Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite, dekriptovanje interne memorije

TheWickerMan

Slavan
Učlanjen(a)
21.11.2005
Poruke
467
Poena
415
Moja oprema  
Laptop
Dell Latitude 7480
Mobilni telefon
OnePlus 8T
Prilikom updatea na Android 11 i ponovnog startovanja telefona, telefon ne prepoznaje internu memoriju. Ceo telefon baguje, iz Galerije sam izlazi posle 4-5 sekundi itd.
Problem je što mi je interna memorija kriptovana i kad povezem telefon na racunar ( isto je u TWRPu), imena foldera i fajlova su tipa :h474rnfhr9th, 26364hdhfut itd. Da bih ubacio neki stari ROM, morao bih prvo da uradim bekap svega a ne mogu jer je kriptovano. Da bih uradio dekript, mora sve da se briše.
Ima li neki nacin da povadim podatke pa da uradim brisanje svega i dekript ili sam osudjen na brisanje svega i kompletan format telefona?
Hvala unapred.
 
Stock ili kuvani ROM?
Koristiš li ili ne dual apps?

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Da skineš iz systema poslednji update i pustiš instalaciju?
 
Stock ili kuvani ROM?
Koristiš li ili ne dual apps?

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
Stock ali XEU rom. Koristio sam dual apps, Viber i Whatsapp. Sad ne koristim pošto je uradjen hard reset.


Da skineš iz systema poslednji update i pustiš instalaciju?

Misliš da skinem ručno? Ne mogu ništa , neće da "piše" po internoj memoriji, evo sad npr neće ništa da skine sa PlayStorea jer ne prepoznaje internu memoriju. Tj, on kaže zauzeo 68gb od 128 gb , kad kliknem da vidim šta je na njoj, kaže da je popunjeno 120gb od 128 gb. Aplikacija Files puca pri pokretanju a bilo koji drugi file manager ne mogu da skinem.
 
Preko čega si krupatovao telefon, morao si neku šifru ubaciti. Ako si uradio update preko starog sistema a ostale aplikacije moraš uraditi format podataka-podešavanja i onda iz sistema uraditi dekripciju preko istog programa. Ili ostaje samo format celog sistema i sve ponovo.



Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno