Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

~100€ je cena ovih modela po oglasima. Da je zamenski ekran original u ovlašćenom servisu, tu nema sumnje. Ja sam menjao pre 2 godine. Ali nisam siguran da se isplati takva investicija u popravku u ovom trenutku.
Iako se ovaj model pokazao odlično, smatram da ipak treba da gledaš i kupiš drugi telefon.
 
Hvala na savetu,mi 9t 128gb nema kao nov za ispod 150, mnogo je 300 da dam za drugi polovan telefon koji ima u njegovu korist bezicno punjenje i male razlike u performansama, iz moje perspektive
 
Ovde na forumu je bilo Mi 9T i 9T Pro za po 100 do 120 EUR. Kapacitet memorije nisam upamtio. Na kraju dana, ti najbolje znaš šta zahtevaš od telefona, koliko si spreman novca da daš i odlučuješ šta je najbolje za tvoj konkretan slučaj.
 
Hvala na savetu,mi 9t 128gb nema kao nov za ispod 150, mnogo je 300 da dam za drugi polovan telefon koji ima u njegovu korist bezicno punjenje i male razlike u performansama, iz moje perspektive
S20 fe je značajno bolji... Kamera, performanse, softver, ekran itd...
Ali ako tebi odgovara mi 9t zameni ekran i bateriju i trajaće ti sigurno još neko vreme...
 
Jel ima neko bez roota da je dobio Miui 12.5 meni otkad sam na 12.1 ne radi always on display i baterija uvek padne sa 100 na 94% u roku od 5 minuta, sve sam probao, nekad kad ne uspe otisak da ocita nazire se aod ali je brightness na 1% neki bug, mozda da uradim clean install ako neko nema drugo resenje da je imao ovakav problem
 
Kakav je ovo file manager u telefonu? Couldn't open file, a onda uradim clean sa cleaner app i nakon toga otvara normalno.
 
Zadnjih par dana imam problem sa mojim MI 9t. Dešava mi se da telefon ne mogu da probudim, neće da upali ekran ni da očita otisak prsta nekih 5-10 sek i nakon toga radi normalno. To se ne desava svaki put već ponekad. Ovo se dogadja pogotovo kada je telefon izvadim iz dzepa. Uradio sam reset na fabrička i nakon toga imam utisak da se malo ređe desava ali se i dalje desi ponekad.
Ima li neko ideju sta mu je? I da li je softverski ili hardverski problem?
 
Pozdrav forumaši,

Vidim da ovde ima ljudi koji se baš razumeju, pa bih da čujem par mišljenja o mojim problemima. Koristim Xiaomi Mi9T (MIUI Global 12.0.5.) već duže od godinu i po i ne mogu više da ga trpim. Vidim da je hardverski odličan, ali softver me izluđuje. Moraću da ga zamenim, ali ne znam da li i ostali Xiaomi telefoni imaju ove probleme i da li ih je lako rešiti. Malo sam pretraživao, ali se nisam baš udubljivao jer mi iskače sve i svašta što nema veze sa tim što tražim. Problemi koje imam:
1) Svaki put kad se pali telefon izbacuje "Your SIM card isn't activated". Mogu da ignorišem, ali kad pokušam da aktiviram uvek dobijem "Can't activate SIM card".
2) File sistem i galerija su im ludilo mozga. Skinem fajl, nema ga nigde. E sad, nije za sve formate, ali neke jednostavno "ne vidi". Nema ih u recent files, kopam ručno po folderima da ga nađem. Konkretno je problem sa recimo webm, skineš fajl, nema ga u recent photos, recent files, nema ga ni u jednom albumu uključujući i "Videos". Nigde ga nema. Moraš File manager da otvoriš i da ga juriš po folderima, a kad ga nađeš najnormalnije se otvara.
3) Svaka slika koju brišem me pita da li ću da je obrišem i sa Xiaomi Cloud. Nemam Xiaomi Cloud niti mi je potreban.
4) Sync sa Google Photos radi očajno. Telefon mi ima "nevidljive" foldere, tako da kad selektuješ šta hoćeš da bekapuješ, nema ga nigde Screenshots folder. Ali ga uredno bekapuje. Međutim, najveće ludilo mi je što nemam opciju da brišem samo sa jednog mesta. Obrišem sliku sa Google Photos, on mi je obiše sa telefona. Zašto zaboga??
5) "New file found" - u stanju je da ti za neki fajl koji si skinuo pre 3 dana to ponovi 70 puta. Sve dok ne klikneš na to i onda mu se izgubi ta tačkica da je "new".

Verovatno ima još nešto što sam izostavio, ali nebitno, shvatate poentu. Kupio bih ponovo Xiaomi, ali ako planira i sledeći da me maltretira ovako, onda ću nazad na Samsung, pa neka košta koliko košta.

Hvala na komentarima i pozdrav,
 
Pozdrav forumaši,

Vidim da ovde ima ljudi koji se baš razumeju, pa bih da čujem par mišljenja o mojim problemima. Koristim Xiaomi Mi9T (MIUI Global 12.0.5.) već duže od godinu i po i ne mogu više da ga trpim. Vidim da je hardverski odličan, ali softver me izluđuje. Moraću da ga zamenim, ali ne znam da li i ostali Xiaomi telefoni imaju ove probleme i da li ih je lako rešiti. Malo sam pretraživao, ali se nisam baš udubljivao jer mi iskače sve i svašta što nema veze sa tim što tražim. Problemi koje imam:
1) Svaki put kad se pali telefon izbacuje "Your SIM card isn't activated". Mogu da ignorišem, ali kad pokušam da aktiviram uvek dobijem "Can't activate SIM card".
2) File sistem i galerija su im ludilo mozga. Skinem fajl, nema ga nigde. E sad, nije za sve formate, ali neke jednostavno "ne vidi". Nema ih u recent files, kopam ručno po folderima da ga nađem. Konkretno je problem sa recimo webm, skineš fajl, nema ga u recent photos, recent files, nema ga ni u jednom albumu uključujući i "Videos". Nigde ga nema. Moraš File manager da otvoriš i da ga juriš po folderima, a kad ga nađeš najnormalnije se otvara.
3) Svaka slika koju brišem me pita da li ću da je obrišem i sa Xiaomi Cloud. Nemam Xiaomi Cloud niti mi je potreban.
4) Sync sa Google Photos radi očajno. Telefon mi ima "nevidljive" foldere, tako da kad selektuješ šta hoćeš da bekapuješ, nema ga nigde Screenshots folder. Ali ga uredno bekapuje. Međutim, najveće ludilo mi je što nemam opciju da brišem samo sa jednog mesta. Obrišem sliku sa Google Photos, on mi je obiše sa telefona. Zašto zaboga??
5) "New file found" - u stanju je da ti za neki fajl koji si skinuo pre 3 dana to ponovi 70 puta. Sve dok ne klikneš na to i onda mu se izgubi ta tačkica da je "new".

Verovatno ima još nešto što sam izostavio, ali nebitno, shvatate poentu. Kupio bih ponovo Xiaomi, ali ako planira i sledeći da me maltretira ovako, onda ću nazad na Samsung, pa neka košta koliko košta.

Hvala na komentarima i pozdrav,
Cudni problemi, ne secam se da sam imao to na 12.0.9 dok sam bio na miui-u ali mislim da su problemi sledeci:
1) sim activator je pobrljavio, probaj da obrises cache i data. ako imas root freez-uj tu aplikaciju
2) taj file manager je tesko s..nje, predlazem ti fenomenalan MiXplorer
3) cudi me da ti to trazi a nemas aktivan xiaomi account
4) poslednja verzija gphotos-a meni je radila najnormalnije i npr. kod mene kada u gphotos obrisem sliku u MiXplorer ostane ali je preimenuje tako sto doda "rec "trashed"
ispred naziva slike. I slika je znaci i dalje u memoriji telefona.
5) ja bih probao da zabranim konkretno tu vrstu obavestenja za tu aplikaciju. probaj da vidis da li moze.

Mozda da apdejtujes na 12.0.9 ili ako imas root da instaliras EEA 12.0.5 koji je po meni duplo bolji od global verzije a kad kazem bolji mislim da fluidnost, brzinu i trajanje baterije.

Pozdrav!
 
Nije hteo da flesuje 12.0.9.0 izbaci error remote update sparse crc list failed, tako da sam morao najnoviji 12.1.4.0 da flesujem.
Ako sa a12 hoces da se vratis na miui a11 sa MiFlash alatom moraš prvo u custom recovery da flešneš a11 fw. Tek onda ideš u miflash i instaliras fastboot rom. Ako hoces da se vratiš na miui a10 mora prvo flash a10 fw pa tek onda fastboot rom u miflash-u. Nadam se da si razumeo :)
 
Info iz prve ruke u vezi dual zvona na RR.Vratio sam se posle dugo vremena opet na RR rom,i to sam odabrao jednu stariju verziju koja mi je dobro radila,kasnije verzije i updejti su nekako srkali vise bateriju..
Setio sam se tebe da si bio u nedoumici oko dual zvona i naravno,ima..Kako ne bi imao King Customizacije..Tako da znas..Ja sam na v.8.5.8
Vratio si se na ovaj od 15.avgusta 2020. ? :D
 

Prilozi

  • Screenshot_20220226-002710186 (1).jpg
    Screenshot_20220226-002710186 (1).jpg
    85.2 KB · Pregleda: 20
Nije hteo da flesuje 12.0.9.0 izbaci error remote update sparse crc list failed, tako da sam morao najnoviji 12.1.4.0 da flesujem.
Ako ne uspeš kako sam ti rekao u prethodnom postu onda je potrebno na pc-u da otvoriš bat fajl i obrišeš liniju sa crc, sačuvaš fajl i flešneš ponovo :)
 
Ako ne uspeš kako sam ti rekao u prethodnom postu onda je potrebno na pc-u da otvoriš bat fajl i obrišeš liniju sa crc, sačuvaš fajl i flešneš ponovo :)
Hvala za informacije, ako nekad možda budem hteo da se vratim na 12.0.9.0 probaću te metode. A inače sada mi je Mi 9T bekap telefon i retko kad ga koristim jer sam prešao na Realme GT, tako da neka ga na najnovijem MIUI za sada.
 
@marcobuu ,Jeste,provereno dobar..Dobra je i baterija na njemu,plus sto ga mozes podesiti do najsitnijih detalja..
Ja sam sa njega otisao na Lineage samo zato sto je prekinuo podrsku za ovaj telefon..Medjutim nesto su cacnuli i na Lineage pa je baterija pocela malo vise da se trosi,ne mnogo ali vise nego inace..Vratim se skoro na RR,moj omiljeni rom.
 
@marcobuu ,Jeste,provereno dobar..Dobra je i baterija na njemu,plus sto ga mozes podesiti do najsitnijih detalja..
Ja sam sa njega otisao na Lineage samo zato sto je prekinuo podrsku za ovaj telefon..Medjutim nesto su cacnuli i na Lineage pa je baterija pocela malo vise da se trosi,ne mnogo ali vise nego inace..Vratim se skoro na RR,moj omiljeni rom.
A što baš 8.6.4, zašto ne poslednji? 😀
I otkud to da je Los prekinuo podršku? Zadnji official 17.1 je od 9.februara a Arianov 18.1 je još bolji i redovno dobija update.
 
Poslednja izmena:
A što baš 8.6.4, zašto ne poslednji? 😀
I otkud to da je Los prekinuo podršku? Zadnji official 17.1 je od 9.februara a Arianov 18.1 je još bolji i redovno dobija update.
Pa pogledaj malo bolje,864 je poslednji.Takodje,napisao sam da sam sa njega (RR) presao na Lineage,samo zato jer je prestao sa podrskom,ali eto vratio sam se na RR posle godinu dana.Lineage uredno daje updejte svake srede..Lineage 17.1 je za A10,Lineage 18.1 za A11..Nismo se razumeli. ;)
 
Pa pogledaj malo bolje,864 je poslednji.Takodje,napisao sam da sam sa njega (RR) presao na Lineage,samo zato jer je prestao sa podrskom,ali eto vratio sam se na RR posle godinu dana.Lineage uredno daje updejte svake srede..Lineage 17.1 je za A10,Lineage 18.1 za A11..Nismo se razumeli. ;)
865 je poslednji RR 😅
A za Los sam pogrešno protumačio, moja greška 😁
 
Upravo se spremam da instaliram Crdroid. Danas izašao 😀 inace na rr 8.5.8 čisto da se podsetim dobrih starih dana 😂
Bio sam na 858 do pre nedelju dana i manje,bas sam pisao ovde da sam se vratio odmah na njega jer mi je ostao u pamcenju da je bio dobar update,poslednji velicine 1gb...Pa sam presao posle toga na 864,na kom sam trenutno..Ja sam bio na RR do samog prestanka podrske za Davinci.Pa predjem na Lineage 17.1 negde u martu prosle godine,sve do skoro..Lineage je nesto cacnuo u romu da nije bas neki stedisa baterije kako sam navikao..
Aj pa pisi utiske za Crdroid.
 
jel zna neko kada ce izaci mui13 za 9t pro
 
Bio sam na 858 do pre nedelju dana i manje,bas sam pisao ovde da sam se vratio odmah na njega jer mi je ostao u pamcenju da je bio dobar update,poslednji velicine 1gb...Pa sam presao posle toga na 864,na kom sam trenutno..Ja sam bio na RR do samog prestanka podrske za Davinci.Pa predjem na Lineage 17.1 negde u martu prosle godine,sve do skoro..Lineage je nesto cacnuo u romu da nije bas neki stedisa baterije kako sam navikao..
Aj pa pisi utiske za Crdroid.
Cr kao i svaki do sada, odličan, nema šta...
Nego izašao je večeras i Cr a12 ali meni je izgled 12ice baš ružan pogotovo quick settings.
 
Nisam updatovao telefon 2 godine, pa ne zamerite sto nisam u toku.
Da li je ovo najnoviji update za Mi 9T Pro (EU): "V12.5.1.0.RFKEUXM"? Pitam zato sto nece da mi povuce tu verziju preko OTA, a stoji na mi.com sajtu. Updatovao mi je na "12.0.5.0 (QFKEUXM) i pokazuje mi da nema nista novije od te verzije.
Jel ta 12.5 verzija povucena ili je samo do mene?
 
Da,12.5.1.0 je poslednja za EU. Skini ručno recovery rom sa sajta i instaliraj. Da je povučena , nebi mogao da skineš sa sajta.
 
Nazad
Vrh Dno