Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Koliko znam, Android R je druga oznaka za Android 11, ono što njemu treba?
 
Da sad vidim da je napisao A11 moja greska

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Meni je radio Magisk na LineageOS 18.0 od nekog Rusa wight554.
Takodje mi trenutno radi na LineageOS 17.1.
Oba puta sam flashovao preko LineageOS recoveryja adb sideload komandom.
 
Od Danas I ja sopstvenik ovog telefona sa 4gb very.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Meni je radio Magisk na LineageOS 18.0 od nekog Rusa wight554.
Takodje mi trenutno radi na LineageOS 17.1.
Oba puta sam flashovao preko LineageOS recoveryja adb sideload komandom.

Izvinjavam se sto smaram, vidim da spominju neki MagiskCu. Imas li ideju sta je to , ne mogu da nadjem nista na googlu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razumem sta si hteo da kazes ali si promasio potpuno. Ti mislis da ja ne znam sta je to i kako funcionise. Ja sam se naigrao rootovanja malo vise nego sto mislis, mnogo vise nego ti, verovatno.

Poenta je sto ne funkcionise na romu na kojem sam a spominju neki magigiskcu.zip koji nema veze sa magisk-om. Ne znam koji im je to i cemu sluzi pa sam zato pitao da li neko zna. Nemam telegram da bauljam po grupama i trazim koji im je to djavo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije mi jasan prvi deo tvog odgovora, i kako si došao do tog zaključka, isključujem se iz dalje rasprave na tu temu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
I ja
f91b04cfabaa843f24536c60da264781.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ovde se bolje vidi
4cc74ff64894c0d4e30fc5cd3fe79eb0.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Jel redmi 9 ima brzo punjenje?

Ubeđen sam da se brzo punio, ali sada neće da vuče više od 1A

Evo Guglao da podržava, punim ga na xiaomi 18w punjaču i neće fast charge nikako da aktivira ni upaljen ni ugašen.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problema sa zvukom prilikom snimanja video zapisa? Zvuk je sasvim normalan kada pustim video zapis preko zvucnika na telefonu, ali kada pustim preko slusalica mnogo je glasniji zvuk na levoj slusalici nego na desnoj. Isto prica i kada prebacim na PC 90% zvuka pusta na levom zvucniku a 10% na desnom kao da audio kanali nisu balansirani prilikom snimanja, bukvalno utisak je kao da snima u mono iako u opisu fajla pise stereo...

U pitanju je Redmi Note 9 Pro 64/6, napominjem da je stock rom i stock kamera nista nije budzeno. MIUI 12 je na telefonu poslednji update, isti problem je bio i na prethodnoj verziji.

Screenshot_1.png
 
Maloprije probao snimiti video zapis i preslušao preko žičanih slušalica..sve je ok kod mene...redmi note 9 pro zadnji update

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
 
Jel ima neko problema sa zvukom prilikom snimanja video zapisa? Zvuk je sasvim normalan kada pustim video zapis preko zvucnika na telefonu, ali kada pustim preko slusalica mnogo je glasniji zvuk na levoj slusalici nego na desnoj. Isto prica i kada prebacim na PC 90% zvuka pusta na levom zvucniku a 10% na desnom kao da audio kanali nisu balansirani prilikom snimanja, bukvalno utisak je kao da snima u mono iako u opisu fajla pise stereo...

U pitanju je Redmi Note 9 Pro 64/6, napominjem da je stock rom i stock kamera nista nije budzeno. MIUI 12 je na telefonu poslednji update, isti problem je bio i na prethodnoj verziji.

Pogledajte prilog 295077
Prebaci enkoder na 265,pa probaj.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Evo sta se 02.01 jednom mom drugaru desilo sa Redmi Note 9 Pro 6/128 GB...
Baterija mu je ekplodirala sama od sebe. Covjek ostavio telefon, metar i cigare na sto u dvoristu i otisao na 5 minuta u kucu. Kada se vratio, nema ni telefona, ni cigara, ni metra. Pogleda na travu, kad telefon uzaren lezi u travi.
Dobro da mu nije se u kuci nije to desilo.

Da li je losa serija ili sta, ne znam. Ali svakako ce ici da proba da ga reklamira danas :)


 
U čoveče!!! Ludilo. Daj Bože ali čisto sumnjam da će da mu uvaže garanciju. Teško je dokazati sada da je čovek rukovao ispravno uređajem.
 
Da li je telefon bio malo duze izlozen suncu ili nekom drugom izvoru toplote?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ovde mora baš duže da bude izložen suncu i da prođe toliko slojeva do baterije, napravi kres pa da iscuri ovako. Strašno.
 
Nije ni cudo,kako ih stancaju,a kontrola nikakva.Ovaj model ima neki problem sa baterijom i punjenjem jos iz fabrike.Ne moze nov uredjaj kod nekoga bateriju da puni od 20-100% za 1h,kod dtugog za 2h,a kod treceg za 3h.Te radi brzo punjenje,te prestane samo od sebe.Sve vise problema imaju sa telefonima.Posle ovog modela,nece Xiaomi vise videti mene.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije bio izlozen suncu, jer je bilo oblacno vrijeme, onako kao pred kisu.
I sam od sebe je eksplodirao. I tacno se vidi gdje se baterija rascvjetala, i od toga je vjerovatno pukao i displej u donjem desnom cosku.
Ja pretpostavljam da je losa serija.

Ja imam isti model i radi mi odlicno, bez greske, od kada sam ga kupio.
 
Koliko je star bio njegov telefon?Taj u zelenoj boji izgleda najvise problema ima.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Koliko je star bio njegov telefon?Taj u zelenoj boji izgleda najvise problema ima.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Kupio ga je mjesec dana poslije mene. Znaci ajde da kazemo oktobar/sredina oktobra.
Izgleda. Sad mi ne smeta vise sto je ovaj moj RN9 Pro bijele boje :)

Dobro je da mu se nije desilo u ruci/džepu ... :hair:

Slazem se... Ali u ovakvim slucajevima si nemocan. Nikad ne znas gdje se moze deisti ovako nesto, nazalost.
 
Evo sta se 02.01 jednom mom drugaru desilo sa Redmi Note 9 Pro 6/128 GB...
Baterija mu je ekplodirala sama od sebe. Covjek ostavio telefon, metar i cigare na sto u dvoristu i otisao na 5 minuta u kucu. Kada se vratio, nema ni telefona, ni cigara, ni metra. Pogleda na travu, kad telefon uzaren lezi u travi.
Dobro da mu nije se u kuci nije to desilo.

Da li je losa serija ili sta, ne znam. Ali svakako ce ici da proba da ga reklamira danas :)



Ovo je jedini slucaj na svetu. Nigde na google nisam nasao nesto slicno. Tako da moram da sumnjam u ovo... Jer ako je istina, zasto tvoj drugar nije tuzio firmu "xioami" Imao bi potpuno pravo.
 
Ma malo sutra jedini slučaj. Kolegi se zapalio HTC Desire 630 pre neki dan. A ja sam danas bio svedok u prodavnici mobilnih, baba ulazi i nosi Samsung A30 koji izgleda kao ovaj na slici. Kaže iz čistog mira joj eksplodirao fon. Ne verujem da baka laže. Ne deluje tako. A fon joj služio da se čuje sa decom preko vibera. Znači dva slučaja u par dana u mom mestu.
 
Treba mi pomoc oko ovoga. Naime link mi je poslat na viber, i nudi mi samo ove dvije opcije za otvaranje, a ja koristim Operu, zbog cega nju ne prikazuje i ima li ko rjesenje kako da to sredim.
22a2f581d8bd38258f1620cc338a19a9.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Stavi Operu kao default browser.A koliko vidim ovaj link je prema Facebooku,pa je logicno da ti nudi aplikaciju Facebook prvo.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jeste logicno, ali na Redmi Note 7 mi je nudilo i Chrome i Operu i ovo dvoje.
Sada samo ove dvije opcije imaju, prebacio sam na Operu cime sam djelimicno rijesio taj problem.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Lepo kazes.Na redmi Note 7 modelu.Ovo je Redmi Note 9 Pro.Potpuno razliciti Rom-ovi,a slicni.
 
Nazad
Vrh Dno