Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

@masamunea Jel MESC to kad zameni bateriju korisniku vraća staru bateriju? :D
Slao sa kevin RN4x na servisiranje po komšiji i malopre mi keva u sobu donosi telefon + baterija u kesici :D :D

IMG_20211215_191658.jpg
 
@masamunea @Rio A kakva je situacija sa garancijom na tu bateriju koju MESC zameni?
Pošto koliko vidim nisu poslali nikakav papir sa garancijom nego samo telefon, servisni nalog, fiskalni račun i staru bateriju.

Komšija je nosio pa nemam pojma ništa, igram se gluvih telefona sa kevom koja ništa ne zna i pita komšiju pa kaže posle meni :D :D

Takođe, totalno mi je zanimljiv bio momenat da na servisnom nalogu pod "datum prodaje" stoji datum kad mi je kurir doneo telefon a telefon kupljen sa KupujemProdajem i nije model (RN4x, kupljen 22.03.2017.) za evropsko tržište :D :D
 
Nista mi nisu rekli, a nisam ni pitao.
A staru bateriju su i meni vratili, mada sam za to svakako i naglasio da hocu da mi vrate.
 
Hvala na info za zamenu baterije. Moja još uvek nije za zamenu, ali lepo je znati da nije skupa zamena.

Imao sam problem sa xiaomi.eu romom, nije hteo GPS da radi kako treba, pa sam se vratio na stock ROM i sad kad sam se logovao na google acc dobijem obaveštenje "a new sign-in to your Google Account on a Redmi K20 Pro device". Ostavio sam otključan bootloader kad sam flešovao, u čemu je fora da ga vidi kao sa xeu romom?
 
Ja se nadam sa će mom baterija da bude ok još godinu dana, pa onda da menjam bateriju :)

Kod:
Rezultati 05.01.2021.:

- Kapacitet: 3987000 (3987 mAh)
- Broj ciklusa: 146
Rezultati 21.09.2021.:
- Kapacitet: isti
- Broj ciklusa: 279
Rezultati 09.12.2021:
- Kapacitet: isti
- Broj ciklusa: 328

23 meseca se koristi ;)
Koja je ovo app? Kako mogu dobiti ovakav report na stock12.1.1. rom-u?
 
Heh, nije nikakav app. U pitanju je screenshot beleške u Evernote app gde sam ja ručno zapisao datum "merenja" i rezultate koje vraćaju poznate command line komande za isčitavanje ta 2-3 podatka.

Bash:
cat /sys/class/power_supply/bms/cycle_count

cat /sys/class/power_supply/bms/charge_full
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Youtube Vanced nonroot, ispratio uputstvo za developer options, disable MIUI optimisation itd, ali sad mi se ponekad desi da lock screen bude na max brightness (sat blješti koliko je pojačan) i neke permissions mi je poremetion (npr WhatsApp je izgubio pristum kontaktima). Jel se ovo još nekom dešavalo?
 
Da li si ponovo uključio optimizaciju , ako nisi uključi. Hoće da pravi probleme.
 
Nisam, promaklo mi je izgleda da treba da se ponovo uključi. Hvala
 
Konačno sam našao vremena da flešujem ovaj telefon pa da napišem utiske, možda nekom koristi ko se isto razmišljao kao ja :)
Dobio sam službeni tel pa sam ovaj mislio da prodam i da dodam neki keš za nešto novije, međutim, cene su sada pale izuzetno, mi 9t u odličnom stanju se sada nalazi za 120-130€ pa je suludo prodavati ga za te pare (moj je plaćen 280€ pre godinu dana).
Uglavnom, trebalo mi je pola sata za unlock telefona, ubacivanje twrp-a i flešovanje.
Prvo sam ubacio xeu 12.5.2.0 ako se dobro sećam, to je zadnji stable iz novembra. To je uzaš živi, koče animacije, aplikacije startuju sporo, zaista je miui 12 "pretežak" za ovaj tel.

Setih se miroom 11.0.6.1 zadnje verzije, prebacio na nju i telefon leti. Videćemo koliko će dugo, za sada super radi, tako da se vratih na mi 9t (službeni je svakako lošiji).

Hvala na preporukama, vredi da se izgubi malo vremena i instalira custom rom.
 
Jedino šta se promeni je widevine, iz L1 u L3. Ali valjda postoji neki patch koji to može da sredi ali meni nije ni bitno, nemam Netflix, Amazon Prime itd
 
Šza se dešava sa ota 12.5 za mi 9T EU global? Prošao i Deda Mraz a od update-a ništa..
 
@stefan8661
Jel to non pro?
Ja se nesto mislim da kupim sada 9t pro, ali iskljucivo pixel experience rom ili sl. Da li ima ikakvh problema sa bilo cime sa custom romovima A11 na 9t pro? Hotspot, nfc, bt jel sve ok? Prelistao sam malo prolsendih 10k strana, i samo neke zalbe, problemi ...
I dalje koristim mi 5s, evo msm tacno 4 godine ovih dana. Zamena za pokojni Nexus 5x i ostao. Velicina taman, sve radi kako treba, ne menjaj ali ipak pregazilo ga vreme. Sluzbeni sto dobih, a firma se nikada ne otvara previse, je mozda brzi.
 
@stefan8661
Jel to non pro?
Ja se nesto mislim da kupim sada 9t pro, ali iskljucivo pixel experience rom ili sl. Da li ima ikakvh problema sa bilo cime sa custom romovima A11 na 9t pro? Hotspot, nfc, bt jel sve ok? Prelistao sam malo prolsendih 10k strana, i samo neke zalbe, problemi ...
I dalje koristim mi 5s, evo msm tacno 4 godine ovih dana. Zamena za pokojni Nexus 5x i ostao. Velicina taman, sve radi kako treba, ne menjaj ali ipak pregazilo ga vreme. Sluzbeni sto dobih, a firma se nikada ne otvara previse, je mozda brzi.
Ne bih znao, iskreno. Ja sam moj mi 9t (običan) otključao posle godinu i po dana korišćenja, nemam puno vremena za menjanje rom-ova tako da nisam ni pomislio na aosp... Miui 11 miroom nije los ali sam ja ipak promenio za xeu 11.0.3.0 (android 9) i telefon radi savršeno, za sada, performanse na starijoj verziji androida su primetno bolje.
Mi 9t pro sada možeš naći samo polovan, vidi neki u dobrom stanju da nađeš i zameni bateriju (sada je jeftina i u ovlašćenom menjaju bez obzira gde je kupljen telefon).
Za regularni mi 9t postoji pixelinexperience koji je kao odličan ali ima problem kod pojedinih korisnika da se sistem "zamrzne" pa mora da se resetuje. Uvek neko bug sa aosp kuvanim rom-ovima. Ovde na forumu su pominjali da je RR odličan, verovatno postoji i za pro varijantu. Ne znam samo da li android 10 ili 11. Ja bih pre išao na 10 jer su sigurno ispeglaniji, džabe noviji android ako ima neke bug-ove. Ja za to živaca nemam a ni vremenA više, pogotovu što mi je u ovom telefonu i privatna i službena kartica. Meni su u suštini nedostajale aosp performanse, zato sam se vratio na materiji sistem posle čitanja da na istom radi najfluidnije. Nije mi bitno koja je android verzija, ako sve radi fluidno i bez velikih bug-ova.
 
Bas to i pitam, AOSP romovi na 9t pro, pa, ko ima kako radi, da li ama bas sve radi. Uopste ne mora biti najnoviji, nit vise ima smisla nit ja imam vemena da se bavm vec odavno.
Realno nikad, ni minut nsam se vozio na miui, ovajj mi 5s sam uzeo vec bio otkljucan, iako je formalno imao jos godinu dana garancije, bootvao tek za adb. Uvek nexus linija ili zamena
sa aosp.
Dakle, samo mi hardvare treba gde bi isao AOSP. Ako 9t pro nije taj hardware, zaobicu su. Nije mi nuzda nikakva. Za 5s i nekako, kopija Pixela, sem fingreprint senzora sve isto i to radi odlicno.
 
Otišao u prevremenu penziju 9T
Doći će taj update i do nas, kao i po običaju prvo dobijaju kineski modeli pa posle par meseci global/EU itd...

Probao xeu tu verziju, veliko razočarenje, spor sistem, sve laguje...

Realno samo da ispeglaju miui ako je to uopšte moguće. Inače je star model 2.5 godine, dobio već dve velike nadogradnje (10,11 android) i to je to, kao većina proizvođača. Bilo bi super kada bi dobio eventualno miui 13 koji će nadam se uspeti da srede.
 
Na koji način proveriti broj punjenja i trenutni kapacitet baterije na Mi 9T? Video sam da ste postavljali te informacije na prethodnim stranama.

Vratih se na ovaj telefon, koji mi je stajao godinu i po dana, pa bih da proverim stanje i možda odnesem na zamenu baterije.

Na njemu je trenutno zvanični MIUI 12.1.4., sveže flešovan i podešen od nule, ali nisam zadovoljan autonomijom baterije. Pa bih da proverim da li je do softvera ili do baterije.
 
Probaj sa ovim kodom * # * # 6485 # * # *
Moguće je da nećeš imati baš ovaj kod za cikluse MF_02. Ali pokušaj...

Codes and meaning​

  • MB_06: This indicates the battery health. The status should be “Good”
  • MB_00/MF_01: the current battery capacity
  • MF_02: Charging cycles
  • MF_05: Current battery capacity
  • MF_06: Factory battery capacity
 
Na koji način proveriti broj punjenja i trenutni kapacitet baterije na Mi 9T? Video sam da ste postavljali te informacije na prethodnim stranama.

Vratih se na ovaj telefon, koji mi je stajao godinu i po dana, pa bih da proverim stanje i možda odnesem na zamenu baterije.

Na njemu je trenutno zvanični MIUI 12.1.4., sveže flešovan i podešen od nule, ali nisam zadovoljan autonomijom baterije. Pa bih da proverim da li je do softvera ili do baterije.
Kapacitet se može proveriti sa aplikacijom AIDA64 -> Battery - Charge Counter, napuni do 100% i tu piše. Broj ciklusa mislim da se može proveriti samo ako je rutovan.
 
Probaj sa ovim kodom * # * # 6485 # * # *
Moguće je da nećeš imati baš ovaj kod za cikluse MF_02. Ali pokušaj...

Codes and meaning​

  • MB_06: This indicates the battery health. The status should be “Good”
  • MB_00/MF_01: the current battery capacity
  • MF_02: Charging cycles
  • MF_05: Current battery capacity
  • MF_06: Factory battery capacity
Ovo sam probao pre neki dan, ali kod ovog modela nema MF_02, MF_05 i MF_06. Barem kod mene nema. :/
Kapacitet se može proveriti sa aplikacijom AIDA64 -> Battery - Charge Counter, napuni do 100% i tu piše. Broj ciklusa mislim da se može proveriti samo ako je rutovan.
Videh Charge Counter u AIDA64, ali sam mislio da je greška i da tu treba da stoji broj punjenja, a ne kapacitet u mAh. Proveriću, hvala. Može i način za rutovan telefon, pretpostavio sam da moram da ga rutujem, što nije nikakav problem jer mi je otključan bootloader.
 
Ovo je moj mi a3, izgleda da je jošuvek dobra.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220110-110445.png
    Screenshot_20220110-110445.png
    261.8 KB · Pregleda: 33
Navodno je trenutni kapacitet baterije 2612mAh na 100% (od originalnih 4000mAh), što znači da je baterija solidno degradirala. Telefon je kupljen čim se pojavio kod nas.

Može li da proveri neko ko je zamenio bateriju za originalnu u ovlašćenom servisu šta kod njega kaže AIDA64?

Screenshot_2022-01-10-11-42-45-665_com.finalwire.aida64.jpg
 
Mozes pomoću ovih kodova, al treba root.

cat /sys/class/power_supply/bms/charge_full


cat /sys/class/power_supply/bms/cycle_count


cat /sys/class/power_supply/bms/battery_type
 
@masamunea Jel te ne mrzi da uporediš informaciju charge_full sa podatkom iz AIDA64? Ako možeš, značilo bi mi. Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno