Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ako neki kolega ima kod za Gigatron bio bih zahvalan da podeli 🙃
 
Zna li neko da li pod ugovornom obavezom koja sadrzi 50% popusta, mogu da se menjaju paketi i da se zadrzi 50% popusta?

I jos jedno pitanje... Da li je moguce prelaziti na nove promocije u nekom trenutku ako smo sa ug. obavezom bez uredjaja (uz gubitak 50% popusta), ili je samo moguce kupiti telefon?
 
Moze i ostaje 50%.
Sto se drugog pitanja tice, ne moze, bar meni nisu dozvolili, sad kad je bila letnja promocija...
 
Procitah nesto o 50 posto popusta na postpaid tarife u drugoj temi, pa rekoh da ne trujem tamo, bolje da pitam ovde. Na sajtu ne mogu da nadjem nista o tome, konkretno gledam total 5 stoji regularno neko snizenje sa 2350 na 1900 i to je to. Odakle ta informacija o 50 posto na postpaid pakete? Ako je nesto neformalno zna li se do kad ce to da traje, posto mi trenutno ugovor istice za oko 2 meseca? I jos jedno pitanje, ako bih uzeo taj total 5 sa 50 posto popusta on bi iznosio kolik vec 1100-1200 dinara, da li bih ja mogao onda da ostvarim popust na one druge njihove usluge tipa net i tv s obzirom da koliko se secam traze da paket bude bar 1600 dinara. U prevodu da li bi racunali ovaj total 5 kao da je bez 50 posto popusta? Nadam se da se razumemo. Hvala
 
Popust 50 % traziš kad ti istekne trenutna ugovorna obaveza tako što pozoveš 063 9000 i tražiš operateru da te pozove posebna služba za brigu o korisnicima.
Toj službi ćeš posle reći da bi u jetelu ostao samo uz 50 % popusta bez novo uređaja.
Što se tiče popusta za optičke Hipernet usluge, zvanično kod njih je to da moraš da imaš mobilnu tarifu koja ukupno košta minimum 1500 din sa sve uračunatim popustima da bi za hipernet usluge imao sniženu cenu i duplo brži optički net.
Npr. Total 12 je ukupno 1525 din sa uračunatim popustom od 50 %. i e-računom.
Pitaj ih kakva je situacija sa Total 5 paketom koji ispadne 1125 din sa 50 % popustom.
 
To je sto se kaze javna tajna, nema nista neformalno. Jednostavno je, hoces da predjes iz svoje mreze u Yettel... ako ti je ugovorena obaveza zavrsena i sve racune si isplatio mozes da odes do Yettel poslovnice ponesi licnu kartu i kazes hocu da predjem sa racuna ili ako si tu isto bio na dopuni da budes kod njih u Yettel na dopunu. U Yettelu ce ti odstapaju jedan obrzac koji ces potpises sa cime im dajes saglasnost da odpocnu prenos broja u svoju mrezu i dobices zamensku karticu, onda ce tvoj provajder zvati posle dan dva cim vide u sistemu zahtev za prelazak da pita zasto prelazis a mozda i nece, ako pozovu nudice kontra ponudu na tebi je da vidis jel ok ponuda ili nije. Ako ne pristanes na dogovor sa svojim provajderom proces prebacivanja se nastavlja, u slucaju da ipak pristanes nikom nista nisi duzan da se pravdas tvoj provajder ce odkaze prebacivanje i to je to. Ako ipak nastavis prebacivanje trajace 4-5 radnih dana, zadnji dan ce ti na staru karticu stigne poruka kada ce ti stara kartica biti ugasena a kada ce biti nova aktivna od tog dana kada ti broj bude prebacen u Yettel cekas da vidis u svervisnom meniju da imas ponudu za 50% i broj na koji da se javis (to obicno bude dan dva da stigne ponuda), mozes da pozoves taj broj ili ako si se dogovorio sa nekim agentom iz Yettel poslovnice onda zoves njega da pogleda da li se u sistemu vidi ta ponuda od 50% ako ti kaze da je ok odes dobices ugovor koji potpises i to je to.

@jason13 cena po kojoj gledaju za hipernet je ona glavna cena ne sa popustom tako da ja imam Total 5 paket koji je 2300 dinara a sa 50% i e racunom me izadje 1125 dinara i imam duplu brzinu hipernetu.
 
meni su u poslovnici zaposleni rekli da moram da pređem na total 12 da bih imao sniženu hipernet cenu i duplo brži net, jer trenutno imam na jednom broju Total 5 od 1125 din.
 
Slobodno im kazi da pozovu svoje nadredjene i da ti daju duplu brzinu neta ako imas hipernet, jer ja imam Total 5 paket i imam 300/150 paket koji cu za godinu dana da placam 2300 dinara.

Slobodno kazi da je Yettel pordska i tim na Benchforumu i da mogu da vide komentare, mada to koji su tamo malo vislje znaju vrlo dobro nego se ovi u poslovnicama vole praviti pametni pa hoce da te navuce da potpises veci paket nego sto ti treba.
 
Pozdrav drustvo, zvali su me iz yettela,
Nude mi
Go Data
sa 10GB i 250 minuta za 800
i
Total 5
mislim da je rekla 1100 sa neo minutima i 5GB

Jel to deluje OK ponuda od njih?
 
Jel ima jos neko ove grebalice osim ovih?
U dve poslovnice mi nude samo Total 12 i plus mob to mi dodje skupo skoro 3. Razmišljam da odem u MTS na O8.
 
Ko ima KOD za Gigatron za popust a ne zna šta će sa njim... meni bi veoma značio.
Ko može neka šibne na pm...Hvala
 
Jel ima jos neko ove grebalice osim ovih?
Nema, to su te "grebalice", ali ne nadaj se da ćeš dobiti telefon - to se desi jednoj od hiljadu (i više) osoba.
U dve poslovnice mi nude samo Total 12 i plus mob to mi dodje skupo skoro 3. Razmišljam da odem u MTS na O8.
Sve zavisi kakav model telefona želiš. Ima telefona da se uzmu i uz jeftnije pakete. Ako uzmeš neke od najjeftnijih telefona (ako ti ne treba neki dobar telefon, već samo za poruke i pozive), uz vaučer za reciklažu telefon izađe povoljno (tipa neki telefon od 14000 dinara može da se kupi za 4000 uz vaučer za reciklažu), ali problem je da su paketi u toj situaciji u Yettelu dosta siromašniji od sličnih paketa u ostalim mrežama za istu cenu.

Druga situacija je ako želiš dobar telefon; tad im traži 50% na paket koji želiš, a telefon kupi negde sa strane u nekoj radnji, jer se u većini situacija to više isplati.
 
Nema, to su te "grebalice", ali ne nadaj se da ćeš dobiti telefon - to se desi jednoj od hiljadu (i više) osoba.

Sve zavisi kakav model telefona želiš. Ima telefona da se uzmu i uz jeftnije pakete. Ako uzmeš neke od najjeftnijih telefona (ako ti ne treba neki dobar telefon, već samo za poruke i pozive), uz vaučer za reciklažu telefon izađe povoljno (tipa neki telefon od 14000 dinara može da se kupi za 4000 uz vaučer za reciklažu), ali problem je da su paketi u toj situaciji u Yettelu dosta siromašniji od sličnih paketa u ostalim mrežama za istu cenu.

Druga situacija je ako želiš dobar telefon; tad im traži 50% na paket koji želiš, a telefon kupi negde sa strane u nekoj radnji, jer se u većini situacija to više isplati.
Za mob u grebalici me ne zanima samo pitam onako. Moto već imam , nije loš, ali nussm bas odusevljen nekim stvarima. Drugi od iste marke mi ne treba.

Ja sam gledao Honor x 7 to me sa T 12 ispada 2 700 800. Sad placam 2 200 staru tarifu kad mi istekao UO. Gledam da negde placam manje. Manje u odnosu što sad nudi Y sa T 12.
Mob da bude ne najslabiji i ne najjači, ali zlatna sredina kvaliteta. 😂
 
Od čega zavisi koji će ti paket preporučiti za prelazak na postpejd 50%popusta u aplikaciji.Npr. mojoj ženi nudi samo total 25 za oko 1900 din.(inače je oko 2900).Pitam zato što ako bi prebacio broj u yettel iz druge mreže kao pripejd da li bi i meni ponudili taj paket koji bi mi odgovarao(prelaskom na postpejd ne daju ispod 2900 kazu moze samo u pripejd pa da čekam ponudu ali da li će biti baš taj ili net5 ilu neki drugi?
 
Zar nema opcije ispod da se prikazu ostale tarife? Kad se odabere ta opcija moguce je izabrati bilo koji paket sa 50% popusta
 
kod nje izbacuje samo taj paket i DATA paket i ništa više
Gleda se naspram potrosnje. Sto se vise kredita i promocija uplacuje, veci je i eventualni paket za prelazak na postpaid.
Prelaskom iz druge mreze dobija se u startu mogućnost prelaska na bilo koji paket sa 50% popusta. Ali nije dostupna opcija odmah vec se ceka par dana.
 
Jel se i za internet pakete podnosi zahtev za prelazak kod drugog operatera pa nude neke pogodnosti?
 
Trazis da ti se ukine paket.
 
Jel se i za internet pakete podnosi zahtev za prelazak kod drugog operatera pa nude neke pogodnosti?
Do sada niko nije prijavio da je dobio neke bitne, vanstandardne, pogodnosti za internet pakete.
Nema mnogo smisla prenositi internet paket. Lakše je odjaviti kod jednog i uzeti kod drugog operatera.
 
Nazad
Vrh Dno