Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Hdr stavi na low. Kad noću fotkas sastavi na super high, a ako ti puca aplikacija spusti malo. Jpeg stavi na 97% (razlika izmedju njega i 100% je nevidljiva, samo za džabe jede prostor.

Hdr control uključi, pa možeš da biraš da li auto hdr da radi ili uvek da uključuje Google algoritam odnosno hdr.

Meni je stalno bio uključen. Brzo puca fotke, tako da na auto nisam ni skljocao.
 









amaterski totalno, i ne vidim razlike...:D što se tiče 120fps videa u fullhd ekstra za to je aplikacija filmic pro :)
 
]amaterski totalno, i ne vidim razlike...:D
Danju nećeš ni videti razliku. I na Mi A1 su fotke sa stock i Gcam sličnog, ako ne i istog kvaliteta, ali noću je razlika ogromna. :)


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako se ne vidi, evo recimo ove dve fotografije sa kutijom od banana, tekstura zida se na stock kamer maltene ni ne vidi, dok je GCam skroz drugacije.
 
Ma vidi se razlika koliko izvlači iz senki.
 
A djilkosu kako se fleshne twrp na a2 ?...oem otkljucam ..dozvolim usb otklanjanje gresaka ..skinem twrp img fail udjem u fast boot povezem na komp al ne znam dalju proceduru?
 
Imaš na xda sve korake ili na YT ako ti je lakše, da ne iskucavam ja sad sve pojedinačno.
 
Je l' ima neko da je koristio note 5 i A2?
Uzeo sam A2 preko vipa i onako neotpakovanog prosledio na oglas..ideja mi je da uzmem note 5.
Sta bi mi rekli u korist A2?
Na stranu note 5, glavni razlog mi je jaca baterija, jer prelazim za note 4x i puna 2 dana koriscenja..i aj manje vise taj aux kabl, ima konvertor, al eto i to mi je falinka.

A na strani A2 mi je njegova kamera, stim sto gledajuci poredjenja cak mi lepse slike sa note5 al cenim da ce A2 da puca kad mu dodje neka ispeglana gcam..
Pitam dok ne prodam A2 dal ostati na njemu, msm sanse su minimalne..al eto mozda je imao neko slicnu dilemu pa mi kaze sta je prevagnulo.
 
Ako si navikao na dobru bateriju, onda nema sta da razmisljas. RN5
 
Meni i sa običnim punjačem,koji dolazi uz njega piše da se brzo puni i relativno se brzo napuni od jedno 5% do 100% za sat i 30 min do sat i 45 min.
4da993cd5d4fac1547d68b854f9b41d1.jpg


Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Dvoumim se izmedju M1 i M2, najvise zbog odnosa stranica dijagonala.

Kakva su vasa iskustva sa 16:9 u odnosu na 18:9? Sta biste preporucili i zbog cega?

Koji je pregledniji i laksi za browser ili email?
 
Ja sam prešao sa A1 na A2 u svemu ti je bolji A2 sem što se tiče baterije.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Je l' ima neko da je koristio note 5 i A2?
Uzeo sam A2 preko vipa i onako neotpakovanog prosledio na oglas..ideja mi je da uzmem note 5.
Sta bi mi rekli u korist A2?
Na stranu note 5, glavni razlog mi je jaca baterija, jer prelazim za note 4x i puna 2 dana koriscenja..i aj manje vise taj aux kabl, ima konvertor, al eto i to mi je falinka.

A na strani A2 mi je njegova kamera, stim sto gledajuci poredjenja cak mi lepse slike sa note5 al cenim da ce A2 da puca kad mu dodje neka ispeglana gcam..
Pitam dok ne prodam A2 dal ostati na njemu, msm sanse su minimalne..al eto mozda je imao neko slicnu dilemu pa mi kaze sta je prevagnulo.
Presao sam sa RN 5 na A2

A2 bolji ekran, kamera (boje i ima manual mod), alu je ceo, i vizuelno mi je lepsi, iako su slicni, i Android One.

RN5 baterija, ulaz za sluske sa solidnim kvalitetom (bolji nego A2 sa "dongle-om") i Miui upeglan bas lepo, danas vidim da se pojavila i 10tka stable china(ako ne planiras root).

Generalno i da ostanes na A2 neces pogresiti, ali iako predjes na RN ne gubis nista preterano a dobijas bateriju i 3.5mm. Srecno [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Uskoro kacim detaljno poredjenje kamere RN5 i A2, da razresim dileme koje sam ja imao pri prelasku [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Je l' ima neko da je koristio note 5 i A2?
Uzeo sam A2 preko vipa i onako neotpakovanog prosledio na oglas..ideja mi je da uzmem note 5.
Sta bi mi rekli u korist A2?
Na stranu note 5, glavni razlog mi je jaca baterija, jer prelazim za note 4x i puna 2 dana koriscenja..i aj manje vise taj aux kabl, ima konvertor, al eto i to mi je falinka.

A na strani A2 mi je njegova kamera, stim sto gledajuci poredjenja cak mi lepse slike sa note5 al cenim da ce A2 da puca kad mu dodje neka ispeglana gcam..
Pitam dok ne prodam A2 dal ostati na njemu, msm sanse su minimalne..al eto mozda je imao neko slicnu dilemu pa mi kaze sta je prevagnulo.
Ako je neka veća razlika u lovi onda uzmi RN5 i pare. Ako je mala razlika uzmi A2, makar baterija na RN5 ubija, doslovce se ne prazni. Imao sam A1, kolega na poslu ima A2. Nebi rekao da A2 ima bolji ekran, svjetlina i podešavanje boja i kontrasta je bolje na RN5. Kamera je malo bolja na A2, makar RN5 radi dosta dobre slike da mi nije sila stavljati Gcam. Izrada je na oba super, lijepo leže oba u ruci. Malo su zeznuli A2 sa micanjem 3.5mm izlaza i SD slota, još ta malo slabija baterija i evo problema.
I da, po Geekbenchu A2 ima skoro isti rezultat kao i RN5 a ima jači SoC, očito su ga rezali zbog baterije i da ne throtla, to mi se već gadi malo od njih...

Redmi Note 5
 
Ako je neka veća razlika u lovi onda uzmi RN5 i pare. Ako je mala razlika uzmi A2, makar baterija na RN5 ubija, doslovce se ne prazni. Imao sam A1, kolega na poslu ima A2. Nebi rekao da A2 ima bolji ekran, svjetlina i podešavanje boja i kontrasta je bolje na RN5. Kamera je malo bolja na A2, makar RN5 radi dosta dobre slike da mi nije sila stavljati Gcam. Izrada je na oba super, lijepo leže oba u ruci. Malo su zeznuli A2 sa micanjem 3.5mm izlaza i SD slota, još ta malo slabija baterija i evo problema.
I da, po Geekbenchu A2 ima skoro isti rezultat kao i RN5 a ima jači SoC, očito su ga rezali zbog baterije i da ne throtla, to mi se već gadi malo od njih...

Redmi Note 5
Preporuka ti je: ako je slicna cena, ostavi a2, al je rn5 po svemu bolji? :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ako je neka veća razlika u lovi onda uzmi RN5 i pare. Ako je mala razlika uzmi A2, makar baterija na RN5 ubija, doslovce se ne prazni. Imao sam A1, kolega na poslu ima A2. Nebi rekao da A2 ima bolji ekran, svjetlina i podešavanje boja i kontrasta je bolje na RN5. Kamera je malo bolja na A2, makar RN5 radi dosta dobre slike da mi nije sila stavljati Gcam. Izrada je na oba super, lijepo leže oba u ruci. Malo su zeznuli A2 sa micanjem 3.5mm izlaza i SD slota, još ta malo slabija baterija i evo problema.
I da, po Geekbenchu A2 ima skoro isti rezultat kao i RN5 a ima jači SoC, očito su ga rezali zbog baterije i da ne throtla, to mi se već gadi malo od njih...

Redmi Note 5
Ima bolji ekran od A1 veruj mi,evo mi oba pored mene.

Nego ljudi preteraše sa tom baterijom,A2 može da izvuče 4-8 sati SoT,pa koliko vi ljudi gledate u telefon kad vam treba više i ne razumem koliko je to teško staviti telefon na punjenje kad se krene na spavanje.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Nije bolji ali je kompletniji. Po meni ili RN5 ili F1, pričekati A3 kad se možda opamete.

Za ekran sam mislio između A2 i RN5.

Redmi Note 5
 
Gle, ako ti je "najbitnija stvar na svetu" da ti baterija uvek traje duze od jednog dana, ili su ti presudni sd slot ili jack za sluske (to jos i mogu da razumem) onda uzmi RN5, u svemu ostalom A2 ima prednost i je vredi vise trositi reci na poredjenja..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bilo bi dobro ako neko može da postavi poređenje mi a2 VS rn5 gcam VS gcam. Na papiru, hardverski, rn5 bi trebalo da ima bolju zadnju kameru, a vrlo moguće i prednju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bilo bi dobro ako neko može da postavi poređenje mi a2 VS rn5 gcam VS gcam. Na papiru, hardverski, rn5 bi trebalo da ima bolju zadnju kameru, a vrlo moguće i prednju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Jel si to pogrešio ili si stvarno mislio i napisao da RN5 ima bolje kamere od A2??

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Jel si to pogrešio ili si stvarno mislio i napisao da RN5 ima bolje kamere od A2??

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
Ne, ali pričam o stanju u teoriji, kad bi iz svakog senzora uz dobro podešen gcam izvukli maksimum. Ovako uz stock kameru je jasno da je mi a2 bolji. Možda sam malo preterao kad sam rekao da je hardverski bolji ali su razlike vrlo male u korist jednog ili drugog zato bi bilo dobro videti kako se ponašaju kamere u tim uslovima. Mi a2 ne posedujem, ali znam da slike sa rn5 uz gcam mogu da se porede sa slikama sa telefona koji koštaju mnooogo više.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gle, ako ti je "najbitnija stvar na svetu" da ti baterija uvek traje duze od jednog dana, ili su ti presudni sd slot ili jack za sluske (to jos i mogu da razumem) onda uzmi RN5, u svemu ostalom A2 ima prednost i je vredi vise trositi reci na poredjenja..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Upravo si nabrojao pola stvari na bilo kojem mobitelu...nema potrebe za veličanjem ovog ili onog mobitela. Realno u svakodnevnom radu nema razlike između A2 u RN5. Što se tiče baterije i kamere, A2 ima malo bolju kameru i dosta slabiji bateriju. Gledam striktno recimo u poslovnom okruženju gdje sam in&out off office i stalno prebacivanje sa Wifi na 4G + puno razgovora i syncanje maila. Tu A2 nema šta tražiti pored RN5 i ne izdrži cijeli dan, testirano zadnjih dana u firmi. Svi mi možemo drljati doma na wifi sa niskom svjetlinom i reći kako ima A2 8h sota ali teško izvedivo svaki dan zaredom.

Redmi Note 5
 
Bilo ko ko je svakodnevno u officu nema potrebe, ne samo potrebe nego ni vremena za 8h sota, nerealni ste sa prohtevima, a druga stvar zasto stalno neko ulece u temu i trudi se da pravi poredjenja sa note ili ovim ili onim tel, prebacite se u temu poredjenja i to je to. Nema se sta velicati ili umanjivati, jasna je prednost svakog uredjaja, u ovom slucaju kod rn5 je to jedino baterija i tu se prica zavrsava, a slotovi, jackovi kome su potrebni pa taj nema sta ni da gleda tel koji to ne poseduje..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije uletavanje već je čovjek pitao šta da uzme između A2 i RN5.
Ali, dosta o tome, ide razgovor kamo nebi smio ići...

Redmi Note 5
 
Jedino mi je nedoumica koliko je realno kamera na A2 bolja od RN5 u uslovima slabijeg osvetljenja.. Stock vs stock deluje da A2 ima osetnu prednost (bar sto sam video neka poredjenja na netu).
 
Jedino mi je nedoumica koliko je realno kamera na A2 bolja od RN5 u uslovima slabijeg osvetljenja.. Stock vs stock deluje da A2 ima osetnu prednost (bar sto sam video neka poredjenja na netu).
Kacim ja sutra iz prve ruke pa ces videti

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Većina poređenja na netu je mi a2 VS redmi note 5 Pro, tj Indijska verzija a ne ova naša koja ima bolju kameru. Najbolje neko ko ima oba telefona ili je imao da ti kaže.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno