Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Noću su lošije, a i meni se ovako čine slično. Onda će sa gcam da budu dosta dobre slike.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Još jedno poređenje kamera i to sa najboljom kamerom na telefonima.
Za 250 evra,najbolja kamera u tom cenovnom rangu,pa i za 100 evra skuplje.


https://youtu.be/x63hF_kfi0w

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Molim nekoga ko ima A2 da odvrti zadnji Geekbench i posta rezultat. Na Gsmareni su rekli da je multi-core score vrlo nizak, kao da izgleda throtla cpu zbog grijanja.
I jel primjetno slabiji max brightness ili je isti kao A1?
Hvala
 
Molim nekoga ko ima A2 da odvrti zadnji Geekbench i posta rezultat. Na Gsmareni su rekli da je multi-core score vrlo nizak, kao da izgleda throtla cpu zbog grijanja.
I jel primjetno slabiji max brightness ili je isti kao A1?
Hvala
Meni je svetliji ekran nego na A1.
Evo Geekbench rezultati
1d5f2edd9d87387db276360211306b71.jpg
e7662ec8d757a713f45a04a7e9e3dacb.jpg
c242d4e40f606b888a75db63ccab8ad2.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Znači ipak je slabiji multi-core i to dosta vidim od recimo RN5 koji ima SD636...
Neznam, lomim se između A2 i RN5.
A2 prednost Android one, bolja kamera, jači cpu.
RN5 prednost jača baterija, svjetliji ekran, 3.5mm.
Stvarno bi htio A2 ali nije mi kao recimo A1 kad je izišao, sigurna kupovina.
 
Još jedno poređenje kamera i to sa najboljom kamerom na telefonima.
Za 250 evra,najbolja kamera u tom cenovnom rangu,pa i za 100 evra skuplje.


https://youtu.be/x63hF_kfi0w

Sto se mene tice, moze da bude i kvaliteta DSLR-a, ako mu baterija gura samo oko 4 sata, to je presmesan telefon. Retko glup potez Xiaomi-a da stave tu malu bateriju na 6" ekran.
Steta, hteo sam A2 zbog fenomenalne kamere, i mogao sam da prebolim sto nema micro sd i 3.5mm, ali bateriju ne mogu da im oprostim i zbog tog glupog poteza, ce izgubiti dosta musterija.
 
Znači ipak je slabiji multi-core i to dosta vidim od recimo RN5 koji ima SD636...
Neznam, lomim se između A2 i RN5.
A2 prednost Android one, bolja kamera, jači cpu.
RN5 prednost jača baterija, svjetliji ekran, 3.5mm.
Stvarno bi htio A2 ali nije mi kao recimo A1 kad je izišao, sigurna kupovina.

Ti vidi šta ti je prioritet kamera ili baterija,ako je kamera A2 bez razmišljanja,ako je baterija RN5 bez razmišljanja.
Ja koristim Blutut slušalice već 6-7 meseci tako da 3.5mm ulaz po meni nikad više nemoraju da stave u telefone.

Sto se mene tice, moze da bude i kvaliteta DSLR-a, ako mu baterija gura samo oko 4 sata, to je presmesan telefon. Retko glup potez Xiaomi-a da stave tu malu bateriju na 6" ekran.
Steta, hteo sam A2 zbog fenomenalne kamere, i mogao sam da prebolim sto nema micro sd i 3.5mm, ali bateriju ne mogu da im oprostim i zbog tog glupog poteza, ce izgubiti dosta musterija.

Nemoj da te zavara mojih 4,5 sata.
To ti je "Havy" potrošlja,ni sekunde Wi-fi,sve 4g interner,dosta poziva zbog posla,mejlova i sinhronizacije.

Evo od danas,ne radan dan,85% wi-fi 15% 4g
PS: Šta reći onda za novi Pixel 3XL 6,5 inča ekran,Qualcom 845 a baterija 3600mAh


7e34eb5f03b6b4ece2616007265ccebf.jpg
0b842a6c0c239a437d4654713dcc6402.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, neznam. Čim se vratim sa mora u dućan i probat oba dva, možda tako odlučim.
Hvala ti svakako na screenovima.
 
Nemoj da te zavara mojih 4,5 sata.
To ti je "Havy" potrošlja,ni sekunde Wi-fi,sve 4g interner,dosta poziva zbog posla,mejlova i sinhronizacije.

Evo od danas,ne radan dan,85% wi-fi 15% 4g
PS: Šta reći onda za novi Pixel 3XL 6,5 inča ekran,Qualcom 845 a baterija 3600mAh

Pa da, ali i ja sam heavy user, treba da mi net bude ukljucen ceo dan, po neka igra, video, muzika...
i Pixel se za*mjau**mjau**mjau**mjau* jos sa onim notchom, a moguce i sa baterijom, mada ne mora da znaci, jer vise je faktora koji odlucuju koliko se baterija brzo trosi, sto jako lepo pokazuje sledeci video, gde su testirane 3 baterije, slicnih kapaciteta, tu je i Mi A2:

 
Evo jedne moje sa posla,HDR uključen.

IMG_20180810_112912 by Goran Jazarević

Za sad nema GCam za naš A2,na xda su koristili Gcam za A1na A2,slike su bile iste,samo Arnova Gcam daje u nekim uslovima bolje slike,čeka se Gcam port za naš A2.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel moze da se skloni ovo shot on mi a2?

edit, videh u postu iznad da moze.
 
Aj nek mi neko kaze koja je jos prednost Mi A2 u odnosu na njegovu lite verziju osim procesora?
Jel ima neko Lite,kakva mu je kamera?
I koliko videh lite nema brzo punjenje,jel?
 
Kamera, chipset, ekran, USB-C.
 
Subjektivno, kamera na lite nije nešto. Čini mi se posebno da bi video snimanje moglo biti bolje.

chipset, ekran i microusb su u mom slučaju sasvim dovoljni iako slabiji od trenda za midrange, ipak je A2 lite budget.

Najveći plus je baterija od 8 sati sot.
 
obe a2 verzije (i ova i lite) su bezobrazno skupe na oglasima. posebno lite.
 
Normalno da nema videa kada je bio najgora recenzija u istoriji recenzija nekog telefona :D
To su primetili i u komentarima ljudi, pa je logično da je video obrisan.
 
Pa koliko bi ti a koštaju?
Polako, sniziće se cena...
Telefoni su odlični (i A2 i A2 LIte) pa ko šta voli.

video sam da je cena visoka i preko alija, tako da me sad ne čudi zašto je i preko oglasa...

pa za osnovni model a2 (4/32) bi realno bilo do 190e, a za a2 lite do 170e.
 
Poslednja izmena:
Ma da, odlicna kamera, 6" ekran i SD 660 za 200e, i to samo sto je izasao fon, lepo zamisljeno :)
 
Odlicna je pocetna cena, cak se pojavila i 6/128 verzija za 280. :)
 
Meni je danas stigao A2 Lite dok ne premostim do nekog ozbiljnijeg telefona.
Zadovoljan sam za sada mada je A2 "žiška" u odnosu na Lite model u svakom pogledu...
 
Možeš li malko opširnije o razlikama ta dva telefona? Prodajem A2 i hoću da uzmem Lite verziju.
 
videt ćemo koliko će padati i kako... rn5 sam uzeo malo nakon što je izašao i nije toliko koštao, kao što nije ni mi a1...

ovako za ono šta nude su oba a2 trenutno (pre)skupa.
 
Nazad
Vrh Dno