Šta je novo?

Xiaomi Mi Band 6

Јел може линк за те наруквице. Треба ми за 5ицу.
 
ovaj momak izgleda da pravi kvalitetne recenzije,
ukratko, 6-ica se nije bas proslavila :unsure:
 
Mislim da nije realno očekivati toliku i detaljnu preciznost ali podaci sa sata su sasvim solidni i dovoljni za rekreativni sport i obične dnevne ( i noćne 😁) aktivnosti. U odnosu na peticu ne vidim neke razlike u merenjima da mi nešto odskače
 
I ja nabavih 6icu. Zna li neko kako iskljuciti da se stalno sam pali heart rate skener svakih par minuta? Stoji mi u manual na mi fit aplikaciji. Nervira me da stalno svetli ispod zeleno
 
Ovde se podešava a ako sve pogasiš a i dalje svetli probaj reset sata
 

Prilozi

  • IMG_20210518_204813.jpg
    IMG_20210518_204813.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 45
Odstiklirao sam te heart rate opcije, sad je ok samo skenira kad se stavlja narukvica na ruku.
Bitno je zbog baterije
 
Kolege, ako može mala pomoć. Ne treba nam (supruzi i meni) pametni sat! Za početak samo to da razgraničimo. Više nam je potreban dodatak koji će da prati vitalne znakove (HR, SpO2, koraci, kalorije). Aplikacija nije bitna, sve ostale mogućnosti (pozivi, SMS, muzika, pasja wuda i tome slično) ne. Nekako sam izbor sveo na Mi Band 6 ili Mi Watch Lite (znam da nema SpO2).

Može li mala pomoć od nekoga ko je bio u istoj dilemi i istu je razriješio i kako? Mogu li ovi uređaji da "opstanu" bez povezivanja sa telefonom osim za prenos podataka jednom u 7 dana? Može li "višak opcija" (pozivi, SMS, muzika, pasja wuda i tome slično) da se isključi u aplikaciji i na taj način produži trajanje baterije (konkretno za Mi Watch Lite, jer mislim da je na Mi Band 6 baterija ok)?

Ili ipak postoji neki drugi/bolji izbor?

Hvala svima koji imaju neko mišljenje na ovu temu.
Pozdrav.
Djole
 
Ne mogu da nadjem zvanican podatak ali izgleda da moze da drzi podatke u telefonu bas dugo bez sync-a. To dugo po komentarima varira od par dana do par meseci :0
Ja ga tako drzim ali nisam prelazio vise od par dana do sledeceg sync-a tako da ne znam tacno
 
Na Band 6 možeš isključiti nepotrebne notifikacje u Mi Fit aplikaciji. Korake pamti na satu 7 dana unazad ali ne znam za HR, a mislim da nije neki posao sinhronizovati povremeno. Saturaciju ne prati automatski već sam testiraš u toku dana kad hoćeš....
 
Kolege, ako može mala pomoć. Ne treba nam (supruzi i meni) pametni sat! Za početak samo to da razgraničimo. Više nam je potreban dodatak koji će da prati vitalne znakove (HR, SpO2, koraci, kalorije). Aplikacija nije bitna, sve ostale mogućnosti (pozivi, SMS, muzika, pasja wuda i tome slično) ne. Nekako sam izbor sveo na Mi Band 6 ili Mi Watch Lite (znam da nema SpO2).

Može li mala pomoć od nekoga ko je bio u istoj dilemi i istu je razriješio i kako? Mogu li ovi uređaji da "opstanu" bez povezivanja sa telefonom osim za prenos podataka jednom u 7 dana? Može li "višak opcija" (pozivi, SMS, muzika, pasja wuda i tome slično) da se isključi u aplikaciji i na taj način produži trajanje baterije (konkretno za Mi Watch Lite, jer mislim da je na Mi Band 6 baterija ok)?

Ili ipak postoji neki drugi/bolji izbor?

Hvala svima koji imaju neko mišljenje na ovu temu.
Pozdrav.
Djole

Pogledajte i Samsung Galaxy Fit2, na akciji je u radnji na G.
 
šta uzeti, jeftiniji galaxy fit2 ili nešto skuplji mi band 6?

bitno mi je koji je sigurniji za plivanje na moru.
 
Ne znam za galaxy ali band 6 (a imao sam prethodne 3 i 5) možeš sigurno za plivanje i kupanje
 
šta uzeti, jeftiniji galaxy fit2 ili nešto skuplji mi band 6?

bitno mi je koji je sigurniji za plivanje na moru.

Bili na moru, plivali 20 dana, radio Fit2 kao sat 😁 napunjen pred polazak i još jednom, trinaestog dana, zmaj. Odlično registruje plivanje, za ove novce stvarno možda najbolji Samsung uređaj koji smo ikada imali u kući a imali/imamo ih mnogo!
 
@Note10 hvala na prenetom iskustvu. Nešto slično tražim.
Mi Band ma koliko mi simpatičan bio - preskočiću. Zašto? Evo dole link koga zanima privatnost ličnih podataka

Mi Band 5 privacy
 
Uzeo sam juče Mi band 6 i upario ga sa Mi fit na Poco x3 nfc. Sve je lepo funkcionisalo ali đavo mi nije dao mira pa sam ga upario i sa Iphone 8 i upalilo je. Međutim više ne mogu da ga uparim ponovo sa Poco telefonom koji mi je inače glavni. Sva uputstva sa neta sam probao, otpario ga sa Iphona, uradio fabrički reset banda. Na kraju uradio i hard reset Poco telefona, što mi je najteže palo zbog ponovnog podešavanja svega. Opet neće da se upari, samo band izbaci poruku “instalirajte novu verziju aplikacije”. Čak sam instalirao i Mi wear light aplikaciju i odmah ga nađe ali Mi fit nikako. Probam opet na Iphone i upari se istog trenutka ali iphone mi slabo drži baterija pa ga i ne koristim. Ne znam šta više da radim, mnogo sam se iznervirao, nadam se da ima neko neki savet kako da ponovo uparim Poco i Mi band 6.
 
Uzeo sam juče Mi band 6 i upario ga sa Mi fit na Poco x3 nfc. Sve je lepo funkcionisalo ali đavo mi nije dao mira pa sam ga upario i sa Iphone 8 i upalilo je. Međutim više ne mogu da ga uparim ponovo sa Poco telefonom koji mi je inače glavni. Sva uputstva sa neta sam probao, otpario ga sa Iphona, uradio fabrički reset banda. Na kraju uradio i hard reset Poco telefona, što mi je najteže palo zbog ponovnog podešavanja svega. Opet neće da se upari, samo band izbaci poruku “instalirajte novu verziju aplikacije”. Čak sam instalirao i Mi wear light aplikaciju i odmah ga nađe ali Mi fit nikako. Probam opet na Iphone i upari se istog trenutka ali iphone mi slabo drži baterija pa ga i ne koristim. Ne znam šta više da radim, mnogo sam se iznervirao, nadam se da ima neko neki savet kako da ponovo uparim Poco i Mi band 6.
Probaj da skines stariju verziju aplikacije van google play stora i da povezes narukvicu. Kad se povezi odradi update aplikacije preko play stora i odmah odradi uodate sata. Imao sam slican problem sa honor band 5 narukvicom i tako sam resio
 
Uspeo sam, instalirao sam najnoviju apk verzija 5.30 jer je aplikacija na playstore stara verzija 5.2.1 , ne znam zašto je to tako.
 
Odakle ti ta "najnovija"?

Narod voli džabaka i te instalacije van PlayStore-a a tako kreću nekontrolisani problemi.
 
Odakle ti ta "najnovija"?

Narod voli džabaka i te instalacije van PlayStore-a a tako kreću nekontrolisani problemi.
Skinuo sam je sa apkmirror, ne zato što je džabe nego zbog toga što nisam mogao da povežem telefon sa aplikacijom koja je na Playstore. U međuvremenu se ažurirala i na playstore.
 
Ne kazem da si ti otisao tamo da bi skinuo dzaba, nego mi cudno da na zvanicnom mestu nema poslednje verzije.
Malo je reci da je to neozbiljno od Mi.

Ostajem pri tome da se sa nazvanicnih izvora svasta moze pokupiti i da nema nikakvih garancija.
 
Desava se to i sa huawei aplikacijama.
 
Gde u Mi fit aplikaciji mogu da vidim procenat baterije? Čini mi se da sam video kada sam podešavao band a sada ne mogu da pronađem...
 
Dole desno ( Profile ), pa ispod naziva narukvice piše procenat baterije.
 
Neverovatno mi je da mi fit nema vidžet na POCO x3 telefonu gde bi mogli, pored ostalog, da vidimo i procenat baterije. Kada sam band kačio na iPhone, baterija budžet je odmah pokazivao i procenat baterije na telefonu i na bandu. Takođe mi fit je tamo na hrvatskom a na POCO na engleskom. Počeli su i oni da bolje optimizuju svoje aplikacije za iPhone nego za svoje telefone, kao nekada Microsoft za windows phone.
 
Neverovatno mi je da mi fit nema vidžet na POCO x3 telefonu gde bi mogli, pored ostalog, da vidimo i procenat baterije. Kada sam band kačio na iPhone, baterija budžet je odmah pokazivao i procenat baterije na telefonu i na bandu. Takođe mi fit je tamo na hrvatskom a na POCO na engleskom. Počeli su i oni da bolje optimizuju svoje aplikacije za iPhone nego za svoje telefone, kao nekada Microsoft za windows phone.
Ako ti je POCO na engleskom i mi band ce biti na engleskom, probaj da stavis da ti POCO bude na srpskom.
 
Ako ti je POCO na engleskom i mi band ce biti na engleskom, probaj da stavis da ti POCO bude na srpskom.
Pa na srpskom je POCO ali mi band i mi fit nemaju srpski, niti Srbiju kao zemlju izbora. Kad prebacim telefon na hrvatski onda je i mi fit na hrvatskom i može da se izabere Hrvatska kao zemlja izbora.
 
Otvorio novu narukvicu danas, uzeta preko MI store-a, ali ne daje znake zivota, pokusao sam da je odmah uparim...
Stavio da se puni, 0% baterije prikazuje. Da li je moguće da je došla sa potpuno praznom baterlijom? Trebalo bi valjda da bude barem delimicno napunjena...
 
Moguće je. Ja kupio pre dve nedelje. Bila potpuno prazna, ali odmah pokazivala punjenje.
 
Nazad
Vrh Dno