Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Nema potrebe za wipe sistema, od 10-ke android koristi dinamičke patricije, a system dolazi kao img fajl, kad flesujes sistem, samo se stara "slika" prepiše sa novom. Mada nece ništa biti ni ako ideš wipe sistema, problem je što dosta ljudi mesa wipe i format, pa onda urade format systemske patricije i naprave problem.

Wipe sistema može a i ne mora, wipe data mora ako se radi o drugoj verziji sistema (miui na aosp i slično), cach i dalvik su na /data tako da nema potrebe, wipe data briše i njih. Format data kad se skida enkripcija ili ako hoćeš da menjas file sistem, prvo format pa wipe.
 
Pa moze da se uradi, nece se pogresiti svakako.. Jel sam pogresno rekao druze?
 
Nisi, sve na mestu. Nego problem je što ljudi ne prave razliku između wipe i format. Zato je bolje da se sistem ne dira.
 
Ako hoćeš miui dialer i message mislim da ti je jedina opcija xiaomi.eu rom ili da flešuješ indijski rom ali to ne bih preporučio jer se gubi nfc. Za fleš stock miui roma skida se fastboot verzija i flešuje preko Mi flash toola, a custom rom ide preko twrp. Imaš na prvoj stranici ove teme uputstvo za instalaciju xiaomi.eu roma.
Tako ću i da uradim.
Evo sad sam ću brzinski pošto mi je otključan bootloader.
Što se tiče dodavanja ROM-a, pre sam to radio tako što ubacim na SD karticu više romova i koji mi se svidi njega zadržim.
Kako ovde da ubacim ROM na internu memoriju telefona?

Imam problem sa drajverima, sve sam skinuo po uputstvu, al' adb mi ne prepoznaje uređaj.
Probao sam ponovo da ga instaliram i ništa. Instalirao sam i qualcomm i adb drajver https://gsmusbdriver.com/xiaomi-mi-9t-pro
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da instaliram sinoć, al' već mi je bilo kasno da izmenim post.
Mnogo sam bagova primetio. Chrome neće da se instalira.
1. Ovaj search u donjem delu mi je iritantan, nisam primetio da može da se skloni?
2. Obaveštenja ostaju po 2-3 minuta
3. Otisak radi dosta lošije
^
Bilo je priče o tome ranije, system treba obrisati takođe. Ja kada sam sledio upustvo bez brisanja sistema uvek sam imao problema, tek kada sam brisao i sistem sve je radilo kalo treba.
Moguće da ovaj deo nisam obrisao.
Ako hoćeš miui dialer i message mislim da ti je jedina opcija xiaomi.eu rom ili da flešuješ indijski rom ali to ne bih preporučio jer se gubi nfc. Za fleš stock miui roma skida se fastboot verzija i flešuje preko Mi flash toola, a custom rom ide preko twrp. Imaš na prvoj stranici ove teme uputstvo za instalaciju xiaomi.eu roma.
Da li je jedini problem to što ne radi NFC na indijskom romu?
Kad instaliram stock rom da li će da mi obriše twrp?IMG_20211104_072720.jpgIMG_20211104_072744.jpgSAVE_20211104_072906.jpg
 
objašnjenje Twrp sajt

Ok, da, format i wipe nisu isto to sam znao od ranije. Format briše i metadata particije što nije potrebno kod menjanja rom-ova.


Znači wipe svega i to je ok. Ja sam zapamtio da se.i system briše, pogotovu kada se menja verzija androida a i rom-a.

Npr ne bih "zalepio" lineage os preko npr Havoc os-a.

A verujem da se i sve briše kada se instalira img fajl. Ali bih ja svakako obrisao pa onda instalirao :).

Ima dosta nemarnih, koji brzaju i naprave grešku, treba čitati sve i ispratiti lepo uputstvo.

Hvala na odgovorima.
Uspeo sam da instaliram sinoć, al' već mi je bilo kasno da izmenim post.
Mnogo sam bagova primetio. Chrome neće da se instalira.
1. Ovaj search u donjem delu mi je iritantan, nisam primetio da može da se skloni?
2. Obaveštenja ostaju po 2-3 minuta
3. Otisak radi dosta lošije

Moguće da ovaj deo nisam obrisao.

Da li je jedini problem to što ne radi NFC na indijskom romu?
Kad instaliram stock rom da li će da mi obriše twrp?Pogledajte prilog 323074Pogledajte prilog 323075Pogledajte prilog 323076
Ovo mi se čini da je nešto zastarelo. Pretpostavljam da ima i novije verzije tipa 12.5 stable.

Ako vratiš na stock miflash-om brise se Twrp koliko ja znam.
 
Ljudi jedno pitanje.
Baterija je u pitanju. Brže se prazni osetno. E sad, to je vrv i normalno, telefon je star više od 2 godine, a dosta ga koristim (više od prosečnog korisnika).
Ipak, mogu li nešto da uradim da malo sredim potrošnju (hard reset i sl.)?
 
Ja sam mislio da mi je otisla baterija, jer nisam mogao da izvucem vise od 2-3 sata Sot-a, ali sam onda uradio full wipe i ponovo flesovao rom i sot se vratio na 6-7-8 sati. Tako da probaj prvo to.
 
Wipe iz TWRP? Čega sve?
 
Da. Pa pise ti kod svakog roma sta treba da obrises pre instalacije, ako radis clean install.
 
Jel valja ovaj update??
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-07-14-52-46-130_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-11-07-14-52-46-130_com.android.updater.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 19
Ja odradio taj update i čini mi se da auto brightness nešto brljavi...
 
Kod mene senzor dobro reaguje, delovalo mi je kao da je previse smanjeno kad je slabo osvetljenje, napolju super radilo... evo sad vidim da se nakon apdejta samo cekiralo sinhronizovanje teksta i pozadine, ipak je sve u redu :)
 
Nesto mi baterija pocela malo trajati, bas se brzo isprazni. Jel ima neka fora u podesavanjima da vam slikam parametre, da proverite do cega je?
Obican Mi 9T, ne PRO
 
Baterija je mnogo lošija na A11 i poremetila se kalibrisanost. Pre je sa 100% sporo padala baterija, a sada mnogo brže. Takođe android sistem potrošnja više ne postoji.
 
Sa osvetljenjem nemam problema. Inače nisam zadovoljan sa Xiaomi podrškom tj. nadogradnjama. Najbolje je prva (A9) verzija, a ostale su tu radi reda nedovršene. Razmisliću da li će sledeći telefon biti xiaomi iako ima dobar hardver.
 
Sa osvetljenjem nemam problema. Inače nisam zadovoljan sa Xiaomi podrškom tj. nadogradnjama. Najbolje je prva (A9) verzija, a ostale su tu radi reda nedovršene. Razmisliću da li će sledeći telefon biti xiaomi iako ima dobar hardver.
Problem je što previše brzo izbacuju nove modele....

Kada da stignu kompletno da ispeglaju bug-ove na svim uređajima?

Zato obično i bude najbolja verzija softvera koja dođe sa uređajem...

Bolje bi možda bilo da izbacuju svake godine po 4 modela, po jedan iz niže, srednje, visoke srednje i visoke klase.

Oni su izbacili 55 uređaja u 2021. (Gsmarena sajt)

Ajde neki se i dupliraju (različita tržišta) ali opet je puno.
 
Sto godina se nisam igrao sa flash-ovanjem i fastboot (a i svakom mom telefon sam otključavao bootloader :D :D ) pa ajd na brzinu pitanje:

jel za fastboot flešovanje / Mi Flash flešovanje mora da bude otključan bootloader?
Čak i kad se flešuje isti stock ROM (tipa EU Global > EU Global) ? Dakle npr na mobu je "V12.5.2.0.QCNEUXM" (za Mi 8 EU model, sestra mi je uvalila njen mob da vidim što brljavi) i sad kad bi hteo sa Mi Flash da zveknem fastboot verziju istog tog "V12.5.2.0.QCNEUXM" ROM ( "olive_eea_global_images_V12.5.2.0.QCNEUXM_20211010.0000.00_10.0_eea_d9e49226a8") ? :D
 
Poslednja izmena:
Sto godina se nisam igrao sa flash-ovanjem i fastboot (a i svakom mom telefon sam otključavao bootloader :D :D ) pa ajd na brzinu pitanje:

jel za fastboot flešovanje / Mi Flash flešovanje mora da bude otključan bootloader?
Čak i kad se flešuje isti stock ROM (tipa EU Global > EU Global) ? Dakle npr na mobu je "V12.5.2.0.QCNEUXM" (za Mi 8 EU model, sestra mi je uvalila njen mob da vidim što brljavi) i sad kad bi hteo sa Mi Flash da zveknem fastboot verziju istog tog "V12.5.2.0.QCNEUXM" ROM ( "olive_eea_global_images_V12.5.2.0.QCNEUXM_20211010.0000.00_10.0_eea_d9e49226a8") ? :D
Mislim da moraš da imaš otključan bootloader za flešovanje Miflash-om
 
Mozda ce nekome biti korisna informacija: original baterija u ovlascenom servisu za ovaj telefon je 3000. Zacudio sam se kad sam cuo. Skoro duplo jeftinije nego kod Samsunga i preko 3x jeftinije od jabuke...
 
Gde?
Verovatno ne može da se zameni ukoliko telefon nije legalno kupljen u Srbiji.
 
To zaista nije skupo, prosto ne mogu da verujem da za te pare ugrađuju ORIGINALNU bateriju 🤔
 
Ima li Info da li hoce da posalju bateriju na adresu, da prodaju ili mora slanje telefona kod njih da oni menjaju?
 
Mislim da se to ne isplati, jer i ako hoće da pošalju, gubiš garanciju (koju najverovatnije daju).
 
Nazad
Vrh Dno