Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ja sam uzeo popust 20% ugovor god dana i dve godine 10tb svaki mesec net. Mislim to je po defaultu, nisam hteo da se cimam i smaram sa prelaskom u drugu mrezu malo mi je ipak bila frka obzirom da znam kako vio i mts rade u smederevu. Ipak telenor mi ima bolju mrezu.

Elem jel radi ovo nekom http://tln.rs/mt/ng10gb ko nije uzeo ugovornu obsvezu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne radi net, Novi Beograd, h. Jugoslavija.

Edit: proradio posle 20 min.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u ponedeljak podneo za prelaz u VIP, intarifa+ pocoloco za 2500 mesečno+2600 jednokratno.
Evo pre 10 minuta me zvao neki priučeni(eufemizam) lik iz Telenora, da me pita zašto prelazim i da ima 'ekstra punudu' za mene.
total 5 ili play 10 po punoj ceni:d (2300) i 7000 hiljada za honor 8x, kao dao mi popust od 10000 na telefon.
A cirkus je bio kad me je pitao 'a koliko taj telefon(poco) ima ram-a?', a ja kažem '6gb', a on će meni 'pa mi nemamo nijedan telefon sa 6gb ram-a':S: , i onda mi ponudi onaj gore pomenuti 8x, nabraja mi njegove specifikacije, pa preskoči cpu. Ja ga pitam 'a procesor?', a on podatke sa njihovog sajta '4x2.2+4x1.7'. Pitam ga 'dobro, ali koji je to procesor?' on naravno ne zna, samo to piše, preporučim mu bar da drži gsmarena-u otvorenu kad daje specifikacije, a on nesrećnik ni tamo ne zna da se snađe, reče mi samo cortex 4xA73+4xA53, ali nije sposoban da vidi iznad kirin 710.
Tuga sve u svemu.
Imam postpejd kod mobtela/telenora od 2003. i nikad im nisam tražio neki dodatni popust, a sad kad odlučim da pređem, oni mi daju 10000 popusta na telefon sa punom cenom tarife... :smoke:
Nemaju mozga.
 
Poslednja izmena:
Nije ti nudio 50% popust na pretplatu?
 
A VIP-ov radnik bi ti adekvatno izdeklamovao specifikacije? :D

Činjenica jeste da VIP ima jeftinije telefone. Tu prednost anulira lošijom mrežom, vidim da sad ni internet nije kao što je bio, tako da se svede na to šta ti je bitnije od ta dva. Ali kažem, da, slažem se da je Telenor u malom broju situacija super izbor kada se uzima i telefon.

Sa druge strane, u tvom konkretnom slučaju ja bih potpuno suprotnu odluku doneo(i valjda bih onda trebao da kažem kako je VIP loš a Telenor super?!). Ugovor u VIPu će te izaći 62600, u Telenoru 62200, Telenor paket je konkurentiji. I da, da ne bude zabune, ukusi su različiti, no ja bih bez razmišljanja uzeo taj Honor, Poco mi deluje kao plastična igračka. Da, super je SD845, no ukoliko telefon nije kupljen da se igraju igrice ta prednost u odnosu na 710 je nebitna. I ne pričam napamet, uzeo sam SD820 eto da bih imao najbolje što je tad bilo dostupno i posle par godina shvatam da bi mi isto to pružio i SD625. Jel moj stav ispravan? Za mene jeste, za nekog nije i to je ok. Samo hoću da kažem da naša računica i preferencije ne znači da li nečija ponuda valja ili ne.

Da ne zvučim kao bot, ističe mi UO za mesec dana pa i sam pravim kombinacije šta mi je bolje i manje više prolazim kroz istu priču kao ti no ne uspevam da napravim sebi takvu priču gde bi mi VIP bio bolja kombinacija.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
A VIP-ov radnik bi ti adekvatno izdeklamovao specifikacije? :D
Nevezano za konkretan slucaj, jos pre nekih 5 godina otprilike sam rekao da se u celom svetu ide na to da kontakt sa korisnicima primarno imaju low-IQ persone. Jer sto vise pokusa neko da objasni i da (tacnih i korisnih) informacija, pokazalo se da to odvrati ljude od kupovine. Treba da bude nasrtljiv ili da stur, ljudi dignu ruke i uzmu nesto :D To se pokazalo profitabilnijim.
Moze i high-IQ da radi taj posao, ali nekako ne umeju ili puknu brzo, pogotovu sto to nije nesto placen posao.

Gledajte sto manje da pricate sa njima, sto prostija ponuda, hocu/necu, cao, zdravo.

Činjenica jeste da VIP ima jeftinije telefone. Tu prednost anulira lošijom mrežom, vidim da sad ni internet nije kao što je bio, tako da se svede na to šta ti je bitnije od ta dva. Ali kažem, da, slažem se da je Telenor u malom broju situacija super izbor kada se uzima i telefon.
U BGu to nije primetno uopste, a i severno uglavnom. Oko Nisa ume da radi bolje 2G/3G nego na Telenoru, tamo gde treba nekome. Bitno je gde si.
U samom Nisu je doduse vidan pad - na nekim bitnim mestima ne radi VIP 4G (ima OK signal, prosto ne radi), tipa kod Caira. I ne prebaci te na 3G koji je extra tu.

Ali mnogo je doradio 3G, skoro je sustigao druga dva. A 4G i dalje ima veci kapacitet od drugih zajedno - kako je rasporedjen je nesto drugo.

Najbolje prvo ispitati mrezu, ako niste.

Sa druge strane, u tvom konkretnom slučaju ja bih potpuno suprotnu odluku doneo(i valjda bih onda trebao da kažem kako je VIP loš a Telenor super?!). Ugovor u VIPu će te izaći 62600, u Telenoru 62200, Telenor paket je konkurentiji.
Nije. Mozda tebi, ali sada pravis tu gresku da generalizujes :D Meni li rece tako nesto ranije?:)

FYI, imam SD820equ fon (S7 sa Ex8890), i SD840 (OP3T) - razlika je ogromna. I to primete ljudi koji mnogo manje koriste telefon od mene, nista igranje.
Da ne zvučim kao bot, ističe mi UO za mesec dana pa i sam pravim kombinacije šta mi je bolje i manje više prolazim kroz istu priču kao ti no ne uspevam da napravim sebi takvu priču gde bi mi VIP bio bolja kombinacija.
Tebi VIP nece biti bolja sve dok smatras da je Deezer vredno imati :)


FYI, ja sam protiv prelaska na VIP sada. Negde su ugusili mrezu, da li Kucnim Netom previse ili cime, ali ostavite malo VIP da mogu korisnici da disu :D
 
Poslednja izmena:
U vezi Deezer-a, tako je.

Glede ovog ostalog, konkurentniji je u ovoj priči. 1:1 je povoljnija in tarifa ali u ovoj situaciji ne. Ista je količina interneta ali play 10 ima 200min više plus da, ima tebi drage digitalne servise.



Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Sama tarifa jeste bolja kod Tln, hands down, ako ignorises razliku u ceni od 700din :)
A za slicnu cenu dobija tarifu koja mu odgovara plus primetno bolji telefon. Pogledaj temu o Poci.

Licno ne bi isao na InTarifu nikako, ni zbog toga sto moram da uracunam da placam SMS dodatak i da mogu da prekoracim net. Ali Poco je bolji telefon.
Koliko tebi ne treba da stavljas iPhone/Sx/Nx "na astal", nekome trebaju performanse.
 
Pa i rekao sam da je ignorišem u njegovom slučaju jer je vršio poređenje tog i tog telefona i te i te tarife. Napisao sam da 1:1 ne mogu da se porede.

Gledao sam i Poco temu i Poco telefon. Flagship specifikacije u entry level kućištu, Honor je 3 klase iznad po tom osećaju u ruci. Dakle ponavljam, ispašće da sam lud, Honor u poređenju sirove snage nema šta da traži pored Poco. Hteo sam da kažem da ko ne igra igrice neće primetiti razliku. Isto tako sam ja bio ubeđem da će sve ispod SD820 da bude katastrofa sporo i onda sam video kako SD625 radi. Bukvalno nisam mogao da nađem razliku u svakodnevnom korišćenju izuzimajući igrice. Zato sam sebi rekao, sledeći telefon, bitno je da procesor obezbeđuje tečan rad. Ne interesuje me Antutu i merenje kome je veći niti igrice. I tu jesam subjektivan. Zato sam i napisao šta bih ja uradio, ne šta on treba da uradi. Samo sam hteo da kažem da je poenta njegovog posta trebala da bude "ok, ne valja mi ponuda Telenora" i to je ok. Isto kao što meni ne odgovara ponuds VIPa. To ne znači automatski da je VIP piiiip firma i da ne valja ništa jer nisu generisali ponudi prema mojim potrebama :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
^jasno.
Iskreno se slazem za poredjenje onda, ali bi isao na Poco. Nisam nikada pokrenuo igricu sem poneke Angry Birds da probam, i opet vidim razliku (inace sam se presao OP3T je SD821, a S7 je ~820, pa je velika razlika :D).
To je onaj osecaj i sa netom.. vise od 20Mbps mi nije neophodno, ali ako je ista cena TREBA - kada se koristi, brze ce zavrsiti, i vise cu vremena imati. Manje provodim u cekanju.
 
Ja sam u ponedeljak podneo za prelaz u VIP, intarifa+ pocoloco za 2500 mesečno+2600 jednokratno.
Evo pre 10 minuta me zvao neki priučeni(eufemizam) lik iz Telenora, da me pita zašto prelazim i da ima 'ekstra punudu' za mene.
total 5 ili play 10 po punoj ceni:d (2300) i 7000 hiljada za honor 8x, kao dao mi popust od 10000 na telefon.
A cirkus je bio kad me je pitao 'a koliko taj telefon(poco) ima ram-a?', a ja kažem '6gb', a on će meni 'pa mi nemamo nijedan telefon sa 6gb ram-a':S: , i onda mi ponudi onaj gore pomenuti 8x, nabraja mi njegove specifikacije, pa preskoči cpu. Ja ga pitam 'a procesor?', a on podatke sa njihovog sajta '4x2.2+4x1.7'. Pitam ga 'dobro, ali koji je to procesor?' on naravno ne zna, samo to piše, preporučim mu bar da drži gsmarena-u otvorenu kad daje specifikacije, a on nesrećnik ni tamo ne zna da se snađe, reče mi samo cortex 4xA73+4xA53, ali nije sposoban da vidi iznad kirin 710.
Tuga sve u svemu.
Imam postpejd kod mobtela/telenora od 2003. i nikad im nisam tražio neki dodatni popust, a sad kad odlučim da pređem, oni mi daju 10000 popusta na telefon sa punom cenom tarife... :smoke:
Nemaju mozga.

Baš me zanima da li tehničku potkovanost koju ti očekuješ ima bilo koji opetater bilo kog provajdera na svetu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DoCoMo, NTT, SKT, KT, LGU - provereno.
Mare moze da potvrdi da li SGT ima, ali verujem da ima (Singapure Telecom).
 
Nije ti nudio 50% popust na pretplatu?

Ne, kaže on da je ovu najbolju ponudu izbacio kompjuter,i da je to to. Kažem ja da moraju više da ponude ako hoće da ostanem. Kad se uzme u obzir koliko dugo sam kod njih i da do sada nisam dobijao nikakve 'specijalne' ponude ono je uvredljivo.
Da su ponudili 50% pretplate i taj popust na telefon 10000 još bih i ozbiljno razmislio(iako honor 8x i poco ne idu u istu rečenicu)
 
Baš me zanima da li tehničku potkovanost koju ti očekuješ ima bilo koji opetater bilo kog provajdera na svetu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da li je moguće da se par vas uhvati za najnebitniji deo priče. Da li radite u kol centru?:wave:

Poenta je:
-Postpejd broj kod njih od 2003.
-Nikad neki poseban popust
-Nudi mi mnogo slabiji telefon za 7000 i punu cenu tarife

Zakljuak je:
- Naravno da ću ih napustiti.:smash:

A što se tiče kućišta, ako telefon ide pod masku izgled ne znači mnogo. A i ta plastika će bolje da se drži od stakla na 8x.
 
Iskreno i ja bi ih napustio na tvom mestu, stvarno su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i ako su pustili nekoga ko je od 2003. kod njih... meni nikada nisu pravili problem za tih 50%, sad u decembru nisam ni pomenuo drugog operatera, zvali posle nekolika dana i sve moze. Rekao sam liku koji me pozvao da sam mislio da nece da me zovu uopste i da nema nista od mog zahteva za popust(jer nisam pominjao prelazak u mts/vip a i ovde su se ljudi zalili da ne daju) na sta je on odgovrio da ja ne moram da brinem i da ce meni uvek dati popust, navodno oni ne gledaju bas sve korisnike isto. E sad od cega to zavisi pojma nemam, mozda potrosnja(odnosno ne potrosene stvari iz paketa), placanje racuna ili sta vec...
 
Poslednja izmena:
@ Bya-Bya-sama
Da su ponudili 50% pretplate i taj popust na telefon 10000 još bih i ozbiljno razmislio(iako honor 8x i poco ne idu u istu rečenicu)[/QUOTE]

Ovo ti ni u ludilu ne bi ponudili,ne samo oni,ni bilo koji drugi operater na svetu pa sve da si i AV licno...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće da se par vas uhvati za najnebitniji deo priče. Da li radite u kol centru?:wave:

Poenta je:
-Postpejd broj kod njih od 2003.
-Nikad neki poseban popust
-Nudi mi mnogo slabiji telefon za 7000 i punu cenu tarife

Zakljuak je:
- Naravno da ću ih napustiti.:smash:

A što se tiče kućišta, ako telefon ide pod masku izgled ne znači mnogo. A i ta plastika će bolje da se drži od stakla na 8x.

Tom nebitnom delu je posvećen dobar deo tvog posta. A slažem se da je nebitan [emoji6]
Davno smo ovde raspravljali zašto nekome daju bez problema neki benefit, a nekome ne. Pravilo je da nema pravila. Moguće da žele da zadrže korisnike koji ih najmanje koštaju. Odlazni pozivi u mreži, dolazni uglavnom izvan mreže, redovnost plaćanja, e račun i tako te gluposti.
U svakom slučaju, operateri u kol centru igraju na kartu ako prođe prođe. Mali je broj korisnika koji se razumeju u materiju. Ovakva priča (na žalost) upali u većini slučajeva. [emoji51]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam telenor mi fi, hteo bih da ga koristim za prepaid net. Da li moram neku posebnu sim karticu da imam/kupim, i kako se uopste dopunjuje taj prepaid net?

Huawei P10
 
Jel zna neko zašto se ovo dešava? Ova osoba nema instaliranu aplikaciju niti bilo šta, ne razunem.
39e34318ff1b6b71ffb2304cdde77e91.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne, kaže on da je ovu najbolju ponudu izbacio kompjuter,i da je to to. Kažem ja da moraju više da ponude ako hoće da ostanem. Kad se uzme u obzir koliko dugo sam kod njih i da do sada nisam dobijao nikakve 'specijalne' ponude ono je uvredljivo.
Da su ponudili 50% pretplate i taj popust na telefon 10000 još bih i ozbiljno razmislio(iako honor 8x i poco ne idu u istu rečenicu)

Dobro je da uvek postoje alternative.
Ako se ne otvore, predji kod drugih. Nema tu ljubavi. Telenor ima bolju mrezu od vip-a, to je sigurno.
Nemoj da te navedu pa da ti prodaju Honor 8x po ceni malo nizoj od pocophona.
Honor 8x jeste 3 klase ispred pocophone-a sto se tice dizajna, ali ako se stavi u masku(a sigurno hoce) dizajn neces ni primetiti.
 
Jel zna neko zašto se ovo dešava? Ova osoba nema instaliranu aplikaciju niti bilo šta, ne razunem.
39e34318ff1b6b71ffb2304cdde77e91.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Nekada pre je registrovan taj broj preko aplikacije, pa se sad vodi kao da koristi, i zato ne možeš poslati pozivnicu.. Predpostavljam da je to, ne znam šta drugo može biti.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Onda je to, verovatno što je onda i logično. Hvala na odgovoru


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
na sta je on odgovrio da ja ne moram da brinem i da ce meni uvek dati popust, navodno oni ne gledaju bas sve korisnike isto.

jaooo a meni su bas rekli da sam im ja omiljeni korisnik i da me bas vole [emoji7][emoji8][emoji2956][emoji847][emoji7]

salu na stranu, mene iskreno bas nervira to sto su operateri poceli da daju nestandardne popuste pojedinim korisnicima (i meni uostalom) i sto nije ponuda za sve ista.. al *mjau**mjau**mjau*, takav je trend u svetu pa ga i ovi nasi prate.. vise bih voleo da su transparentni i da daju svima isto sto je u javnoj ponudi.. ovako kad vidis da neko ima 50% da ti placas punu cenu, osecas se izigrano..

Sent from Galaxy S8
 
Ne, kaže on da je ovu najbolju ponudu izbacio kompjuter,i da je to to. Kažem ja da moraju više da ponude ako hoće da ostanem. Kad se uzme u obzir koliko dugo sam kod njih i da do sada nisam dobijao nikakve 'specijalne' ponude ono je uvredljivo.
Da su ponudili 50% pretplate i taj popust na telefon 10000 još bih i ozbiljno razmislio(iako honor 8x i poco ne idu u istu rečenicu)
Ako tebi više odgovara i više ti se isplati Vip onda što da ne. I ja sam kd Vipa sada pri prelasku u Telenor dobio specijalnu ponudu i to preko sms-a standardna cena neo4 i standardna cena telefona i prešao sam u Telenor. Gledaj šta se tebi više isplati, ti daješ njima novac :)
Operateri sada uglavnom igraju na kartu APP, ako prođe prođe. Eno mojoj kevi u mts-u uvalilk neku Moravu kao specijalnu za nju, žena mislila stvarno to samo za nju napravljeno , koristi broj 15 godina u mts-u i nije dobila čak ono 2 meseca za 1din. Pa smo posle išli da raskinemo u roku od 14 dana.
Mi pravimo kalkulacije sebi da uštedimo a oni na nama da zarade.

Samo generalno moram ti priznati za mrežu, nećeš ti surfovati mnogo na tom 3g vipu a i često ćeš biti nedostupan bez razloga. A i telefoni su im b klasa, sve što sam uzeo kod njih bilo je na servisu više puta Samsung s7, Lg g5, Huawei p10, Alcatel tablet, čak i eksterni punjač kupljen kod njih je crko... Višegodišnje iskustvo. Al' opet imao sam veći popust i "uštedeo".

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Svako od njih fura neku svoju pricu, kod nekog moze, kod nekog ne. Uglavnom, toliko su me iznervirali da sam morao (mozda i nisam, *mjau**mjau**mjau*) da se derem ko majmun u poslovnici koga vi bre *mjau**mjau**mjau**mjau*te zadnjih 3 meseca. Hocu *mjau**mjau**mjau**mjau*ni crveni 8x, moze, ali platite unapred preostala 3 meseca, a mi cemo vam dati telefon, hteli ste standardnu ponudu na 6 rata - ok, nema problema. Prc, nema ga. Ok, ako necete na 24 rata, umesto u januaru, dodjite u februaru, ali obavezno se javite 5-6 dana unapred, da vam nadjemo telefon ukoliko ga nema u poslovnici ili cemo mi da vas zovemo ako ga bude imalo. Odem, ima telefona, ali ne zele ni da cuju za rezervacije, moze ako otplatim taj jedan preostali mesec... Ali, prc! Ne moze na 6 rata, moze samo na 24!!! Ispozdravljam ih propisno, pozovem korisnicki servis, pa se uhvate 10 minuta da pricaju, jos se zena izvinjava kako oni to ne rade i da ako vam je neko rekao, onda nije problem (smiritese!), sacuvace vam telefon za tih 5-6 dana... Samo cekam da me pitaju kad odem da potpisem ugovor "Koji telefon" ...
 
jaooo a meni su bas rekli da sam im ja omiljeni korisnik i da me bas vole [emoji7][emoji8][emoji2956][emoji847][emoji7]

salu na stranu, mene iskreno bas nervira to sto su operateri poceli da daju nestandardne popuste pojedinim korisnicima (i meni uostalom) i sto nije ponuda za sve ista.. al *mjau**mjau**mjau*, takav je trend u svetu pa ga i ovi nasi prate.. vise bih voleo da su transparentni i da daju svima isto sto je u javnoj ponudi.. ovako kad vidis da neko ima 50% da ti placas punu cenu, osecas se izigrano..

Sent from Galaxy S8

mnogi i neznaju da postoji 50%
 
Toliko o tome da će zvati. Ćao zdravo Telenoru. Ako ne bude dobar VIP uzeću u MTS 50%. Stvarno su jadni preko svake mere, 18 godina korisnik, imam par godina 2 broja, stvarno nemam reči.
9ec8a064809b9a0fbf03a80417d863fc.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mozda ce ti biti bolje u VIP-u, a ako ti je za utehu i meni nisu davali nikakav popust i isto imam sada dva, a doskora tri broja. Posteno kad sam gasio taj treci broj ponudili su bas ozbiljan popust, ali nisam pristao, jer mi pre toga nikad nisu dali popust, a realno mi nije ni trebao vise

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Toliko o tome da će zvati. Ćao zdravo Telenoru. Ako ne bude dobar VIP uzeću u MTS 50%. Stvarno su jadni preko svake mere, 18 godina korisnik, imam par godina 2 broja, stvarno nemam reči.
9ec8a064809b9a0fbf03a80417d863fc.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ne okreći se. Promene su često dobre [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni 6.2 istice UO i ne znam sta mi je raditi. Nisam jos probao nista, ali, koliko vidim, glat odbijaju za 50%, a to bi mi najvise odgovaralo sada. Prethodna UO na osnovu kupovine uredjaja po standardnim uslovima. U nekom momentu sam imao tri broja kod njih i kad sam dva gasio, oba puta nudili 50% ali sam odbijao jer mi to nije trebalo. Blef sa zahtevom za prenos mi nije bas nesto jer mozda me ne dobiju na telefon i odobre prenos, a ne ide mi se jer su mi Deezer i HBO bitni. Mrezom sam isto zadovoljan i nikakvih problema nisam imao sa njima.
 
Nazad
Vrh Dno