Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 12 pro [RECENZIJA]

Bajcetic

Zapažen
Učlanjen(a)
15.06.2022
Poruke
61
Poena
20
Greškom sam 2 puta pogriješio podforume. Nije spam molim admine da to uvaže.
Kupio sam Xiaomi Redmi Note 12 Pro + 5g 8/256 prije mjesec dana. Telefon je plaćen nešto ispod 350e i ovo su utisci
-Brzina: Za svakodnevnu upotrebu (Viber, Instagram, Facebook, Whatsapp, YouTube..) telefon je ekstra. Ima ekran od 120Hz i to
jako znači u skrolanju i videima. Sve izgleda jako lijepo i prirodno ima i Amloed ekran koji je jako kvalitetan i gledjanje videa na
njemu je jako dobro (jedina mana je što nema 2k, ali ipak je to telefon od 320e)
-Kamera: Iskreno meni lično kamera nije presudna stvar kod telefona. Slike su ok, ali ništa specijalno. Za ljude kojima je to važno
mislim da kupovina ovog telefona i nije baš najbolja opcija. Da se razumijemo nije kvalitet očajan ali je tu negdje sa mojim telefonom
koji sam prije koristio Huawe P30 koji je star 4 godine. Meni kamere rade posao ali opet naglašavam ništa spec.
-Baterija: 5000mAh upareno sa 120W punjačem je bukvalno ono što ne nude ni Apple telefoni od više hiljada eura. Baterija bez problema
drži dan ipo do dva i to uz cijelodnevno korištenje, slušanje muzike, glednje youtube-a, igranje igrica... Takodje ogroman plus je što telefon
ima dvije baterije po 2500mAh pa se ne grije ni u kakvoj situaciji puni se od 0-100 za 18 minuta a bude hladan kao da se nije punio.
-Gaming: Ne igram previše zahtjevne igrice, to sam radio samo kada sam ga kupio i to da probam kakav je zapravo uređaj i mogu da kažem
da se telefon od nepunih 350e snašao u najzahtjevnijim igrama na srednjim podešavanjima. Igre čak i na tim podešavanjima rade jako dobro
bez ikakvih trzanja, kagovanja, štopanja ili bilo šta slično. 120Hz je jako dobra stvar i u igrama jer je sve jako čisto i brzo (ne znam kako da objasnim)
-Ostalo: U kategoriju ostalo svštavam zvučnik koji je jako dobar, ima dva zvučnika koji su jako dobri, glasni i daju tačan zvuk (naravno uzimam u
obzir da je u pitanju telefon i to od 350e), pored toga svrstavam i dosta ram memorije odnosno na mom modelu 8 gigabajta rama i 256gb radne
memorije što je u ovom cijenovnom rangu odlično. Pored toga jako dobra stvar je to što tleeofn nije od plastike, već je zadnja strana od materijala
nali kstaklu dok su ivice od nekog materijala nalik metalu. Uz telefon dolazi i silikonska maskica kao i fabrička folija što je takodje plus. Telefon ima
i 3.5mm dzek za slušalice što mnogi skuplji modeli nemaju.
U suštini ako tražite telefon a kamera vam nije presudna i imate budžet do 400e moja topla preporuka. Telefon je budget i tu nema priče ali je jako
kvalitetan, brz, pouzdan, i bar iz mog iskustva nećete imati problema sa njim.
 
Imam ga i nikakvih zamerki za pola godine koriscena.
 
Pozdrav, kupila sam u septembru ovaj telefon i strašno me nervira što mi se pojavljuju neinstalirane aplikacije na telefonu, kao neka vrsta reklame. Kad odem na File menager da nađem neki dokument koji sam skinula, prepun je nekih reklama, bukvalno se ne snalazim u svom File menager-u. Ne znam da li sam negde nesvesno nešto uključila, jer sam običan korisnik. Etoo, ako može pomoć oko toga ili ostaje po mom mišljenju velika zamerka da lični telefon bude prepun reklama!!
 
Nazad
Vrh Dno