Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Ako neko otkupi od mene ovaj Mi A2, što kupih pre neki dan, odma' kupujem Mi Pocophone F1 pa da ga isprobam zarad opšteg zadovoljstva!
 
Pa lepo napisah šta če se isprobavati...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Evo mojih utisaka posle 6 dana intezivnog korišćenja.

-A2 mi je mnogo lepši od A1,iste su veličine a ekran je veći za 0,5 inča.
Kvalitet izrade na nivou Mi serije,sa A1 je isto.
-A2 je brži,fluidnije radi,brže otvara aplikacije.Nema problema na mom A2 sa proxymiti senzorom,na A1 sam imao problem.
-Najveća razlika i najdrastičnija je u kameri,dosta je bolja na A2,a kad bude i Gcam za A2 mogu zamisliti kakav će tek onda kvalitet fotografija da bude.
-Što se tiče kvaliteta zvuka na spikerfonu i na blutut slušalicam tu su isti,oba su vrhunska po tom pitanju.Nikakvu razliku nisam primetio.
-Baterija je slabija na A2 jedno 10-15 posto,izvlačim ja na njemu 4,5-5 sati Sot,ali sam na A1 izvlačio pri istoj upotrebi od 5-5,5 sati SoT.

To je to za sad,što se mene tiče nisam se pokajao što sam prešao n aA2,razmatrao sam i RN5 bio blizu da ga kupim,ali pošto mi baterija nije broj jedan prioritet odustao sam i odkučio se za A2.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Mi A2 lite.

u mom slučaju dakle baterija traje tri dana. Možda bi bilo više preostale baterije da se nisam igrao sa brightness, takođe možda još više da sam spržio celu bateriju u jednom danu. Sa druge strane baterija bi više patila da sam igrao igrice ili gledao youtube. 7,5 sot u mom slučaju sasvim ok.

78176de6613726c18050d866857b27a4.jpg
 
Ako neko hoće da se menja za Lite verziju? Dogovorićemo se...

Ipak je A2 malko velik za u šorts. ;)
 
Evo mojih utisaka posle 6 dana intezivnog korišćenja.

-A2 mi je mnogo lepši od A1,iste su veličine a ekran je veći za 0,5 inča.
Kvalitet izrade na nivou Mi serije,sa A1 je isto.
-A2 je brži,fluidnije radi,brže otvara aplikacije.Nema problema na mom A2 sa proxymiti senzorom,na A1 sam imao problem.
-Najveća razlika i najdrastičnija je u kameri,dosta je bolja na A2,a kad bude i Gcam za A2 mogu zamisliti kakav će tek onda kvalitet fotografija da bude.
-Što se tiče kvaliteta zvuka na spikerfonu i na blutut slušalicam tu su isti,oba su vrhunska po tom pitanju.Nikakvu razliku nisam primetio.
-Baterija je slabija na A2 jedno 10-15 posto,izvlačim ja na njemu 4,5-5 sati Sot,ali sam na A1 izvlačio pri istoj upotrebi od 5-5,5 sati SoT.

To je to za sad,što se mene tiče nisam se pokajao što sam prešao n aA2,razmatrao sam i RN5 bio blizu da ga kupim,ali pošto mi baterija nije broj jedan prioritet odustao sam i odkučio se za A2.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
E ovako nešto znači. Kratko i jasno. Ako baterija bude držala kao što drži ova na Honor 8 Lite-u (isto 3000mAh), ne brinem se [emoji1]

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
A kakva je kamera u odnosu na A1 gcam?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A kakva je kamera u odnosu na Nexus 5X?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Znaci i dalje ne mogu da pridju Nexsusu. Ala ga odradise ljudi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa jel si video negde poredjenje ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja bih rekao da A2 pravi neuporedivo bolje slike od 5X, s obzirom da 5X ne moze da se ukljuci :)
 
Tema vezana za A2 je postala mlaćenje prezne slame.
... kakva mu je dioda, koliko se pojačava, gcam, trt-mrt i ostalo ... koliko ti volja ispraznih klipova sa YT u kojima Indusi lupetaju sve i svašta...

Svaka konstatacija je individualna i subjektivna stvar.
Fon ti se, ili, sviđa pa ga kupiš i raduješ mu se i ispituješ mogućnosti ili ga, jednostavno, ne kupiš i .

Ko razume, shvatiće. Žao mi je ali tako je a čast izuzecima (mislim na članove koji debatuju u temi).

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj 5X za 3 dana puni 2 godine, ljubi ga tata[emoji23][emoji23]
Kad crkne planiram da predjem na Mi A2 ili mooozda RN5. Bolje bi im bilo da mogu da mu pridju sto se kamere (uz GCam naravno) tice jer me Nexus zestoko razmazio po tom pitanju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Tema vezana za A2 je postala mlaćenje prezne slame.
... kakva mu je dioda, koliko se pojačava, gcam, trt-mrt i ostalo ... koliko ti volja ispraznih klipova sa YT u kojima Indusi lupetaju sve i svašta...

Svaka konstatacija je individualna i subjektivna stvar.
Fon ti se, ili, sviđa pa ga kupiš i raduješ mu se i ispituješ mogućnosti ili ga, jednostavno, ne kupiš i .

Ko razume, shvatiće. Žao mi je ali tako je a čast izuzecima (mislim na članove koji debatuju u temi).

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Ništa onda, da se zatvori tema?
Hvala bogu da treba da se piše o takvim stvarima koje si nabrojao, ljudi ovde ne odlučuju o kupovini telefona na osnovu izgleda.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Evo baterija ceo dan.
Wifi 10%,4g net 90%
b2a4dc2aa04750dda45b1dbaa8b4a5f6.jpg
95e4bf4026db480b0a661bc64e3a0c78.jpg
47fcd9e20880e1fe61b575487213eeca.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Moj 5X za 3 dana puni 2 godine, ljubi ga tata[emoji23][emoji23]
Kad crkne planiram da predjem na Mi A2 ili mooozda RN5. Bolje bi im bilo da mogu da mu pridju sto se kamere (uz GCam naravno) tice jer me Nexus zestoko razmazio po tom pitanju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Da ne mračim , ali burazeru crče 5X tačno na 2 godine i 5 dana od kupovine, tako da imaš još koji dan :)

P Smart
 
^ Ja ocekujem da crkne vec 6 meseci ali se ne da :d Sad kad sam se ponadao da ce kojim slucajem da prezivi ima da odapne. :d

Ekran mu je dobio neku cudnu fleku pre mesec dana, a volume dugme je od danas iz cista mira prestalo da klikce, medjutim i dalje sljaka normalno. U svakom slucaju ocekujem svaki dan da ode u vecna android lovista
 
Ja sam danas uzeo Mi A2 od @Ivan I. i svaka preporuka za njega. Uzeo sam ga za devojku a ja koristim 5X. Za sada što sam primetio ekran mi se više svidja na A2, bela je dosta belja, fluidnije radi, FP je brzi, naravno dosta bolje drži aplikacije u RAM-u, zvuk na zvučniku je neuporedivo glasniji, kamera je lošija ali uz gcam će biti sigurno ista ili bolja.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne znam šta da kažem. Dobar je telefon tu nema priče, ali baterija od 4,5 sata Sot kada je telefon nov. Pa šta će da bude kada bude baterija recimo za godinu dana izgubila deo kapaciteta. Možda ima smisla za nekoga ko često menja uredjaj.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Još uvek na RN3 izvlačim SOT od 4-5-6h uz nekih 12-15h. Sve u turbo modu, sve uključeno, što je bitno, u pozadini, fb, Messenger, sync, backup, location..@O 8.1
Pratim nekoliko tema i razmišljam koji upgrade da odradim, čekam Poco ali bez NFCa neću uzeti fon, pa čekao i narednih dve godine.
 
Ja sam danas uzeo Mi A2 od @Ivan I. i svaka preporuka za njega. Uzeo sam ga za devojku a ja koristim 5X. Za sada što sam primetio ekran mi se više svidja na A2, bela je dosta belja, fluidnije radi, FP je brzi, naravno dosta bolje drži aplikacije u RAM-u, zvuk na zvučniku je neuporedivo glasniji, kamera je lošija ali uz gcam će biti sigurno ista ili bolja.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ajde slikaj nekoliko slika sa A2 i Nexsus 5x pa okači da vidimo poređenje kamera.

Hvala unapred!!!!

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno