Xiaomi podrška na Benchmark forumu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Peca

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
27.06.2000
Poena
63
Poštovani forumaši,

u dogovoru sa regionalnom kancelarijom kompanije Xiaomi dogovorili smo otvaranje Xiaomi foruma za podršku na Benchmark forumu

Ova kompanija je za ne tako dugo vreme ostvarila veliku popularnost: postavljate nam bezbroj pitanja na temu dostupnosti određenih uređaja, apdejta softvera za prethodne modele, razna druga pitanja na koja Benchmark često nema prave odgovore. Iz tog razloga smo i inicirali otvaranje ovog foruma za podršku kako bi predstavnici domaće kancelarije mogli da odgovore na neka od vaših pitanja

Ono što moram da istaknem je da od ovog foruma ne očekujete čuda: na brojna pitanja pravih konkretnih odgovora jednostavno nema - ova godina je zaista čudna po bezbroj parametara. Neverovatna nestašica poluprovodnika, nestabilan lanac snabdevanja, problemi sa transportom. Ali od nečega moramo početi svi zajedno, verujem da će komunikacija sa predstavnicima kompanije Xiaomi Srbija ipak doneti boljitak na tom planu i za vas - ali i za predstavnike kompanije, kako bi mogli da u određenim situacijama bolje razumeju problematiku domaćeg tržišta i zahteve potrošača

Nadamo se da će ovaj podforum zaživeti na pravi način i opravdati ideju pokretanja!

ivanbass1

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poena
83
Sto se tice cena koje spominjete one su takve zbog razicitih faktora poput lokalnih propisa i potrebnih sertifikata , odluke distributera kao i Xiaomi kompanije i variraju od drzave do drzave.
Ti lokalni propisi i sertifikati onda ne vaze za ostale uredjaje, posto npr. telefoni i lifestyle proizvodi imaju relativno slicnu cenu kao u svetu? Mi 10T Pro je imao sjajnu cenu u preorder-u.

Ovo sa filterima se granici sa ratnim profiterstvom, jer je kod nas vazduh zagadjeniji nego prakticno bilo gde u svetu, a vasi filteri za vazduh se prodaju duplo skuplje nego tamo gde je bolji vazduh.

stefanm

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2006
Poena
18
Iskreno, prevelike su cene Xiaomija u Srbiji, makar za 30 % skuplje nego u regionu ..
Kada vidim LED traka da kosta 4 000 dinara sokiram se svaki put , ili kada vidim cenu hepa filtera 6000 din, a kod Madjara otprilike duplo jeftinije...
Ima tu jos dosta primera - pametna plafonjera npr , ne vredi tih 12 hiljada din , ok proizvod ali skroz nerealna cena..u Nemackoj sam je pronasao za 67 eura to dodje negde oko 8 hiljada dinara.. Bilo bi dobro da sve ove kritike budu uvazene i da se neko malo detaljnije pozabavi planiranjem cena ubuduce..
PS-Da ne bude da samo kritikujem...Moram napomenuti da posedujem jako puno Xiaomi proizvoda, i iskreno kvalitet nije sporan, sasvim sam zadovoljan svim kupljenim proizvodima do sada, ali cene... su druga prica. :)

Poslednja izmena:

hawaii

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.12.2017
Poena
18
To nije tacno. Osim ako ne racunas iznude, reket, "donacije" i sl. nezvanicne provizije...
Dragi hawaii,

ponosni smo sto smo jedan od retkih proizvodjaca koji ima Srpsko cirilicno pismo. Tastaturu lako mozete podesiti da ima vise opcija kada radite pretragu.
U dugorocnom planu je da bude i latinicna verzija Srpskog pisma.
Bas lepo sto ste ponosni ali nema sanse da stalno menjamo podesavanja tastature za UI pretragu, Google, SMS, mail i sl. A ni od viska glava ne boli

nematiers

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.01.2021
Poena
63
Verujte vi u to ;)
Uporedjujete cene u Evropi gde jedna Nemacka ima 80+ miliona ljudi, povuce se veca kolicina i dobije se bolja cena plus standard 3 do 5 puta veci nego kod nas. A gorivo kod nas skuplje.

percom

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2020
Poena
18
To nije tacno. Osim ako ne racunas iznude, reket, "donacije" i sl. nezvanicne provizije...

Bas lepo sto ste ponosni ali nema sanse da stalno menjamo podesavanja tastature za UI pretragu, Google, SMS, mail i sl. A ni od viska glava ne boli
Пиши у своје име а не у множини. Један од разлога зашто купујем њихове телефоне је управо то што они поштују српско писмо.
Апсолутно не видим никакав проблем да се користи латиница. Ако ти смета ћирилица у менију, пребаци на босански или хрватски.

BobRock9x

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.01.2021
Poena
43
Пиши у своје име а не у множини. Један од разлога зашто купујем њихове телефоне је управо то што они поштују српско писмо.
Апсолутно не видим никакав проблем да се користи латиница. Ако ти смета ћирилица у менију, пребаци на босански или хрватски.
Dve stvari u zivotu ne mogu da svarim a to je windows i telefon da vidim na srpskom pa jos na cirilici. Ali jos vise mrzim to moralisanje i drzanja drugima slovo srama o tome da li neko postuje srpsko pismo ili ne. Koliko vidim neki bi da mogu i da je izmisljeno pricali na cirilici.

hawaii

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.12.2017
Poena
18
Ne mogu da pisem u svoje ime posto niti koristim Xiaomi ni srpski UI (na bilo kom telefonu ikada). Pisem u mnozini zato sto sam cuo od desetina korisnika da se zale na to (a ovde nije pomenuto) a nece da koriste bosanski ni hrvatski posto nisu ni u Bosni ni u Hrvatskoj nego Srbiji. A posto je u pitanju lokalna kancelarija, kome se obratiti povodom tako necega nego upravo njima, pogotovo sto ih prakticno nista ne kosta, a cini mi se da su na pocetku (Redmi 2, 3 i sl.) i imali latinicu (kao i ispravne proximity senzore, pa se to negde usput izgubilo). I nije dovoljno postovati srpsko pismo vec pisma
Verujte vi u to ;)
Uporedjujete cene u Evropi gde jedna Nemacka ima 80+ miliona ljudi, povuce se veca kolicina i dobije se bolja cena plus standard 3 do 5 puta veci nego kod nas. A gorivo kod nas skuplje.
Ne mora sa Nemackom, moze i sa Madjarskom, Hrvatskom, Bugarskom, Grckom...

percom

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2020
Poena
18
Како јадни Бугари, Македонци, Украјинци, Руси користе телефоне када они немају латиницу као писмо. Искрено речено, и ми немамо гледајући правопис српског језика. Ми је користимо паралелно али она није наша.
Али да не ширимо дискусију. Ћирилица у менију нема везе са тиме које ће те писмо користити. Оно које поставите у подешавањима, то ће те и користити.

liman

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.05.2008
Poena
28
Svidjalo se to nekome ili ne, vecina ljudi u Srbiji koristi latinicno pismo i bilo bi lepo od Xiaomija da to ispostuje.
Licno, kada pisem rukom vise koristim cirilicu ali na uredjajima ne mogu nikako da je svarim i zato pre svega koristim engleski.

Naravno da su docekani na noz, kada im cene konstantno rastu (a navikli smo na jeftine a kvalitetne telefone). Softver nikada da se sredi. Zaboga, neki bagovi se vuku jos od MIUI 9 a u medjuvremenu se pojavljuju i novi.
I samo da dodam. Ako ćete ograničavati (koriscenje gestures) mogućnost kustomizacije telefona korišćenjem third party launchera, onda bi trebalo da ponudite viši nivo kustomizacije. Mislim u nivou OnePlus telefona ili barem Realme, tj. Oxygen OS ili Realme OS (Color OS).

Poslednja izmena:

skochko92

Flash Drive
Učlanjen(a)
09.02.2021
Poena
28
Da ne bude sve neke zalbe ja imam da pohvalim jednu stvar koju izuzetno cenim i za koji se nadam da se nece promeniti.

Xiaomi je jedan od retkih prozivodjaca koji isporucje najkompletniji sadrzaj pakovanja kada su telefoni u pitanju - dakle silikonska maska, brzi punjac koji odgovara specifikaciji brzog punjenja telefona i primetio sam da je u poslednje vreme praksa postala i fabricki aplicirana zastitna folija na ekranu.

S obzirom da sam kao kupac drugog brenda morao da dokupim pomenute stvari kako bi kompletirao svoj telefon zastitom i brzim punjacem koji nisu podrazumevani u prodajnom pakovanju, znam da nije mala stavka usteda od par hiljada dinara u tom smislu.

Nadam se da se u buducnosti to nece promeniti.

percom

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2020
Poena
18
Питање у вези ТВ-а. Имам, користим, ТВ 4S 55" који ради на андроиду 9. Добио је пар обновљења али не и нови андроид.
Да ли је у плану обнова и самог андроида на серији 4S?

Xiaomi Srbija

Vendor official support
Vendor
Učlanjen(a)
18.05.2021
Poena
8
Питање у вези ТВ-а. Имам, користим, ТВ 4S 55" који ради на андроиду 9. Добио је пар обновљења али не и нови андроид.
Да ли је у плану обнова и самог андроида на серији 4S?
Dragi percom,

na zalost update na novi android nije u planu za seriju 4S.

ivanbass1

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poena
83
Kada ce stici OTA za Mi TV 4s 55" iz starijih serija koji ce doneti Netflix podrsku?

Novije serije istog TV-a imaju Netflix podrsku, starije nemaju, a TV se sve vreme reklamira kao da ima Netflix podrsku.

Xiaomi Srbija

Vendor official support
Vendor
Učlanjen(a)
18.05.2021
Poena
8
Kada ce stici OTA za Mi TV 4s 55" iz starijih serija koji ce doneti Netflix podrsku?

Novije serije istog TV-a imaju Netflix podrsku, starije nemaju, a TV se sve vreme reklamira kao da ima Netflix podrsku.
Dragi ivanbass1,

na zalost takvog updatea nema u planu, a Netflix na tom uredjaju mozete dobiti kupovinom Mi TV Stick-a.

percom

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2020
Poena
18
Dragi ivanbass1,

na zalost takvog updatea nema u planu, a Netflix na tom uredjaju mozete dobiti kupovinom Mi TV Stick-a.
Опростите али то је потпуно бесмислено?!
Човек има Смарт ТВ и Ви му саветује те да за Смарт ТВ купи допунски stick да би могао имати подршку за Netflix?!
Да ли сте свесни колико ће ваш одговор бити пресудан људима који су размишљали да купе Xiaomi TV?
Искрено, нисам очекивао да можете купцу упутити овакав одговор!

Xiaomi Srbija

Vendor official support
Vendor
Učlanjen(a)
18.05.2021
Poena
8
Zao nam je sto zvuci besmisleno, ali to je feedback koji smo dobili na ovu temu. U osnovi se radi o tome sto Netflix nije samo aplikacija, vec sertifikovani servis. To se odnosi samo na jednu odredjenu seriju uredjaja, ne na nove uredjaje.
Takodje mali podsetik da je podrska na forumu trenutno orjentisana prema mobilnim uredjajima:

1623417071321.png

percom

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2020
Poena
18
Zao nam je sto zvuci besmisleno, ali to je feedback koji smo dobili na ovu temu. U osnovi se radi o tome sto Netflix nije samo aplikacija, vec sertifikovani servis. To se odnosi samo na jednu odredjenu seriju uredjaja, ne na nove uredjaje. Takodje mali podsetik da je podrska na forumu trenutno orjentisana prema mobilnim uredjajima: Pogledajte prilog 309135
Да, одговорилин сте ми али видим да одговарате и на питања и о осталим производима а овај одговор ми је био крајње непрофесионалан.
На тај начин се не стичу купци него губе.
Боље да нисте одговорили!

ivanbass1

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poena
83
Zao nam je sto zvuci besmisleno, ali to je feedback koji smo dobili na ovu temu. U osnovi se radi o tome sto Netflix nije samo aplikacija, vec sertifikovani servis. To se odnosi samo na jednu odredjenu seriju uredjaja, ne na nove uredjaje.
Takodje mali podsetik da je podrska na forumu trenutno orjentisana prema mobilnim uredjajima.
Za Netflix je potreban Netflix ESN koji se moze dodati kroz update, nije neophodno da dodje iz fabrike sa tim. Ovo ocekujem da znate s obzirom da ste bavite podrskom, jer isto vazi i za telefone.

These five old Mi TV models will get Netflix, Amazon Prime Video and Android 9.0 support

Ako podrska ne stigne i za iste televizore, samo kupljene ranije, to moze da znaci samo da kompaniju nije briga za korisnike koji su medju prvima kupili njihove televizore, koji su izgleda pusteni nespremni na trziste.

Poslednja izmena:

DukeLander

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poena
83
Zao nam je sto zvuci besmisleno, ali to je feedback koji smo dobili na ovu temu.
Licno cenim iskrenost, mogli ste npr eskivirati odgovor.

Takodje ne razumem ovakve prozivke i napade od strane clanova, kao da ce srpska kancelarija promeniti nesto na globalnom ili drzavnom nivou... Nece.
Xi Srbija su linija komunikacije, mogu samo sugestije da prenesu i deluju sa manjim uticajem, sto je normalno.

Ne branim nikog ali malo zdrave logike nije na odmet. Godinama smo koristili Xi fonove, kome smo se zalili?
Sada najzad imamo predstavnika, treci na forumu od svih silnih brendova ( i treba nam sto vise njih ) i imamo drvlje i kamenje.
Konstruktivno sugestivna kritika je uvek i svugde dobro dosla, rant i prozivke ne.

Da ne bi pravili i dalje kupus od teme i da bi Xi podrska mogla lakse da pomogne korisnicima, svaki off, spam, rant tj sve sto ne treba da bude tu ce biti brisan i kaznjavan jer bez obzira na sve, makar su tu i trude se, za razliku od mnogo vecih brendova

pm.me

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
21.01.2021
Poena
28
mali podsetik da je podrska na forumu trenutno orjentisana prema mobilnim uredjajima:
Kada mozemo ocekivati podrsku i za druge uredjaje? Da li je onda bolja sugestija da se za druge uredjaje koristi zvanican forum? Da li ce na zvanicnom forumu biti podrske na jezicima regiona? Mnogi ljudi u regionu koriste vase uredjaje a nisu vicni drugim jezicima. Ako ne znate odgovore ocekujem da posaljete pitanja u sediste kompanije pa da nas, verujem da mnoge citaoce Bencha zanimaju, o istima izvestite. Mozda sugestija da se podforum nazove - Xiaomi podrska za mobilne uredjaje. Neki odgovori ovde pronadjeni od strane vas definitifno su doprineli odluci da kompaniju koju predstavljate ne uzmem u obzir za TV, ali dobro bolje sto sam saznao na vreme.
Xi podrska mogla lakse da pomogne korisnicima, svaki off, spam, rant tj sve sto ne treba da bude tu ce biti brisan
Mozda je bolje da bude neka tema sa pitanjima i odgovorima, a ova mozda da ostane za neka opsta pitanja koja ne pokrivaju konkretan segment. Npr. da bude tema - Softver mobilni uredjaji pitanja i odgovori, druga - Hardver mobilni uredjaji pitanja i odgovori... Svakako najbolje ce lokalna kancelarina znati kako da to osmisli i svima olaksa gde da pitaju i pronadju odgovore.

antena

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.04.2015
Poena
48
@Šaomi
Kada cete vratiti Ignore DND opciju koja je postojala ranije i postoji kod svih ostalih proizvodjaca? Potrebno mi je da omogucim notifikacije za samo jednu ili dve aplikacije a ostalo da bude silent.
Drugo, na mom Redmi Note 9 se ekran pali dok razgovaram i ispretiska svasta nesto, plasim se da uplatim vecu sumu na debitnoj kartici da ne bih slucajno kupio neki roze dildo na Aliexpressu a posle treba da objasnjavam lepsoj polovini za koga sam to kupio.
Salu na stranu, vase objasnjenje nove tehnologije je u stilu "to tako treba", nema veze sto ne radi, kupujte i dalje nase nedovrsene proizvode.
Ovo je hardverski problem i samo fool moze da misli da to resi softverskim putem, no way Hose.
Ako radi u test meniju i aplikacijama za kalibrisanje, onda nije hardverski nego softverski problem (ili los drajver ili neki MIUI bagovi ili jos gore, neka glupost zbog ustede baterije)
Postovao sam u Mi 10T temi, ali kako anketa obuhvata više Xiaomi modela telefona, ima smisla da postavim i ovde.

Objavljena je zvanična anketa u vezi sa problemom koji se nasumično javlja sa proximity senzorom na nekim Xiaomi modelima telefona:
https://c.mi.com/thread-3732346-1-0.html

Izdvojite par minuta svog vremena i popunite anketu kako bi se detaljnije istražio problem i, nadamo se, rešio.
Gde je anketa za ostale modele, RN8, RN9, itd?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno