Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Hvala na odgovoru. Zbunilo me je to sto nikako nece preko ota da se pojavi update.
 
Ne mogu ni sa skinutim rom-om da updatujem, izbacuje mi error "miui can't verify update". Verovatno moze preko fastboot metode da se odradi, ali mi je to preveliki cim.
Pronasao sam razlog zasto se to desava. Updatovi sa androida 10 na 11 su privremeno suspendovani, zbog nekih bagova sa whatsapp-om (tako kaze reddit i mi forum). Taj problem traje vec par meseci, koliko vidim po komentarima.
 
Izgleda da nisu, ovaj post je jos iz novembra prosle godine.
Zato ne dozvoljavaju ni manuelno da se updatuje. Moze samo preko fastboot metode.
Nije kao da mi ta verzija nesto puno znaci, ali bas neodgovorno sa njihove strane da toliko dugo ne mogu da urade fix.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    72.3 KB · Pregleda: 112
zasto kada obrisem neki video sa google photos on mi automatski obrise i sa telefona (galerija)?
nisam dirao nista, verovatno je doslo zajedno sa updejtom, kako iskljuciti to?
 
Može li telefonu da se pristupi sa PC-a sko mi je razbijen ekran i ako je telefon zaključan? Imam pin, ne pokreće mu se kamera za otklučavanje.
Sin je danas "razbio" ekran, tj "crkao" je display. Trebalo bi da mu izvučem slike i video ako je to moguće, Google Photos je prepunio pre par meseci.

Drugo pitanje je: da li se telefon resetuje na fabrička podešavanja ako se odlučim da mu se menja displey u servisu?
 
Može li telefonu da se pristupi sa PC-a sko mi je razbijen ekran i ako je telefon zaključan? Imam pin, ne pokreće mu se kamera za otklučavanje.
Sin je danas "razbio" ekran, tj "crkao" je display. Trebalo bi da mu izvučem slike i video ako je to moguće, Google Photos je prepunio pre par meseci.
Koliko znam, sem ako već nije instaliran neki softver za daljinsku kontrolu, ne može. PIN bi trebalo otkucati na ekranu telefona, a on je neupotrebljiv.

Drugo pitanje je: da li se telefon resetuje na fabrička podešavanja ako se odlučim da mu se menja displey u servisu?
Sličnu situaciju sam imao pre par meseci, ćera je razbila ekran na Huwaei P40 lite. U servisu su zamenili ekran, nije bio resetovan telefon tada.

Verovatno u servisu imaju načina da pristupe podacima kada je ekran telefona polomljen. Predlažem da proveriš sa MESC, koliko znam oni su ovlašćeni servis za Xiaomi.
 
Nemaju baterije više za 9t pro 🙄
 
Ne znam, poslao sam upit za Mi 9t Pro.

"Postovani,

Za navedeni model nemamo deo na stanju I nemamo vise mogucnost porucivanja.

Hvala na razumevanju.


S poštovanjem,

Milica Blagojevic
Korisnička podrška



MOBIS-ELECTRONIC SERVISNI CENTAR d.o.o."
 
U BG mi tražili 14.5k 😁. How yes no.
Inače, ekran nije razbijen, samo neće da se upali. Telefon zvoni kad ga pozovem, ali se ekran ne pali. Nisam pametan da li je do ekrana, da li da poručujem zamenski ili da ga otpišem 🤔
 
Radi li neki servis meizu telefone? Znam da niije tema za njih, ali rekoh da pitam, mozda ovaj servis sto radi xaiomi ima i za njih delova?
 
Ljudi, znate li gde mogu da zamenim bateriju, ovi u MESC kažu da nemaju i da neće imati?
 
@masamunea ,da li si mozda i dalje na Lineage 18.1?Zanima me baterija na tom romu..
Predpostavljam da si na poslednjem buildu iz kraja februara,ako se ne varam,posle toga je stala podrska za A11..
Secam se da si hvalio rom i bateriju na A11,pa me interesuje da li je i dalje tako.
 
Da podsetim, procene su zabranjene na forumu. Postovi obrisani.
 
@masamunea ,da li si mozda i dalje na Lineage 18.1?Zanima me baterija na tom romu..
Predpostavljam da si na poslednjem buildu iz kraja februara,ako se ne varam,posle toga je stala podrska za A11..
Secam se da si hvalio rom i bateriju na A11,pa me interesuje da li je i dalje tako.
Jesam, poslednji 18.1. Meni je on skroz potaman. Sve mi radi, ni da stucne. Nemam nameru da prelazim na 19.1, samo iz razloga sto sam sve podesio i mrzi me sve ponovo.

E sad... Ja koristim dve kartice, mail sa 5 naloga, odvojen work profil za sluzbeni broj (+klonirane aplikacije na work profilu (viber, wa, mail, keep, photos).

U 6h sam skinuo sa punjaca, i trenutno sam na 50%, sot je 2h al on je nebitan u ovoj prici (telefon stalno na 4g, ukljucena lokacija, ustvari sve uključeno).

Bilo skijanje, planinarenje, kajak, nikad nisam istrosio bateriju do kraja u jednom danu. E sad, neki maks mi je 8, 9h al to je ceo dan u stanu, i visim na netu ili yt.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220506-184337_Podešavanja.png
    Screenshot_20220506-184337_Podešavanja.png
    122.2 KB · Pregleda: 34
Hmm,dok sam bio na A10,duze vreme sam bio na Lineage 17.1,nije bio los sve do pred kraj njihove obustave podrske za A10,ta 2 zadnja builda su jela bateriju..Nasao sam poslednji iz februaraza A11,18.1-20220227 unofficial..Nesto mi ovaj SS od SOTa ne izgleda ono sto bi ja hteo,jeste da ti je popaljeno sve,ali opet..
Od proslog petka pa do danas,to je 7 dana,izmenjao sam 7-8 razlicitih romova,nema koji nisam probao za A11.Nigde nisam bio zadovoljan baterijom..
Zadnja 2 dana sam na PE plus,unofficial..Mogu ti reci da je dobra baterija sobzirom kakvi su drugi romovi..Izbacicu veceras SS od SOTa,da vidis trajanje baterije sa koriscenjem svih apk,forsira se viber,YT,opera,imam 3 email,sync uvek ukljucen i BT zbog narukvice,4g..Mislim da nije los rom po pitanju baterije,ako se budes opredelio da flesnes,da ne juris neke druge romove..
 

Prilozi

  • Screenshot_20220506-193035_Settings.png
    Screenshot_20220506-193035_Settings.png
    116 KB · Pregleda: 39
Hvala na predlogu, nego podesen mi je work profil, a njega ne mogu da backup-uje. A da ponovo sve podesavam, nema sanse. Evo danas vozio bajs ceo dan, dosta fotkanja, navigacije baterija mi je trenutno na 35%. Intenzivno korišćenje i opet je izgurala ceo dan, i pretekla, a napisah, ako sam ceo dan kuci, ne skidam se sa telefona, 8h, 9h bez problema.

Aj okaci jedna dan koriscenja baterije i okaci log iz bbs.
 
Preporuka za Custom rom.Nekih 7 dana sam na CRDroid.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220515-233841128.jpg
    Screenshot_20220515-233841128.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20220515-233753890.jpg
    Screenshot_20220515-233753890.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20220515-233808535.jpg
    Screenshot_20220515-233808535.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 28
Istekla garancija kod telekoma, gledam da instaliram neki custom ROM, ja to ne volim da menjam, treba mi nesto da sve radi i radi fluidno?
Ima li neko neki predlog, meni je telefon najbolje radio sa onim fabrickim MIUI-jem, na androidu 10 cini mi se. Telefon je prosto leteo sa njim, ima li nesto slicno, nisu mi potrebna neka specijalna podesavanja i sl, ne cackam mnogo, apk od banke mi je potrebna da radi...
 
Xiaomi.eu rom ti je onda ok opcija ako neces da se udaljavas mnogo od fabrickog izgleda.
Ja koristim stabilnu verziju, android 10 varijanta koja, kao sto si i rekao, radi najbolje, posle su usrali sve sa animacijama.

IMG_20220520_232511.jpg
 
Najbolja verzija miui-a za ovaj tel.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-25-15-33-29-232_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-05-25-15-33-29-232_com.android.settings.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 51
Instalirao sam PixelOS Android 12.1 rom i u kombinaciji sa Lawcherom 12.1 (plus lawcher feed i quicksteps) radi izuzetno fluidno. Ali imam par nekih sitnica koje me nerviraju, ali ne mogu da provalim da li do ovog roma ili Androida 12. Naime, kada kucam npr. poruku nekome ili nesto slicno i spustim telefon, posle 30 sek bi trebalo da se ugasi ekran, ali se ne ugasi uopste, nikad. I tako se desi po par puta do nekoliko puta u toku dana. Moram na dugme da ga ugasim.
I drugo, kada ga ipak na dugme ugasim, ako pipnem ekran dok spustam telefon na sto u sledecih otprilike sekundu (koliko je potrebno otprilike kada se ugasi ekran na dugme i dok se spusta telefon), bilo gde na ekranu, cak i sa strane ekrana, na samoj ivici, ekran se ponovo ukljuci. Ne otkljuca se telefon, ali se ekran ukljuci. Ako pipnem ekran malo kasnije, tipa posle 2-3 sekunde, sve je ok. Takodje ne znam jel bug roma, ili samog androida.
 
@Nabukodonosor ,To je do kuvanog roma za A12 i ovaj telefon..Citao sam da ima bagova,prijavljuju ljudi.A12 nije predvidjen za ovaj telefon pa dolazi do bagova u samom romu koji su napravili..Mozes da mi prosledis link odakle si skinuo miui rom A12,mozda ga i ja flesnem da posle toga isprobavam custom romove bazirane na A12..
I kako si ga flesno,kroz fastboot?
 
Nazad
Vrh Dno