Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

A2 -> sirotinjska zabava koja je preskupa.
A2 Lite je pravi naslednik A1 i tu se cenovno pozicionirao.

Послато са Nokia 6.1 уз помоћ Тапатока
 
Po meni je a2 lite totalno promasen i nepotreban uredjaj na trzistu. A2 je lepo pozicioniran, cena ce se malo spustiti vrlo brzo i to je to, cak je u vipu trenutno bas povoljna ponuda.
 
Po meni je a2 lite totalno promasen i nepotreban uredjaj na trzistu. A2 je lepo pozicioniran, cena ce se malo spustiti vrlo brzo i to je to, cak je u vipu trenutno bas povoljna ponuda.
Ti to govoriš iz ličnog iskustva ili nagađaš?

Imao sam oba uređaja (još uvek imam A2 Lite) i pišem isključivo na osnovu stečenog i ličnog iskustva.

To da li je telfon "lep" ili nije je totalno nebitna stvar...
 
Poslednja izmena:
Opet me pere nedoumica za uzeti A2 nakon A1 pa pomagajte vi koji ga već duže imate. Kod nas u HR ga nema nigdje izloženog tako da...
1. Kakav je stvarno ekran, brightness i boje? Isti kao i na A1 ili slabiji?
2. Baterija, koliko vam u prosjeku drži? Ja inače mob koristim 80% wifi, 20% 3G. 4G odmah gasim jer cica bateriju a nema koristi, barem meni.
3. SD660, kako to radi, jer ima trzanja, zabadanja, blokiranja? Pitam najviše jer recimo Geekbench multi-core rezultat je isti kao i SD636 a podosta slabiji od drugih SD660 uređaja.
4. Znam da je nova kamera dobra, da li je recimo u klasi A1 sa Gcamom?


4. A1 sa GCam bolji. Bez Gcam, bolji A2. GCam kada izađe za A2 biće top.

A2 Lite ima jaču bateriju, ko voli vanilu ne mora RN5. Nisam nešto mrisao Lite, ali odličan mališa sa jačom baterijom.
 
Poslednja izmena:
Ti to govoriš iz ličnog iskustva ili nagađaš?

Imao sam oba uređaja (još uvek imam A2 Lite) i pišem isključivo na osnovu stečenog i ličnog iskustva.

To da li je telfon "lep" ili nije je totalno nebitna stvar...

Ne moram da imam uredjaj da bih ga ocenio. Ne kazem da je a2 lite los, samo kazem da je isto sto i redmi 5 plus, s2 i verovatno jos neki uredjaj. A2 je ipak napravio skok sa kamerom, procesorom i jos nekim sitnicama. Vidim da ljudi hejtuju bateriju, ali nigde nisam procitao da je losa, jednostavno je manja od pojedinih uredjaja koje xiaomi nudi, ali svakako drzi ceo dan bez problema. Bitno je i to da li je telefon lep, sto ne znaci da je a2 lite ruzan, meni su oba ok. Licno mi se toliko i ne svidja cist android pa je za mene prava kupovina note 5. Ako moze neko nek mi odgovori da li a2 ima dual pixel autofokus kao note 5?
 
4. A1 sa GCam bolji. Bez Gcam, bolji A2. GCam kada izađe za A2 biće top.

A2 Lite ima jaču bateriju, ko voli vanilu ne mora RN5. Nisam nešto mrisao Lite, ali odličan mališa sa jačom baterijom.

Kako ti se cini Max 3? Mozes i u njegovoj temi da napises, mada ne bi bio off ni ovde ako ga uporedis sa A1/2. Dosta unapredjenja ima u odnosu na prethodne generacije. :)
 
Jeo moze neko konkretne slike poređenje da napravi, a1 gcam/a2? Pre neki dan je bilo reči da je bolji a2 od a1 i sa gcam na a1..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jeo moze neko konkretne slike poređenje da napravi, a1 gcam/a2? Pre neki dan je bilo reči da je bolji a2 od a1 i sa gcam na a1..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Po meni je bolji A2 bez Gcam od A1 sa Gcam.

Sad @IvanI ima drugo mišljenje u svakom slučaju,nijanse su u pitanju.
Kad izađe Gcam za A2 biće brutalna kamera.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
4. A1 sa GCam bolji. Bez Gcam, bolji A2. GCam kada izađe za A2 biće top.

A2 Lite ima jaču bateriju, ko voli vanilu ne mora RN5. Nisam nešto mrisao Lite, ali odličan mališa sa jačom baterijom.
A jel ta GCam postoji za Redmi Note 5 i ako da, jel izvlači bolje fotografije u auto modu [emoji848]

Poslato sa HUAWEI P9 lite 2gb
 
Gcam postoji za sve telefone koji imaju snapdragon procesor. Samo treba ubosti pravu sa sajta.
 
Gcam postoji za sve telefone koji imaju snapdragon procesor. Samo treba ubosti pravu sa sajta.
Ček malo, po primerima vidim na A1 da radi odlično, razlika u kvalitetu baš primetna i za običnog laika, mene interesuje šta tu treba da se desi i kakvo znanje i iskustvo je potrebno da je poteras da pravi dosta lepše i bolje slike i ta priča da se čeka za A2, ne znam šta se čeka, pa zato pitam [emoji6]

Poslato sa HUAWEI P9 lite 2gb
 
Niko ne pominje vidljivost na suncu. Tu kao da nema napretka od rn4. Telefon ima ljubicasti tint kada sunce pada bocno na ekran.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
N7+ je hardverski kompletniji fon dok A2 kamera razbija... Mada ni 7+ ne zaostaje...sačekaj neki dan i imaćeš Pocophone F1 za 350!

Послато са Nokia 6.1 уз помоћ Тапатока
 
Ma taj poco imace sve slicno kao a2 ..nece vredeti 100e vise....i na kraju ima li gcam za mi a2... gde se moze naci?
 
Kako ce imati sve slicno kad ce biti flagship
Level hardver

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Flagship il kako god..razlika u kameri ,izgledu i sl ne moze da bude impozantna,meni jaci snap ne treba i ovako leti..jedino sto je moro na a2 da bude bolji zvuk u sluskama,jace osvetljenje na suncu i za nijansu jaca baterija..jer nedo bog da ga koristite neko vreme na suncu na full osvetlejnju jos sa 4g...topice se veoma brzo..
 
Da li preći sa Max2 na A2?!?!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Sve zavisi šta očekuješ od A2 u odnosu na Max 2?
 
U ozbiljnoj sam nedoumici šta kupiti jer se komentari znatno razlikuju - Mi A2 ili Mi A2 lite. Iskreno mnogo mi se više sviđa vizuelno Mi A2 lite i to što ima jaču bateriju, sa druge strane ne znam kakva mu je kamera u odnosu na Mi A2, da li je zaista dosta slabija? Može li neko ko je prosečni korisnik, odigra neku igricu s vremena na vreme, obavi koji poziv, malo viber, malo surfovanja, da mi kaže koliko u takvim uslovima izgura baterija na Mi A2?
Zahvaljujem se unapred na svim odgovorima.
 
U ozbiljnoj sam nedoumici šta kupiti jer se komentari znatno razlikuju - Mi A2 ili Mi A2 lite. Iskreno mnogo mi se više sviđa vizuelno Mi A2 lite i to što ima jaču bateriju, sa druge strane ne znam kakva mu je kamera u odnosu na Mi A2, da li je zaista dosta slabija? Može li neko ko je prosečni korisnik, odigra neku igricu s vremena na vreme, obavi koji poziv, malo viber, malo surfovanja, da mi kaže koliko u takvim uslovima izgura baterija na Mi A2?
Zahvaljujem se unapred na svim odgovorima.
Kamera je podosta lošija.
Pretraži temu imaš moje postove o trajanju baterije.
Bez trunke Wifi,sve 4g oko 4,5h sati SoT(to je Havy use)
Sa 80 % wifi i 20 % 4g oko 6,5-7 h Sot

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Koje osvetljenje i sta se radi?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li preći sa Max2 na A2?!?!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Uhhhh, baterija ce ti biti najveci problem. Treba se navici sa ovim monstrumom od baterije na mozda i punjenje u toku dana, ako si zahtevniji korisnik.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da li ovaj telefon ima swipe down na fp senzoru za notifikacije kao MI A1?
Nisam mogao da nadjem ovu opciju a upravo danas sam dobio i avgustovski update.
 
Kamera je podosta lošija.
Pretraži temu imaš moje postove o trajanju baterije.
Bez trunke Wifi,sve 4g oko 4,5h sati SoT(to je Havy use)
Sa 80 % wifi i 20 % 4g oko 6,5-7 h Sot

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Hvala na odgovoru! Pročitao sam tvoje komentare ali ostaje ono ali...
Tel. koji sam kupio mesec dana nakon što se pojavio kod nas i imam ga skoro 4,5 god. je Huawei P7. Pretpostavljam da je i Mi A2 lite bolji od njega uključujući i kameru. Znam da je slabiji od Mi A2 ali lično meni je lite lepši i zgodniji bar na slikama, uživo ga nisam video.
 
Kamera je podosta lošija.
Pretraži temu imaš moje postove o trajanju baterije.
Bez trunke Wifi,sve 4g oko 4,5h sati SoT(to je Havy use)
Sa 80 % wifi i 20 % 4g oko 6,5-7 h Sot

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Samo da pitam, ovi podaci za trajanje baterije su za Mi A2?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno