Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ja sam prateci ovo upstvo radio tako sto sam sve obrisao, isao sam na format, ukucao posle yes sve se obrisalo, posle sam reseteovao isti jer je potrebno da bi dobio nazad svoj skladisteni prostor na koji posle prebacis fajl koji si skinuo sa xeu sajta i kada ga instaliras odes na wipe sacekas malo resetujes telefon da ode u sistem i sacekas da se podigne miui.

Nisam hteo da ti pisem za twrp i sta jer to verujem da znas ali verziju twrp koju ja koristim je ova:


Mozda ima veze, mozda nema ali ja do sada nisam imao problema, pa probaj sa ovim twrp mozda bude sve ok mozda ne.
Isto tako sam flesovao, probao sam twrp 3.5.0_9-0 i 3.5.2_9-0 isto bude problema, probacu sad sa ovim twrp koji ti koristis.
 
Opet nista ne valja sve laguje, sad mi se cak desilo i da se zaglavi odjednom ne reaguje na dodir ni dugmice znci nista i posle minut se odglavi i pocne da blesavi ekran otvara random stvari. Ne znam koji mu je qrac. Pre par meseci sam instalirao ResurrectionRemix na isti nacin preko twrp sve radilo kako treba...
 
A jel ubacujes zadnju verziju xeu? Mozda da probas da ubacis neku stariju verziju xeu pa posle da ides preko telefona da skines update pa iz telefona da odes u twrp i instaliras zadnju verziju xeu roma.
 
Da probao sam najnoviji stable i najnoviji weekly. Sad sam vratio na fabricki miui ne znam da li vise da pokusavam xeu ocigledno nece da radi kako treba.
 
Ako te ne mrzi probaj ubaciti neki xeu rom od pre 5-6 meseci pa ako on radi onda odradi dirty update sa novijom verzijom.
 
Na kraju dosao sam do zakljucka da sve ove probleme pravi Android 11, flesovao sam Xeu miui 12.0.6.0 koji je baziran na androidu 10 i sve radi perfektno bez lagovanja. Hvala i kolegi @Kidence koji mi je pomogao i dao preporuke sta da radim.
 
Na kraju dosao sam do zakljucka da sve ove probleme pravi Android 11, flesovao sam Xeu miui 12.0.6.0 koji je baziran na androidu 10 i sve radi perfektno bez lagovanja. Hvala i kolegi @Kidence koji mi je pomogao i dao preporuke sta da radim.

Nisam se ni cudio da se doktor za xiaomi nece na kraju javiti.

Kod mene je na dva telefona A11 i nemam problema u radu, e sada moguce posto sam ja sam A10 xeu presao na A11 bez brisanja nego samo skidao update za updatom kako je izlazio. Sada kada znas resenje, verujem da ti je vec preko glave flesovanja i zezanja ali probaj sada da skines zadnji update iz telefona a onda na one tri tacke gore odes u recovery mode i instaliras odatle najnoviju verziju androida, cisto da vidis hoce te zezati ako i posle toga bude zezalo onda ubaci A10 zadnji put i ne cackaj nista vise.
 
prekjuče sam apdejtovao na 12.0.6 i za ovih 12 meseci ni jedan problem nisam imao..
 
@Kidence je kralj.
Ne samo što mnogo zna (a zna neverovatno mnogo), već i zbog toga što nesebično želi da pomogne ljudima i to radi čim vidi da neko ima problem. Uvek.
To mogu samo veliki ljudi. Moje veliko poštovanje 👍
 
Od ore nekoliko dana imam jwdan problem. Kads me neko zove ili ja nekog zovem sagovornik me ne cuje, a ja sve cujem. Na whatsapp i viberu se to ne desava sto znaci da nije mikrofon. Drzao sam na telefon na 11 MIUI, rekoh da nije softver, juce sam mu pustio update i ne pomaze. Zna li neko sta moze da bude?
 
Od ore nekoliko dana imam jwdan problem. Kads me neko zove ili ja nekog zovem sagovornik me ne cuje, a ja sve cujem. Na whatsapp i viberu se to ne desava sto znaci da nije mikrofon. Drzao sam na telefon na 11 MIUI, rekoh da nije softver, juce sam mu pustio update i ne pomaze. Zna li neko sta moze da bude?
Probaj reset network settings pa restartuj. Promeni položaj sim kartica
 
Moguće je da je proximity sensor problem.
 
Tako što ne ugasi ekran, te obrazom ugasiš mikrofon.

Znam, no možda je neki izuzetak u pitanju.
Sto se tice proximity senzora obratio sam paznju, gasi se na par centimetara od lica, par puta sam isprobao i svaki put je gasio, nije proximity.

Ponekad se ukljuci normalno, ponekad nece i primetio sam da se razgovor unormali posle 10-gak sekundi. Ssgovornik me ne cuje u pocetku pa posle sve normalno. Zaista cudno. Da nije nesto do SIM kartice...
 
Sto se tice proximity senzora obratio sam paznju, gasi se na par centimetara od lica, par puta sam isprobao i svaki put je gasio, nije proximity.

Ponekad se ukljuci normalno, ponekad nece i primetio sam da se razgovor unormali posle 10-gak sekundi. Ssgovornik me ne cuje u pocetku pa posle sve normalno. Zaista cudno. Da nije nesto do SIM kartice...
Zameni kartice, uzmi neciju karticu metni u svoj telefon a tvoju u njegov pa probaj par puta da pozoves nekoga sa tvoje u tudjem telefonu da vidis hoce se isto desavati i sa svog telefona tudju karticu probaj da pozoves svoj broj. Samo tako ces odkloniti sumnju da li je kartica ili telefon.
 
Hvala svima na pomoci, kidence mi je dao sifru za softverski test pojedinacnih komponenti telefona, donji mikrofon izgleda crkao, ponecu ga ovih dana u mts posto imam garanciju tamo.
 
Hoce li taj OTA android 11 na mi 9T? Zna li se sta? :)
 
Otkud sad @Kidence 🤔
Ne verujem 😂😂😂
Poslao mi PP, haha @Kidence je legenda, konstantno cita pa kada nekome zapne.... 😄
Ufff, najgore mi je cekanje, cesto umeju da zadrze uredjaj malo duze.

Jos nesto, ja mislio da je nesto softverski pa pustio uodate na MIUI 12, odmah da kazem da je bolje radio na 11, osetno sporije radi, vidim po fluidnosti animacija..
Mogu li ja da vratim ovaj fabricki launcher na predhodnu verziju?
 
Generalno gledano A11 je kanta za ovaj telefon. Malo se poboljšala situacija od XEU 21.6.2 ali je daleko od A10, konkretno verzije 20.12.9. Tako da dok ne izađe neki kršteni build preporuka da ne radite update. 12.5.4 stable XEU takođe užas.
Pričam o XEU varijantama još jednom da napomenem, AOSP je druga priča naravno.
Videćemo kakav će biti ovaj stable koji će valjda uskoro.
 
Jedan update sto se tice zamenjene baterije, Dakle konstatovao sam da ima dva proizvodjaca Sunwoda i Zhuhai CosMx, sad da li su kontroleri razliciti ili je bila losa baterija nisam siguran jer mi se telefon brzo praznio i onda drzao 1% bas dugo nekad i vise od 1 sat sot. Uzeo sam i vratio original bateriju i kao da se nesto resetovalo, preko root adb komandi pokazuje kapacitet 3828mAh dok je pre zamene pokazao 3400mAh i sada moze da izgura 10h sot-a na wi-fi, zaista cudno. Takodje uspeo sam da nadjem original baterije za 9T i 9T Pro na Aliju ali problem je sto ne salju za Srbiju, kazu nemaju logisticke mogucnosti. Ostavicu linkove ako neko smisli nacin da ih ubedi da posalju za Srbiju i region. Meni sad nije potrebna zamena jer kao sto rekoh nakon vracanja original baterije drzi skoro kao nov.
link1 link2
edit: evo i lepljiva traka za zadnje staklo jer nakon otvaranja mora da se skine original i stavi nova link3
 
Poslednja izmena:
Znaci uskoro i za mi 9t ( EU). Za koji mesec.. :)
 
Samsung a20 dobio a11 pre 2 meseca. :D
 
Najnovijim update-om se gube MIUI Dialer i aplikacija za poruke?

Meni stalno nudi da pređem na google-e messages

Dialer na MIUI 11 ima call recorder koji retko koristim ali nekad je stvarno koristan
Ništa za sada za A11 za 9T, izašao 12.0.9.0
Imam osećaj da se nećemo usreciti najnovijim update-om...
 
Nazad
Vrh Dno