Šta je novo?

Xiaomi Shop otvoren u Beogradu

Kao što su i komentari iznad slika i prilika internet auto-šovinizma :(

Ništa pre nije bilo drugačije, samo nije bilo interneta da se zapisuju hejtovi. Eto, da sam bio slobodan, ja bih isto došao u nekom trenutku da se prošetam po onoj terasi, deluje jako lepo zamišljeno. Naravno da ne bih čekao, ali ne razumem, koga tačno ugrožavaju ljudi koji čekaju osim što troše svoje vreme?
 
Ne ugrožavaju nikog. Međutim, deluju kao masa koja bez razmišljanja hrli negde jer to je eto, in. Deluju kažem, možda grešim. Doduše, sećam se osamdesetih godina kada se otvarao prvi Mek u SFRJ (onaj na Slaviji) bila je izgibija. Ja sam tada bio u srednjoj školi i sećam se dobro kakvo je ludilo vladalo. Valjda su mislili da su face kada bi sutradan u školi prepričavali događanja iz reda u kom su bili i objašnjavali kakav je taj čudesni Big Mac! Nisam ušao u taj Mek dok nisam mogao kao čovek da stanem za pult i kupim šta želim. Naprosto, meni je ovo na slici ponižavajuće. No, nemam apsolutno ništa protiv ljudi koji to rade, a ni protiv ovih koji posle duplo skuplje preprodaju to što su kupili. Nikog ni na šta ne primoravaju, nikog ne ugrožavaju i to je jedino bitno.
 
Poslednja izmena:
Kao što su i komentari iznad slika i prilika internet auto-šovinizma :(

Ništa pre nije bilo drugačije, samo nije bilo interneta da se zapisuju hejtovi. Eto, da sam bio slobodan, ja bih isto došao u nekom trenutku da se prošetam po onoj terasi, deluje jako lepo zamišljeno. Naravno da ne bih čekao, ali ne razumem, koga tačno ugrožavaju ljudi koji čekaju osim što troše svoje vreme?

Nije u pitanju nikakav šovinizam, svako neka radi šta mu je volja, dogod ne ugrožava nekog drugog.
Poenta onoga što sam napisao je da preprodavanja preko KP ne bi bilo kada bi svako mogao da kupi n komada nekog telefona.
Ovako, sa lagerom od par komada nije čudo što je jedan završio na online buvljaku sa 2x većom cenom.
 
Xiaomi kod nas kreće sa prodajom televizora uskoro. Videćemo kakve će biti cene s obzirom da se na amazonu u Nemačkoj kreću od 170 evra za verziju od 32".
c1b88b50c3f70f40f18138babd572195.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko njihom usisivac, onaj mali robot sto sam usisava? Interesuje me iskustva korisnika. Prodavce sam pitao i sve najbolje o usisivacu, a da me pritom nisu ni pitali kakav pod imam. Inace kod mene su plocice sjajne, granit i keramika. Nisam nasao ovakvu temu. Izvinjavam se ako postoji
 
Da kažem odmah da lično nemam iskustva. Razmišljao sam jedno vreme o tome, gledao sam testove i prikaze za baš dosta raznih modela, ponajviše za Miele RX2 robot usisivače. Na osnovu svega, moj zaključak je bio da je to preskupa igračka čija je jedina pogodnost to što će sam kako-tako usisati dok nema nikoga u kući. Svejedno, opet je potrebno nedeljno "generalno" usisavanje. Xiaomi jeste značajno jeftiniji od npr. Miele RX2, ali opet preskup u odnosu na veoma ozbiljne standardne usisivače sa ozbiljnom opremom.
Doduše, sve ovo se odnosi kada u kući ima i tvrdih površina i tepiha.
 
Vidi iRobot, model Roomba 671 koji moze da ti odradi posao za oko 300e kolika mu je cena.
 
Pogledao sam par snimaka, nije los. U madjarskoj sa povratom afe xiaomi ce mi biti jeftiniji, carinu ne placam svakako
 
Meni bi ovakav robot usisivač bio idealan jer mi je sve parket i samo treba prašinu da usisava ali 300€ za usisivač! NOOOOO way.
 
Ma ja cu da ga kupim, cim otvore granice. Supruga, ili ja 5x nedeljno usisavamo kucu. Zbog one fine sitne prasine, najvise se vidi ispod kreveta u spavacoj i ugaone u dnevnoj, u cerkinoj sobi isto tako, onaj deo gde se ne gazi uz zid sve prasina, u kuhinji uvek im svega dole, a o ulazu necu ni da pricam, ispod stolica u trpezariji uvek neka mrvica.Ako je jos neko kupio svetle sjajne plocice, zna o cemu pricam. Tepih nemam u kuci. Xiaomi uglavnom na testu uvek bude bolji od konkurencije u tom cenovnom rangu
 
Ja sam uzeo Roborock S5 za Black friday, nikad bolje pare nisam ulozio. Uređaj je vrhunski, nisam vjerovao da ima toliku snagu usisavanja. Nemojte ici na slabije modele, po meni su bacanje para. Najbitnija je snaga i snalazenje u prostoru
 
Xiaomi MI Robot Vacuum Intelligent Robotic Vacuum Cleaner. Tako se zove u prodavnici u madjarskoj. Nema druge oznake
 
Ja sam uzeo Roborock S5 za Black friday, nikad bolje pare nisam ulozio. Uređaj je vrhunski, nisam vjerovao da ima toliku snagu usisavanja. Nemojte ici na slabije modele, po meni su bacanje para. Najbitnija je snaga i snalazenje u prostoru

Kako se ponasa kad naidje na stepenicu, padne dole, ili se vrati?
 
Kucajte 'robot' na KP u kategoriji usisivaci. Ima lik prodaje polovne. Ja nisam kupio jer meni robot ne zavrsava posao...
 
Ja ga stavim na trosjed npr. i bez problema ga cijelog ocisti, sto znaci da ima odlicne senzore i eventualnu detekciju pada. Tacno zna dokle moze ici.
Sto se tice pragova, prelazi ih bez problema a neki su cak i veci.
Senzori i jacina su najbitniji, nemojte uzimati ove jeftine koji se samo vrte.
Prednost je i odlicna aplikacija, real time ga prati i tacno znate gdje se nalazi i sta cisti, a mozete ga kontrolisati i daljinski.
On sebi napravi tlocrt stana i mogu ga npr. poslati da ocisti samo jednu sobu ili mu zabraniti ulazak negdje.
Funkciju ciscenja podova (mop) takodjer ima ali nju nisam koristio jos uvijek.
U prilogu je slika i putanja ciscenja.
Stan ima 53 kvadrata a vidi se koliko ocisti i za koji period.
624aa012a0b64f80a45bebae33a1d38e.jpg
 
Ma ja cu da ga kupim, cim otvore granice. Supruga, ili ja 5x nedeljno usisavamo kucu. Zbog one fine sitne prasine, najvise se vidi ispod kreveta u spavacoj i ugaone u dnevnoj, u cerkinoj sobi isto tako, onaj deo gde se ne gazi uz zid sve prasina, u kuhinji uvek im svega dole, a o ulazu necu ni da pricam, ispod stolica u trpezariji uvek neka mrvica.Ako je jos neko kupio svetle sjajne plocice, zna o cemu pricam. Tepih nemam u kuci. Xiaomi uglavnom na testu uvek bude bolji od konkurencije u tom cenovnom rangu

Tebi bi više završio poao prečišćivač vazduha.
 
taman da ih upari [emoji16]

ja imam s5 i nikad bolje uložene pare. mop nisam koristio. imam i tepihe i bez problema ih čisti. pragove nemam.

mana:
mora mi home da se podesi na evropu a u tom slučaju mi ne rade ostale stvari koje su kupljene iz kine. može da se flashuje kineski software u S5 ali lakse mi je bilo da RN4 stavim na sto i da sad služi kao daljinski za klimu, tv i roborock [emoji12]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Gledajte samo da to bude Roborock S5 ili, ko ima jos malo novca S6.
Po silnim testovima koje sam gledao i citao, postovima na forumima itd. bolji je od svih od iRoomba.

A razlika izmedju prvog modela (kojeg i dalje guraju kod nas) i S5 nije mala. Ako vas buni izgled, na S5 su senzori pomereni ka sredini samog usisivaca, dok su na starom nazad.

Cim se zavrsi ovo sr ja odoh u HU da uzmem sebi jedan...
 
Imam S5 od oktobra. Najbolje ulozeni novac. Gledao sam stotine testova i prvi pik je bio neki irobot 6xx. Ali ispala odlicna akcija u MM u Austriji, dan pre puta i uzeli ja i brat po jedan. Supruga je bila malo protiv kupovine, u fazonu skupa igracka, ali kako zelis, kupi, pa ces usisavati posle "robotka". [emoji28] Ali se posle prvog usisavanja promenila misljenje. Mop je veoma koristan za parket i plocice. Usisavamo skoro svakog dana, dok mop obrise jednom nedeljno. Od oktobra do danas nismo ni jednom ukljucili obican usisivac. [emoji3] Par prijatelja imaju S5 i svi su prezadovoljni.

Sa poslednjim updateom firmware-a, postoji mogucnost prikaza soba i usisavanje svake sobe pojedinacno, kao i editovanje mape.

U nastavku slika sa statistikom, 73h usisavanja i preko 3500kvm. [emoji16]
45c07853841e42f5c2cf0b6e32b1a37d.jpg


Sent from Honor 20
 
Poslednja izmena:
Evo jedan video sa uporednim prikazom Roborock usisivača. Među prikazanim najbolje su ocenili S5max, S5 i S4.
https://www.youtube.com/watch?v=kYQlHA9u8Ic
Na kanalu samo usisivači :)

edit:
Tu su testirali i protok vazduha (airflow) što je i najbitnija stavka.
 
Poslednja izmena:
Otvorite slobodno temu o robotima, da ne pisemo u ovoj. Bice verovatno jos zainteresovanih.
 
taman da ih upari [emoji16]

ja imam s5 i nikad bolje uložene pare. mop nisam koristio. imam i tepihe i bez problema ih čisti. pragove nemam.

mana:
mora mi home da se podesi na evropu a u tom slučaju mi ne rade ostale stvari koje su kupljene iz kine. može da se flashuje kineski software u S5 ali lakse mi je bilo da RN4 stavim na sto i da sad služi kao daljinski za klimu, tv i roborock [emoji12]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Zasto ne napravis Dual Apps za Mi Home, jedan podesis na CN, drugi na EU? :)
 
naravno da je i to rešenje ali RN4 ima ir pa već služi ko daljinski za klimu i tv [emoji16] tako da je dobio još jednu funkciju

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno