Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Koji uređaj nije predviđen za naše tržište?

Edit - evo poslao upit za Mi 9t Pro, kupljen od Mađara (poslao IMEI)

P. S. Nije mi jasno samo, jel ovo cena samo za uslugu zamene, plus deo (baterija), ili komplet?

IMG_20211126_101018.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa kako ja dobih ovakav odgovor, nije mi jasno?
 
Ja sam takođe slao upit za Global Mi 9T iz Mađarske i rekli su može.
 
U njihove cene su uracunate i baterija i zamena. Razlog zbog kog su cene tako niske je sto sada imaju popust (do) 40%, na xiaomi delove.
 
Meni su 25.10.2021. rekli da košta 3k. Sve komplet. Nisam doduše pominjao da sam uzeo uređaj iz Mađarske.
 
Meni nikakvu dijagnostiku nisu ni spominjali. Cenu koju su napisali u emailu su i naplatili.
Telefon za domace trziste.
 
@Rio ti si kod njih bateriju menjao?
Daj malo više info, kada si menjao, koji telefon, cena zamene, koliko si zadovoljan (uslugom i sadašnjim baterijom).
 
Jok, u ovlascenom servisu zamenili fals baterijom sa buvljaka...
Pa znam da bi moralo original da bude u ovlašćenom ali bolje da čujem iskustvo iz prve ruke nego da rizikujem. Gledam na KP i u radnjama dodatne opreme koliko ima "Original" baterija a ustvari sve su iste najgore kineske koje posle par meseci propadnu skroz.
 
Pa znam da bi moralo original da bude u ovlašćenom ali bolje da čujem iskustvo iz prve ruke nego da rizikujem. Gledam na KP i u radnjama dodatne opreme koliko ima "Original" baterija a ustvari sve su iste najgore kineske koje posle par meseci propadnu skroz.
Trebalo bi da su original. Mislim bila bi bruka da stavljaju kineske...
 
Svakako su kineske ali originalne...ipak je to ovlašćeni servis za razliku od STR muljatora i nezvaničnih uvoznika sa KP...
 
Na mi 8 sam menjao bateriju. U redu su oni, na telefonu nema tragova rada, a za samu bateriju sam uveren da je original.
Prvih par dana nakon zamene sam imao instaliran accubattery, i on je prijavljivao oko 3250mAh za tih par punjenja. To jeste nesto beznacajno manje od deklarisanog kapaciteta (na staroj bateriji pise 3300/3400(min/typ), ali toliko moze i program da pogresi.

Mogu da preporucim.
 
Na mi 8 sam menjao bateriju. U redu su oni, na telefonu nema tragova rada, a za samu bateriju sam uveren da je original.
Prvih par dana nakon zamene sam imao instaliran accubattery, i on je prijavljivao oko 3250mAh za tih par punjenja. To jeste nesto beznacajno manje od deklarisanog kapaciteta (na staroj bateriji pise 3300/3400(min/typ), ali toliko moze i program da pogresi.

Mogu da preporucim.
I na novom bi ti tako pokazivalo, probaj posle par ciklusa da sveže instaliraš accubattery i puni od 1-100% i pokazaće ti pun kapacitet...

Mada nema potrebe već se iz ovih podataka može videti da se radi o originalnoj bateriji (fabrički kapacitet).
 
  • Like
Reagovanja: Rio
Izgleda da najveći problem ovom telefonu pravi fabrički launcher. Jedno vreme je dobro radilo sa update-om istog pa opet počelo da štuca.

Nova launcher leti i aplikacije brže startuju...
 
Ponavljam se, al vredi se iscimati i ubaciti LineageOS 18.1. Perfektan, sve radi. Nisam ni root uradio.

@Rio Koliko im je trebalo da zamene?
 
4 dana mislim da je bio kod njih, od kojih je jedan dan bio praznik.

Znam da su clanovi foruma ranije pricali da su im zavrsavali telefone istog dana (pre pandemije, dok im je radio servis i kod ETF-a), i svakako i ne verujem da im treba vise od pola sata da zamene bateriju, ali je problem u tome koliki je red.
Mozes pokusati da insistiras da pocnu da rade istog dana.
 
Ma najvažnije je da oni to urade kvalitetno i da deo bude originalan (a realno i nije skupo). E sad nije neki problem biti dan/dva bez telefona. Da, najbolje je da to bude par sati, naravno, ali i ovo je odlična stvar (koju nismo imali do skoro).
 
A ne može da se uzme baterija? Već sam menjao burazeru neku bateriju za ovaj telefon, baš ga je lako otvoriti i zameniti.
 
Da li je neko kupio Nilkin providnu masku? Kako izgleda, da li i ta plastika pozuti ili promeni nijansu slicno silikonu posle nekog vremena?
 
Da li je neko kupio Nilkin providnu masku? Kako izgleda, da li i ta plastika pozuti ili promeni nijansu slicno silikonu posle nekog vremena?
Da da promeni posle nekog vremena. Gledao sam neke recenzije na Jutjubu jer mi je isto bila interesantna. Na kraju uzeo Nillkin super frosted. Odlična.
 
Meni se ne svidjaju te Nilkin jer zatvaraju gornju i donju stranu.. Do skoro mi je bila funkcionalna fabricka, ali mi otpalo Power dugme. Na primer na toj fabrickoj je otvorena gornja i donja strana i lepse izgleda telefon, vidi se crvena ili plava boja telefona na crnoj masci,u mom slucaju plava.. Kod Nilkina je kao da stavis u oklop, sa svih strana zatvoreno. Da li ima neka maska gde je otvorena gornja i donja strana,primer kao na fabrickoj?
 
Meni se ne svidjaju te Nilkin jer zatvaraju gornju i donju stranu.. Do skoro mi je bila funkcionalna fabricka, ali mi otpalo Power dugme. Na primer na toj fabrickoj je otvorena gornja i donja strana i lepse izgleda telefon, vidi se crvena ili plava boja telefona na crnoj masci,u mom slucaju plava.. Kod Nilkina je kao da stavis u oklop, sa svih strana zatvoreno. Da li ima neka maska gde je otvorena gornja i donja strana,primer kao na fabrickoj?
Ja sam ovu kupio za 11 Lite ok je maska plasticna, podseca na original fabricku za Mi 9T
 
Uzeo sam i ja tu masku ali je ne koristim...otvor za kameru nema nikakav graničnik na rubu koji bi je koliko toliko zaštitio tako da kamera štrči iznad maske
 
Ako ima graničnik onda je ok maska, imam takvu na moto one action, tanka, otvorena sa gornje i donje strane i ne pokriva tastere....pitanje je doduše koliko štiti telefon prilikom nekog ozbiljnijeg pada
 
Nazad
Vrh Dno