Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Hvala vam momci..Svidja mi se ova maskica jer ne zatvara ceo telefon kao Nilkin.Najvise mi treba maska da telefon ne kliza iz ruku kao sapun,sto je slucaj kad se skine maska pa onako bez maske leti iz ruku,nema se kontrola nad njim..A od padova ne verujem da ce zastititi bog zna koliko..
@Nesbat ,Da li je telefon klizav sa ovom maskom u ruci,maska nije glatka,kakav je osecaj pod rukom?
 
Nije klizav, plastika je matirana...bolji je grip na nillkinu ali ako ti smeta to što je zatvorena maska onda ti ova nije loša
 
Ako ima graničnik onda je ok maska, imam takvu na moto one action, tanka, otvorena sa gornje i donje strane i ne pokriva tastere....pitanje je doduše koliko štiti telefon prilikom nekog ozbiljnijeg pada
Ako ti padne na stranu gde ne štiti.... Ne bi bilo dobro. Meni je ova Nillkin spasila telefon, a da sam imao fabričku tačno bi se polomio.
 
Odradih nadogradnju na najnoviji android 12.1.1 i od tada baterija osetno manje traje. Ima li neka mogućnost da se popravi trajanje baterije? Ili ima neki servis u Loznici ili Malom Zvorniku da mi vrati prethodnu verziju pošto sam ja laik za to totalni?
 
Verovtno treba factory reset nakon apdejta, ja sam nakon apdejta na A11 uradio factory reset i traje duze nego na A10.
 
Odneo telefon da menjam bateriju, trazili mi pass za telefon. Navodno za neku dijagnostiku. Nisam im dao... Jel ovo standardna procedura?
 
Odneo telefon da menjam bateriju, trazili mi pass za telefon. Navodno za neku dijagnostiku. Nisam im dao... Jel ovo standardna procedura?
Jeste. Ja sam isao da menjam ekran za iPhone, isto tako mora. Oni ubace test.app i testiraju displej u ovom slucaju ili nesto drugo. Ako se zakljuca kako ce testirati? Za bilo sta?
 
Ok mi je nesto konkretno, al baterija. Samo zameni i to je to. Valjda nece biti problem.
 
Pa da, bar iskoristiš da odradiš factory reset 🤷
 
@masamunea Predao si telefon, ili ne još?
Zanima me koliko dana je kod njih?
 
Odneo juče, danas javili za cenu i kao biće gotov do kraja nedelje. Smešna cena za novu originalnu bateriju.
 
Zaista je to više nego povoljno, nemam reči.
Međutim, zašto ga drže celu radnu nedelju za pola sata posla...
Opet, ako je se sve to kako treba odradi, nije mnogo bitno.
 
Navalili svi da menjaju baterije :D

Pretpostavljam da kod njih ne može da se odradi zamena baterije za matori Redmi Note 4X (Snapdragon verzija) pošto "nije za naše tržište" bio model (i naravno nije legalan uvoz nego KupujemProdajem kanalima stigao )? Njega sam dao kevi pre skoro 2 godine (inače kupljen u martu 2017.) i baterija mu je već neko vreme baš baš užasna.
 
Mogu svi Xiaomi telefoni (ako imaju deo za njega), bez obzira kojim kanalima su kupljeni.
Tako je valjda od pre par meseci, nisam siguran. Ja sam im poslao upit za moj telefon, kupljen od Mađara, poslao IMEI i rekli su - može.
 
Vi koji ste slali telefone na zamenu baterije da li ste ih slali sa custom ROM-ovima instaliranim? :D :D
 
Pre sam zavrsavao dan sa 30% baterije, sad sa 45-50. Ima razlike. Mada ja nikad nisam uspeo da izvučem 10h sot normalnom upotrebom (osim kad sam zakacio koronu, pa ceo dan bio u kući). Ko planira da koristi telefon jos godinu dana, za 3000 se isplati zamena.
 
Ja se nadam sa će mom baterija da bude ok još godinu dana, pa onda da menjam bateriju :)

Kod:
Rezultati 05.01.2021.:

- Kapacitet: 3987000 (3987 mAh)
- Broj ciklusa: 146
Rezultati 21.09.2021.:
- Kapacitet: isti
- Broj ciklusa: 279
Rezultati 09.12.2021:
- Kapacitet: isti
- Broj ciklusa: 328

23 meseca se koristi ;)
 
Ti verovatno pametno punis. Meni je telefon celu noc na punjaču, a prosle godine na Tajlandu sam ga 2 nedelje koristio kao hotspot, malo malo pa na punjač/eksternu. Čak mi je par puta izbacivao upozorenje o pregrevanju. To u srbiji nisam doživeo.

Kako puniš, kojim punjačem?
 
Anker punjač sa 5 USB konektora (2 su Quick Charge 3.0,a 3 su 5V 2A klasika). Namerno ne koristim Xiaomi punjač sa kojim je došao telefon jer izbegavam brzo punjenje. Na Anker imam kontrolu kad hoću/neću (tj kad mi treba ili ne treba) brzo da se napuni. Nikad ne ostavljam noću da se puni (to je jedna od retkih situacija kad koristim brzo punjenje radije nego da ostavim celu noć na punjaču) ne čačkam telefon dok se puni & 99% vremena punim do 90% (oglasi se Ampere app notifikacija na 90% i ja ustanem i isključim kabl, ako sam u sobi da čujem notifikaciju).
 
Poslednja izmena:
Na mom mi 9t se pojavio problem sa punjenjem, naime loš je kontakt sa punjačem. Čim se malo mrdne telefon punjač ispadne, a brzo punjenje ne radi. Naravno probao sam sa nekoliko različitih kablova, ali uvek isto.
Sada sam u nedoumici da li slati telefon u ovlašteni servis da se to reši, pošto je pod garancijom i ostati bez telefona nekoliko dana, ili popraviti u nekom servisu kod mene u gradu i rešiti to za dan.
Znam da gubim garanciju, koja traje još par meseci, ali ako nije skupa popravka radije BiH da ne budem bez telefona nekoliko dana.
 
Na mom mi 9t se pojavio problem sa punjenjem, naime loš je kontakt sa punjačem. Čim se malo mrdne telefon punjač ispadne, a brzo punjenje ne radi. Naravno probao sam sa nekoliko različitih kablova, ali uvek isto.
Sada sam u nedoumici da li slati telefon u ovlašteni servis da se to reši, pošto je pod garancijom i ostati bez telefona nekoliko dana, ili popraviti u nekom servisu kod mene u gradu i rešiti to za dan.
Znam da gubim garanciju, koja traje još par meseci, ali ako nije skupa popravka radije BiH da ne budem bez telefona nekoliko dana.
Treba ovo da uradis.
 
Nazad
Vrh Dno