Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

@stefan8661
I meni je leteo dok ga nisam update-ovao, cim mi istekne garancija i ja cu da mu roknem neki custom baziran na androidu 10, mozda i neki MIUI i vise necu da diram nista. Bas je dobro radio telefon u pocetku.

Ta brzina rada nema apsolutno veze sa jacinom procesora, i SD730 je itekako jak procesor za svakodnevnu upotrebu, mozda se kod igrica vidi ta razlika, mozda kod nekih zahtevnijih operacija. Kretanje kroz meni i obicne apk rade identicno kod obe verzije.....
 
@stefan8661
I meni je leteo dok ga nisam update-ovao, cim mi istekne garancija i ja cu da mu roknem neki custom baziran na androidu 10, mozda i neki MIUI i vise necu da diram nista. Bas je dobro radio telefon u pocetku.

Ta brzina rada nema apsolutno veze sa jacinom procesora, i SD730 je itekako jak procesor za svakodnevnu upotrebu, mozda se kod igrica vidi ta razlika, mozda kod nekih zahtevnijih operacija. Kretanje kroz meni i obicne apk rade identicno kod obe verzije.....
Moguće, verujem ti, ja sad kad uporedimo moj i ženin K20 pro nebo i zemlje. Moj je običan mi 9t sa MIUI 11.0.5.0 a njen je na MIUI 10 ne znam koja verzija.
 
Da li jos neko ima problem sa popup kamerom prilikom video poziva preko vibera ? Ukoliko je telefon zakljucan, kamera ne izlazi prilikom javljanja.
 
Moguće, verujem ti, ja sad kad uporedimo moj i ženin K20 pro nebo i zemlje. Moj je običan mi 9t sa MIUI 11.0.5.0 a njen je na MIUI 10 ne znam koja verzija.
Osetno radi losije MIUI 11 od MIUI 10 za ovaj telefon, ja cu najverovatnije da stavim neki ROM zasnovan na MIUI 10 kada mi istekne garancija. Leteo je telefon prosto kada sam ga uzeo. Tu fluidnost vise nikada nisam imao posle update-a.
 
Osetno radi losije MIUI 11 od MIUI 10 za ovaj telefon, ja cu najverovatnije da stavim neki ROM zasnovan na MIUI 10 kada mi istekne garancija. Leteo je telefon prosto kada sam ga uzeo. Tu fluidnost vise nikada nisam imao posle update-a.
Mislim da je xeu poslednja verzija 10.3.15 MIUI 10

Ja je skinuo ali sve me mrzi da nameštam :)

Da li je Dark mode radio kako treba? Pošto je android 9 u pitanju
 
Prvi put sam upravo unlock-ovao bootloader i instalirao poslednji xeu 12.6 21.9.22 weekly uz malo poteskoca(stuck on boot i u inicijalnom podesavanju).

Uspeo sam da podesim i izgleda da je sve okej :)

Da li je normalno da promeni telefon ime sa mi 9t na redmi k20? Ono sto videh na netu, izgleda da jeste ali da proverim.

I primetih da gesture animacije bas laguju. Ima li neki fix za to? Trenutno sam ih ugasio, malo bolje izgleda.
 
Prvi put sam upravo unlock-ovao bootloader i instalirao poslednji xeu 12.6 21.9.22 weekly uz malo poteskoca(stuck on boot i u inicijalnom podesavanju).

Uspeo sam da podesim i izgleda da je sve okej :)

Da li je normalno da promeni telefon ime sa mi 9t na redmi k20? Ono sto videh na netu, izgleda da jeste ali da proverim.

I primetih da gesture animacije bas laguju. Ima li neki fix za to? Trenutno sam ih ugasio, malo bolje izgleda.
Baziran je na kineskom rom-u tako da menja naziv u K20. Ovo za gesture animacije ne znam kako da ti pomognem osim da možda smanjiš u developer settings.
 
^smanjivao ali opet loše izgleda... Ovako mogu reći da poprilično dobro radi međutim prešao sam na PE 11+ gde je osetna promena u brzini, kao i u gestures, sve je fluidno :)
 
.... I primetih da gesture animacije bas laguju. Ima li neki fix za to? Trenutno sam ih ugasio, malo bolje izgleda.
To je odavno mana xiaomi.eu romova. Jos uvek nema leka za to.
Osetno radi losije MIUI 11 od MIUI 10 za ovaj telefon, ja cu najverovatnije da stavim neki ROM zasnovan na MIUI 10 kada mi istekne garancija. Leteo je telefon prosto kada sam ga uzeo. Tu fluidnost vise nikada nisam imao posle update-a.
Nemoj to previse staro i oskudno. Ako hoces da ti leti stavi zadnji stable MiRoom 11.0.6.1
 
Jedno pitanje...imao sam RN8Pro i bas retko kad sam imao problema sa upljanim staklom kamere, dok na Mi 9T Pro moram da brisem konstantno...pa me zanima, ako bih uzeo onu hidrogel zastitu za kameru, da li bih resio problem, posto, koliko vidim, otisci slabije ostaju na hidrogelu? :)
 
Mesc je ovlašćeni servis, ako ti je telefon legalno kupljen možeš kod njih. Oko 3000 beše kad sam ja pitao.
 
Mesc je ovlašćeni servis, ako ti je telefon legalno kupljen možeš kod njih. Oko 3000 beše kad sam ja pitao.
Mislim da je neko pisao u temi "Kvalitetne baterije za xiaomi telefone" da sada menjaju svim uredjajima nebitno da li su kupljeni kod nas ili ne. Ili se to promenilo opet?
 
Ne znam, ja sam 2x puta slao upit (nikako da zamenimo) i oba puta su mi tražili imei. Možeš da pošaljem mail pa da proveris
 
Ne znam, ja sam 2x puta slao upit (nikako da zamenimo) i oba puta su mi tražili imei. Možeš da pošaljem mail pa da proveris
Ja sam im pisao krajem avgusta cisto da proverim tu informaciju, napisao sam da je telefon iz inostranstva a odgovorili su da imaju na stanju i cena zamene je 3000 dinara. Moguce da u tu cenu nije uracunata cena same baterije tako da mislim da je sve ukupno oko 6000.
 
Ja sam pitao za cenu baterije, sa zamenom iste. Napisali 2700 u februaru.
 
Poslednja izmena:
Upravo instalirao ovaj i ne dozvoljava mi da instaliram chrome...pomoc? Konkretna verzija Mi9T-RedmiK20_MIUI_V11.0.6.1.QFJCNXM_MiRoom_10.0
Edit: update-ovanjem Android system webview je resilo :)
Javi utiske. Ja sam na granici da promenim telefon, samo zbog performansi. Ostalo mi je sve ok na ovom modelu.
 
Ljudi, ne radi mi MMS.

Probao sam sve, resetovao, proveravao podešavanja....

Neće i neće.

Čitao sam da je na starijim verzijama MIUI-A postojao taj problem.

Da li neko zna kako ovo da rešim?

Nije da često koristim ali veće poruke često telefoni pretvore u MMS a nekad mi i sa posla pošalju nešto mms-om.
 
Jesi probao drugu aplikaciju za SMS?
 
Nisam, baš mi se sviđa ova default xiaomi

Ali probaću textru, to sam nekad korostio, bila je solidna
Probaj i Chomp SMS, ima dobru customizaciju, podesis dosta toga.. Jedna od redjih koja pokazuje za propustene pozive kad ti stigne poruka ime pozivaoca ako ga imas u kontaktima, a ne broj telefona njegov. Ja je koristim odavno.
 
Probaj i Chomp SMS, ima dobru customizaciju, podesis dosta toga.. Jedna od redjih koja pokazuje za propustene pozive kad ti stigne poruka ime pozivaoca ako ga imas u kontaktima, a ne broj telefona njegov. Ja je koristim odavno.
Hvala na preporuci, probaću, na prvu ruku instalirah Textru. To sam nekad davno koristio i radila je ok. Probaću sutra i ovu ako koju si predložio pa cu ostaviti onu koja mi se više sviđa.
 
Prvi A12 ROM za 9T Pro
 
Pozdrav ekipa

Razbio sam staklo na mom 9T pro (displej radi bez greške). Može li preporuka za majstora koji bi zamjenio samo staklo? Cijena?
Takođe,ako je neko ovo već radio kakva su iskustva nakon takvog procesa.
Veliko hvala
 
@Djilkosh_Ns
@Pavell

Problem su bila podešavanja.. nisam uspeo da drugim aplikacijama... Pokušam da resetujem podešavanja , telefon je sam preuzeo nova i proradio je MMS. Rekoh da napišem ako još neko ima problem da je potrebno samo da se resetuju podešavanja.

Hvala svakako na predlozima.
 
Nazad
Vrh Dno