Šta je novo?

Xiaomi (Mi) TV Stick 4K

Nikolixx

Poznat
Učlanjen(a)
12.01.2022
Poruke
10
Poena
25
Moja oprema  
Pametni uređaji
Telefon, EON Smart box.
Skoro sam okacio temu o problemu oko uzasnog OperaSmart TV sistema i problmeatici dovodjenja drugog EON uredjaja u stan: ( https://forum.benchmark.rs/threads/drugi-eon-uredjaj-u-stanu.485154/#post-6532233 )
Odlucio sam da je najbolje resenje uzimanje Mi Sticka, koji bi mi resio sve probleme.
Imate li iskustva sa istim, kako radi, da li ste zadovoljni? Ako ne, da li imate neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu 5990din?
 
Rešenje
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
Evo moja iskustva sa Mi Stickom.

Čitav interfejs je prilično sluggish, kao na onim loše optimizovanim kinezima za 3 soma.
Greje se užasno.
Restartuje se sam od sebe, više puta u toku dnevnog korišćenja, ne zavisno od napajanje USB ili ispravljač.
Uzet je za Supernovu, koja radi očajno na 1GB ram-a.
Eon je ok i može da se koristi, fluidniji je od Supernove.

U svakom slučaju zaobići u širokom luku, bez 2GB ram-a minimum bolje ni ne uzimati box.
 
Evo moja iskustva sa Mi Stickom.

Čitav interfejs je prilično sluggish, kao na onim loše optimizovanim kinezima za 3 soma.
Greje se užasno.
Restartuje se sam od sebe, više puta u toku dnevnog korišćenja, ne zavisno od napajanje USB ili ispravljač.
Uzet je za Supernovu, koja radi očajno na 1GB ram-a.
Eon je ok i može da se koristi, fluidniji je od Supernove.

U svakom slučaju zaobići u širokom luku, bez 2GB ram-a minimum bolje ni ne uzimati box.
Taj tvoj ima neku falinku,verovatno fabričku,kod mene baš sve suprotno,pa i to da eon radi bolje od supernova app.
 
I kod mene solidno radi Supernova app na Sticku.

Nego zanima me jel bi bilo izvodljivo povezati EON daljinski da radi na Sticku? Ovaj fabrički je užaš, niti ima numerički deo, niti ima Ch+ i Ch- tastere.
 
Instalirao sam Aptoid na stick. Pronadjem app koji hocu ali strelicama na daljincu mogu samo levo desno...ne reaguje strelica UP kako bih dosao na install button ?
 

Prilozi

  • 20220418_170838.jpg
    20220418_170838.jpg
    142 KB · Pregleda: 35
Instalirao sam Aptoid na stick. Pronadjem app koji hocu ali strelicama na daljincu mogu samo levo desno...ne reaguje strelica UP kako bih dosao na install button ?
Što se mučiš,više puta pisano,skineš apk na telefon/tablet,na stik i tel/tablet instaliraš send files to tv,prebaciš apk na stik i instaliraš.
Mislim da je ovaj način daleko lakši i komforniji,bar meni.
 
Probao par verzija Sky Q /Sky GO apk sa nemackih sajtova , instaliram na 4K stick ali kada pokrenem javljaju greske . Procunjao po par nemackih sajtova , masa njih imali tu gresku ali ne vidim resenje . Ima li neka da pouzdano radi ? Na Google prodavnici ( nemackoj) mi nudi samo Sky Ticket a on ne radi na sticku generalno .Sky Q ili GO i ne nudi kao nadjene.
 
Naravno da je i Mi Box Android tv vezija
 
Xiaomi TV Stick 4K ima podršku za ChromeCast, a i za Dolby Atmos i Dolby Vision!

Realme 4K Smart Google TV Stick ne podržava Dolby Vision!

Fire TV Stick 4K Max nema ChromeCast



 
Xiaomi TV Stick 4K ima podršku za ChromeCast, a i za Dolby Atmos i Dolby Vision!

Realme 4K Smart Google TV Stick ne podržava Dolby Vision!

Fire TV Stick 4K Max nema ChromeCast



O tome pričam,imam i stari Stick ali ovo je nebo i zemlja razlika
 
Primetio sam da nekad nece da se upali stick 4h kad na daljinskom pritisnem power off/on.
Izvadim napajanje iz struje i radi,kao da je na nekom spavanju uredjaj. Inace sam razdvojio opciju da se i TV pali/gasi pre mi daljinskog.
Sve ostalo je za sad odlicno.
Cekam platu da uzmem neki hub i da instaliram Geforce NOw da vidim kako to funkcionise na ovom 4k stick-u.
 
Primetio sam da nekad nece da se upali stick 4h kad na daljinskom pritisnem power off/on.
Izvadim napajanje iz struje i radi,kao da je na nekom spavanju uredjaj. Inace sam razdvojio opciju da se i TV pali/gasi pre mi daljinskog.
Sve ostalo je za sad odlicno.
Cekam platu da uzmem neki hub i da instaliram Geforce NOw da vidim kako to funkcionise na ovom 4k stick-u.
Nemam problema sa njim za sada radi OK za mesec dana koliko ga imam.
 
Ja nemam problem sa zvukom, šta je tačno u pitanju? Inače, 4k stick sam uzeo i zamenio mi box i radi dosta bolje. Jedino zeza eon, u nekom trenutku zabode slika a zvuk ide dalje… Jedini kanali koji tada rade su SK 4k i Eurosport 4k.
 
Ne znam,citao sam par strana unazad.Hocu da prodam Mi stick koji imam pa da uzmem ovaj 4k.Posto svakako ima 1GB RAMa vise a i zbog slike.Ima u Gigatronu za 9000,plus ako iskoristim bodove mogu ga uzeti za 8000.
 
Ima box trenutno za 7000 rsd, ako baš nije neophodno da se ide na Stick varijantu.
 
A imam jedno glupo pitanje.Da li ce ovaj 4k stick moci da pusta 4k sadrzaj na mom LG 32' HD Ready?Jer kad pustim npr.neki film preko Kodija koji je 4k,pusta bez problema na ovom obicnom Mi Sticku.Jer ako ne moze,da ga ne uzimam onda dzabe.
 
Nazad
Vrh Dno