Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

A2 uopšte nije preskup, već ti očekuješ da se cena telefona prilagoditi tvom budžetu.

Baterija mozda jeste slabija tačka, ali tu su i Note serije Xiaomi-a.

Neće Xiaomi doveka biti ovako jeftin.
Valjda je vama pojedincima jasno da će cene morati da krenu na gore, pa će srednji cenovni rang biti 350+ eur
 
Uvek možeš otići za Kinu, kupiti komponente za 200e i sklopiti telefon.

Možda prodjes i jeftinije, pa napraviš amoled + 845 kombinaciju sa 128 GB interne i imx 386 senzorima. 6 giga rama, tamo je to jeftino.
 
Oni su izasli na berzu sa tvrdnjom da su internet kompanija, da telefoni sluze samo kao platforme za koriscenje servisa i da nece povecavati marze.

Sa trenutnom politikom su postali 4. proizvodjac na svetu bukvalno niotkuda, sumnjam da ce je menjati.
 
Možeš li malko opširnije o razlikama ta dva telefona? Prodajem A2 i hoću da uzmem Lite verziju.
Spoljna izrada malo lošija i u odnosu na A2 i u odnosu na A1. Ekran je EBBG sa jedva primetnim, karakteristčnim mu, žutilom ali sa odličnim kontrastom/osvetljenjem (na A2 je bio Tianma ekran). Telefon jakolepo leži u ruci pa mu težina ne dolazi do izražaja. U realnom radu bočni bezeli su dosta veći nego na svim YT snimcima ili fotkama koje kruže netom. Zvuk je odličan u svakom pogledu, baterija takođe. Kamerica je OK (nije kao na A2 (naravno) ali je, po meni, kao na A1).
Najveća prednost A2 Lite u odnosu na A1 i na A2 je normalan rad Proximiti Sensor-a!!! (nema onog glupavog nasumičnog on/off raznoh stavki tokom razgovora koje me je do bola iritiralo i na A1 i na A2). Notch je jako lepo odrađen a tako i funkcioniše, doduše, ne postoji mogućnost da se Notch on/off...

Sve u svemu, jako dobar midrange telefon! (cenovno će se približiti A1 i tu će prestati da mu pada cena)
 
Baš su ishvalili a2 lite na gsmarena-i. Da nema notch bio bi perfektan fon za mene. A1 mi je na popravci, a smetalo mi je što je cigla, kad(ako) se vrati iz servisa možda ga prodam i pređem na a2 lite.

Sent from my HT3 using Tapatalk
 
@neogeo

Ivice sa strane jesu dosta debele, to uz notch i debeli chin dole-po meni opsta katastrofa dizajn.
 
A jesu mi zakomplicirali sa baterijom ne znam sta da uzmem poslije RN4X..

Mislio A2 a sad vidim kako je baterija slaba ccc..

Mozda ici na RN 5 ili rastegnut se na Mi 8 SE..
 
Nema potrebe, ovo mi je dosta :D
xiaomi-mi-a2-and-xiaomi-mi-a2-lite-preview-and-comparison-of-smartphones-wovow.org-0022.jpg
Dizajn je svakako subjektivna stvar, nekom se mozda svidja, sto se mene tice, ruzniji fon nisam video, ovo je losije od 16:9 XZ2p debele 12mm :d
 
Poslednja izmena:
Naravno da je dizajn subjektivna srvar, kao i ukus...

Ja bih ga još juče kupio(iako još nisam "normalni" A2 prodao), ali juče videh Nokiu 6.1 plus i...Sad čekam da vidim cenu koja će biti? Ne bude li skuplja od 280€, uzeću nju.

Zna li neko kad bi trebalo da bude dostupna kod nas ili u Eu?
 
A2 mi je veliki za korišćenje.
Nokiu bih uzeo zato što ima usb c port, Android One, malko je manja i tanja, lakša, malo bolji ekran, malčice bolju kameru.

I to samo, ako ne bude skuplja od 280€.
 
Poslednja izmena:
A2 mi je veliki za korišćenje.
Nokiu bih uzeo zato što ima usb c port, Android One, malko je manja i tanja, lakša, malo bolji ekran, malčice bolju kameru.

I to samo, ako ne bude skuplja od 280€.
Kupiš torbicu,nateraš se da se navikneš na A2.
Gde ćeš na A2 lite ili na Nokiu 6.1 plus ideš sa konja na magarca.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne volim torbicu i nikad je nisam nosio. Da se nateram da se naviknem...neće da moze. Za ono za sta koristim telefon( ne igram igrice i ne slusam muziku), meni su oba odlicna. Imamo u kuci i S8 i nema tu neke preterane razlike u normalnom radu/koriscenju telefona.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Lg g6 ima bolji zvuk u slusalicama zbog toga sto ima dac u sebi...
A2 ima gorilu glas 5

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Aha a sta mu dodje dac dzoni ?:)
Ne znam zvuk nije lose svakako..baterija solidna
4g oko 5 sati sota na wifiu i do 7.5...kod kamere sam veciti fan hdr+ i nexusa 6p pa valjda skorije izadje i gcam za mi a2...
g6 je imao prednost sto je vodootporan ali je kabastiji..inace a2 leti kad otvara app posto ja ne igram igre na fonu,kad bi mogao rut za njega...najvise zbog ad awaya a i mozda izadje neka nadogradnja pa zvuk bude prodorniji na sluskama
U svakom slusaju a2 pravi izbor i zbog gorile 5 a srednja klasa fona
 
Shvatio i Xaomi kakvu je kameru napravio na Mi A2 pa promenili reklamu [emoji16][emoji23][emoji23][emoji16]
7bec715df4973abc8fd87f881a85246a.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Aha a sta mu dodje dac dzoni ?:)
Ne znam zvuk nije lose svakako..baterija solidna
4g oko 5 sati sota na wifiu i do 7.5...kod kamere sam veciti fan hdr+ i nexusa 6p pa valjda skorije izadje i gcam za mi a2...
g6 je imao prednost sto je vodootporan ali je kabastiji..inace a2 leti kad otvara app posto ja ne igram igre na fonu,kad bi mogao rut za njega...najvise zbog ad awaya a i mozda izadje neka nadogradnja pa zvuk bude prodorniji na sluskama
U svakom slusaju a2 pravi izbor i zbog gorile 5 a srednja klasa fona
Digitalni analogni convertor
Sabra dac
G6..V20 i V30 su sa tim dacom
Neverovatna zvucna slika se dobija
Ali pravi efekat je kada se prikljuce kvalitetnije slusalice min.50 oma

Sto se tice A2 modela jednom recju odlican
Pre njega imao lg V20 koji je isto dobar ali A2 mi se generalno vise svidja..
Trajanje baterije slicno kao na V20...uvece mora na punjac

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Vec ima 4/64 model kod vecih igraca/prodavaca na.kp za 230e. Da ne gledamo 32GB vatijantu kad vec nema microsd, mada bi meni i to bilo vise nego dovoljno, ali dobro vecini ne.

Sve u svemu, kad se sve uzme u obzir, ovo je brutalno dobar deal, ma sta ko pricao. Kamera koja ne lagano br 1 do 300e a i preko, sto se novih modela tice, sd 660, sasvim ok autonomija (jasno odlicna optimizacija), klot android (kome je to bitno).
Kad se uzme u obzir cena i proizvod koji se dobija, mane kao sto su izostanak jack-a za sluske, microsd slota, objektivno mogli su bateriju veceg kapaciteta. Realno sve to postaju "mane".

Ko kaze da je telefon preskup, lupa gluposti ili ga je zamenio za neko sljamsung djubre ovog cenovnog ranga.
 
Poslednja izmena:
Gde su oni botovi što mesecima pričaju da 270-280€ nije bilo mnogo za 64GB verziju i to kod švercera? :D

Pojavi se u radnjama pade cena 40-50€ dok si rekao keks :D

WinWin i Emmi 39000 (330€) i još se dobije kupon na poklon od 4000 din sa sve fiskalnim i 2 godine garancije!
 
Poslednja izmena:
Pa nije bilo mnogo, svaki telefon kosta vise u pocetku, Redmi Note 5 4/64 je bio oko 250e kada se prvi put pojavio na oglasima.

Mozda i malo vise cak :)
 
Ja sam platio 250 evra 3 dana posle prestavljanja,neka neko kupi ovakav telefon sa ovakvom kamerom Samsunga,Huaweia za te pare ja ga častim večerom.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Odlična kupovina, a cene samo padaju i to na početku baš brzo [emoji4]

Poslato sa HUAWEI P9 lite 2gb
 
Ni ja ga necu menjati..jedino bi ga menjo za g7 al on mi je skup...mogu tek zamisliti sta ce doneti a3 ....i kad bi mogao android 9 na a2...?
 
Ni ja ga necu menjati..jedino bi ga menjo za g7 al on mi je skup...mogu tek zamisliti sta ce doneti a3 ....i kad bi mogao android 9 na a2...?
Xaomi je rekao na predstavljanju da će Mi A2 biti prvi njihov telefon koji će dobiti Android 9 Pie.
Na XDA forumu pišu da je Xaomi India objavila da će Android 9 Pie doći krajem jeseni.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Stigao u Vip i to 4GB/64GB verzija. 17280 za gotovinsko plaćanje uz Neo 2, 5400 uz Neo 4 a uz Neo 6 i skuplje 1 dinar.
 
Vrh ponuda uz Neo 4.

Jedva nesto skuplji od J7 2017, jeftiniji od A6+, A8..
Jeftiniji od P20 Lite, Z2 Play, Moto X4, Iphone 6, Iphone SE :d :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno