Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Mts zbog brzine interneta i kvaliteta razgovora jer se Yettel raspada. Naravno, nije svima tako ali vecini da.
 
Yetel.. Jer ces uvek biti dostupan za razliku od mtsa a i za te pare bolje neces naci.
 
Tako da mu je brzina interneta opala za pola...verovao ili ne A1 kod mene ima duplo brži net nego oni....a nije bilo tako pre godinu dana....
 
Slazem se za brzinu interneta,pljujem ih uvek zbog toga kad se setim..Brzina opala naglo posle promene imena u Yettel,mada demantuju da su bilo sta menjali..A u praksi.kod mnogo korisnika brzina u haosu,a kod nekog ostala dobra..Kacili smo ovde SS od speed testa..Kao da nisu svi pogodjeni padom brzine,sto je cudno..
 
Ma nije samo kod tebe. 3CA mts merio 1gbps modem CAT16 33 mbps.
A1 sa 2CA CAT 6 300 mbps modem 48 Mbps. Na obicnom CAT4 na mtsu sam izmerio 5mbps download 20 upload. Tako da iskreno nisam siguran da su ista bolji od yettela u ovom trenutku. Jedino zbog dostupnosti. Mts mahom ima jos uvek bolji signal od yettela.
 
Neljubazni su u poslovnici...uzeo sam telefon, nisu hteli da kažu da u drugoj poslovnici mogu da kupim isti telefon u boji koju sam hteo, a pitao sam prodavačicu...plus su bili drski i pitali me koliko brojeva imam i ko kao koristi toliko brojeva....i krem na šlag....da li ste vlasnik ili podstanar..
Sigurno sam podstanar u stanu 30 i kusur godina...i šta njih briga uopšte....
 
Poslednja izmena:
Vidi se razlika...ogromna...između dve mreže
 

Prilozi

  • Screenshot_20221231_184831.jpg
    Screenshot_20221231_184831.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 154
  • IMG-002fa6e99f2c661dd4662840e9e5b676-V.jpg
    IMG-002fa6e99f2c661dd4662840e9e5b676-V.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 154
Juce merio brzinu neta sa SpeedTestom pre onog pucanja, i bilo je otprilike 100/50, Novi Beograd, to je O. K.
Mnogi pisu da to odavno nije kvalitet mreze kao dok je bio Telenor, ali nema nikakvih konkrernih informacija oko toga.

Koja ovo mreza omogucava skoro 300/150 🤔
 
Speed test ne igra ulogu kvalitet mreze.
Ok....ne igra...ali im je net pao na pola onoga što je nekada bio
Juce merio brzinu neta sa SpeedTestom pre onog pucanja, i bilo je otprilike 100/50, Novi Beograd, to je O. K.
Mnogi pisu da to odavno nije kvalitet mreze kao dok je bio Telenor, ali nema nikakvih konkrernih informacija oko toga.

Koja ovo mreza omogucava skoro 300/150 🤔
A1 postpejd verovao ili ne.....uvek su bili lošiji od telenora a sada je to to
 
Poslednja izmena:
Sinoć pukla mreža u BG na vodi. Ovako pre nije bilo ni na Globatelu koji su bili krš sa mrežom.
 
Osim kad nisi dostupan kao npr u petak kad im se mreza raspala na par sati.
Mozes misliti pukla mreza na par sati i odmah drvlje i kamenje po yettelu, na mts-u dok sam bio je moralo da dolazi do pucanja mreze tamo malo malo mi stizale poruke o propustenim pozivima, ljudi kada me na kraju dobiju pitaju sto sam iskljucio telefon a ja zadnjih 20 godina ga nisam ugasio da sam nedostupan. Kada sam vise puta mts-u ulozio prigovor o problemu koji imam dobio sam prvo odgovor da bazna stanica na koju se kaci moj signal ima problem, posle odgovaraju da je problem resen a nije bio resen jer sam opet dobijao random poruke u razlicito vreme da sam bio nedostupan, kada sam opet pisao email i pitao ih za problem bazne stanice su me prvo pitali odkud ja to znam a posle su pisali da problem nikada nije ni postojao, da bi mi na kraju problem ostao da ne mogu da znam kada cu biti nedostupan nekome ili ce me dobiti da posle vise prijava su mi ukinuli sms obavestenja da sam imao propusten poziv i da bi sve izgledalo da je reseno ali dzaba kada su mi drugi govorili da sam opet nekada nedostupan.
 
Poslednja izmena:
^

14608107_1180665285312703_1558693314_n.jpg
 
Nije, ali nije ni da su iznad ostalih ne znam koliko. Poruka je bila vise u fazonu da je to sve individualno i poprilicno zavisi od lokacije i ovo pricam kao neko ko je bio na sve 3 mreze. Pritom cini mi se da Yettel iz nekog razloga u poslednje vreme ide u rikverc sa kvalitetom mreze.
 
Pucanje mreže od pre nekoliko dana je bilo drugačije od onoga što smo navikli.

- mreža je pukla, ali nedostupni korisnik uredno prima pozive. Dakle, onemogućene su usluge koje se plaćaju.

- u istoj prostoriji više telefona na Yettel mreži, a samo jedan ne može da zove.

- pucanje je pokrilo deo Beograda i Srem. Veliki region, ali opet nije cela mreža.

Ljudi koji su ovde prijavili pucanje mreže taj dan, da li su relativno skoro obnavljali ugovor? Pošto smo i na to posumnjali, jer je obnova bila u prethodnih 7 dana. S obzirom da nije radila ni aplikacija, verovatno su nešto manjali na billing sistemu.

BTW pominjali ste odjekivanje tokom razgovora i meni se desilo u 2-3 razgovora. Da nisam ovde video, pomislio bih da je pozivaoc u slabom signalu.
 
- pucanje je pokrilo deo Beograda i Srem. Veliki region, ali opet nije cela mreža.
Ipak je cela mreza. Meni u Pirotu nije radilo, a i kod par prijatelja u Nisu. Nije samo Beograd i deo Srema.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
95% Srbije je imalo problem, bilo i rešeno. Ne vredi dalje pričati o tome
 
Prešao danas sa prepaid na postpaid uz popust, za sada sve deluje ok, možda malo slabiji signal od mts-a ali ništa bitno i da utiče na funcionalnost.
Inače kada pređete na prepaid ne dobijate ponudu za 2000din odmah, to se dobije kada i ponuda za 50%, dakle samo se pripremite da 2 dana ste na prepaid-u i da u tom periodu ako morate da razgovarate to ume da košta poprilično.
Jedino što meni ne radi volte, u pitanju je Nokia X10, probao sam da prebacim karticu u drugi telefon i na njemu se odmah pojavi ikonica, nazad u moj telefon i ne radi, tako da je do telefona, tj. yettel nema podešavanja za njega. Nije popularan telefon ali nije ni baš budžetski kinez, mogli su i njega da ubace. Pa eto ako neko ima isti da zna. Mada iskreno nisam probao volte na mts-u tako da ne znam da li i kod njih radi.
 
Kod mene u jednom trenutku ne. Prvo je sve puklo, onda je uspostavljen prijem poziva, pa odlazni pozivi i na kraju internet.
 
E kako da skonta internet korisnik. Koji je kopao karticu zbog nestanka neta. Jel skrsio modem ili karticu. A da ne treba neka tehnicka pamet. Sumnjam da.mogu nesto komplikovano da provere? Pa mi treba ideja kako najlakse da utvrdi neko ko nema pojma... Sta je crklo. Modem-slot ili kartica?
 
Iskoristili praznike da odrade nesto vece na mrezi... Obicno se ovakve stvari desavaju vikendom ili praznicima...
 
Nazad
Vrh Dno