Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Pa dobro.
Da li je i na mi9t vracena opcija normalnog prikazivanja baterije? Ne kao ona glupost samo u roku 24h

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Jeste vracena je ali ne radi dobro, u jednom trenutku prikazuje dobro SoT a onda u drugom trenutku sasvim nesto trece prikazuje. A telefon niti se resetuje niti se nesto posebno cacka. Cak sam gledao da li ima da se resetuje app ali nisam nasao.
 
Meni na mi10 ok radi ta opcija. Verujem da si proverio, ali da nisi slucajno pomerio onu liniju grafika gore? Preko nje biras za koji period da pokazuje SOT i standby
 
Evo komplet.

BUxbhqA.png

Moram da je stavim u Spoiler jer je neverovatno velika slika a sto to radi ne znam.
 
Kod mene ne izgleda tako. Settings > Battery&Performance, i u njemu ima poseban meni "Battery usage stats", gde stoji ceo grafik od poslednjeg punjenja do 100%
 
Kod mene ne izgleda tako. Settings > Battery&Performance, i u njemu ima poseban meni "Battery usage stats", gde stoji ceo grafik od poslednjeg punjenja do 100%

Ovo je custom rom XEU i oni su tu nesto menjali inace je do predzadnjeg update je bilo da prikazu stanje samo za poslednja 24 sata a ne od zadnjeg punjenja a sada su nesto menjali UI pa su pokusali da vrate stari sistem za pracenje potrosnje baterije koji je nekada bio na miui 11.

Mada sto kaze Tomiprunet moguce je da je kod mene problem ali necu da brisem skroz telefon, iskreno mrzi me vise da se zezam njime. Bitno je da sve ostalo radi kako treba ali mi ovo upalo u oko da ne prikazuje kako treba bar kod mene... pa sam hteo da vidim jesam ja izdvojen slucaj ili se ovo manifestuje jos kod nekoga.
 
I kod mene je xeu na mi 10. Isto tako izgleda

Screenshot_2020-12-13-13-50-48-562_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2020-12-13-13-51-12-467_com.miui.securitycenter.jpg

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ovo je custom rom XEU i oni su tu nesto menjali inace je do predzadnjeg update je bilo da prikazu stanje samo za poslednja 24 sata a ne od zadnjeg punjenja a sada su nesto menjali UI pa su pokusali da vrate stari sistem za pracenje potrosnje baterije koji je nekada bio na miui 11.

Mada sto kaze Tomiprunet moguce je da je kod mene problem ali necu da brisem skroz telefon, iskreno mrzi me vise da se zezam njime. Bitno je da sve ostalo radi kako treba ali mi ovo upalo u oko da ne prikazuje kako treba bar kod mene... pa sam hteo da vidim jesam ja izdvojen slucaj ili se ovo manifestuje jos kod nekoga.

Clean flash je clean flash....

Posle velikih popravki svakako preporuka da se uradi clean flash.

Imaš Migrate app za aplikacije. Čak može i podešavanja ako se dobro sećam ali to se nisam usudio da koristim.

A ako ti to nije bitno nastaviš da koristiš ovako i opušteno.

Ja uopšte ne gledam sot, vidim ovako da baterija dobro drži, kad je prazan ide na punjač i zdravo.

Ta cela priča oko sot-a je apsolutno precenjena, eno gledam isto na reddit-u klinci postuju Sot po 10 sati. A kad pogledaš dole statistiku potrošnje, broj jedan YouTube, znači sedeo kući na wifi-u i u slabijem osvetljenju i nabio sot. Koga boli uvo za to nerealno korišćenje :-D
 
Ma ne zanima me puno sot nego sam gledao kako se ponasa statistika, jer pre ovoga je bio onaj suntavi sistem koji je prikazivao samo zadnja 24 sata statistiku. Nije da me puno zanima ista ali eto nekada pogledam kako se telefon ponasa.

Kako nije bilo ni na vidiku da ce nesto da se resi sam kupio gsam monitor battery pro app i sada nju koristim pa me je najvise interesovalo ako ovo radi kako treba da obrisem gsam ali vidim da gsam nece nigde iz telefona.
 
Ma ne zanima me puno sot nego sam gledao kako se ponasa statistika, jer pre ovoga je bio onaj suntavi sistem koji je prikazivao samo zadnja 24 sata statistiku. Nije da me puno zanima ista ali eto nekada pogledam kako se telefon ponasa.

Kako nije bilo ni na vidiku da ce nesto da se resi sam kupio gsam monitor battery pro app i sada nju koristim pa me je najvise interesovalo ako ovo radi kako treba da obrisem gsam ali vidim da gsam nece nigde iz telefona.

Kapiram. Dobro, našao si zaobilaznicu tj gsam koja je inače odlična app.
 
Kakav je poslednji XEU za mi 9t što se fluidnosti tiče? Koristio sam one rane verzije XEU ROM-a bazirane na A11 ali fluidnošću nisam bio zadovoljan pa sam promenio ROM čekajući da se stvari malo utegnu na XEU.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Malo sam se raspitao u vezi zamene baterije za ovaj model. U Mobisu je zamena 2700 dinara, kako oni kažu, originalnom baterijom dostavljenom od proizvođača.
Ima li neko iskustva sa njima, ja sam čuo neke kritike, doduše u vezi ispunjavanja garancije ne servisa...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jos jedan zznimljiv SOT, baterija od 100-18%. Ovog puta iskljucivo Mobilni podaci u odnosu na rsnije SOTeve kad je bio samo na wi fi, konstantan Sync, razgovori..Trajanje pojedinih apk se vidi na SS..
2c6998cb2d73bd00fadde90c0c5d80c2.jpg
58e3ac1678bc4a1299aa8585d4933ff8.jpg
2ee166cc09df08d323650e4df92e7aa9.jpg
 
Sad ću da izigravam Indusa sa ovim pitanjem :) Da li neko mozda koristi poslednju Xiaomi.EU betu 20.12.10, a da mu pri tom radi VoLTE na MTS mreži?
 
Nisam siguran ali mislim da Volte ne radi na Xiaomi telefonima (mts). Podržani su čini mi se samo Samsung, Huawei i Motorola uređaji

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kod mene je zasencena ta opcija i ne mogu da je ukljucim.
"Isključi VoLTE carrier check kodom *#*#86583#*#* . Nakon toga, u opcijama za mrežu uključi VoLTE. "

Kolega je na temi "mts voLTE" ostavio ovaj kod,kada sam ga kopirao u dialer pojavila mi se opcija u "SIM car setings"
cbcca57c8f749da828edbe8d6002a3d0.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam ovo uradio kod VIPa, šta sad?:)
Ako ti nije ukljucena opcija ukljuci je u podesavanjima. Nazovi nekoga, ako ti prilikom uspostave poziva ostane 4g znaci ds ti radi voLTE, ako prebacuje na 3g onda ti ne radi. Verovatno onda moras da nazoves podrsku da ti aktiviraju kod njih tu uslugu ako ti uopste paket koji koristis ima voLTE, nw znam kako je to kod VIP-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
kako funkcionišete vi koji imate 64GB nekorije u telefonima , imam ponudu za 9T pro u lepom stanju ali je 64GB......?

from komsa's Mi 9T
 
Nemoj sa 64gb, ja sam silom prilika morao uzeti. I baš je bedak.. Briši, uploaduj negde.. Non stop [emoji2357] 128gb je minimum....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
znači kao što sam i mislio, tesno..... imam i 128GB u ponudi ali je i skuplji..... godinu dana star, besprekorno stanje, traži 240e...... da li to vredi , naravno Pro takodje

from komsa's Mi 9T
 
Poslednja izmena:
Zavisi kako koristiš uređaj... Muzika - Deezer, slike Google Photos, film - HBO... Bukvalno sem app jedva nešto sitno na telefonu da imam, sve je u cloudu ili streaming. Mislim da pola memorije nisam zauzeo nikada. Ko drži sve što slika na telefonu, plus muziku, filmove itd... Nije dovoljno 64GB.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja imam jedno 150 instaliranih aplikacija i imam oko 25 od 64gb slobodno. Niti šta brišem, niti šta uploadujem. 64 ti je dovoljno. Osim ako ne prebacuješ blu-ray filmove da gledaš na telefonu [emoji23]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ajde I da je tesno, nego je baš premalo [emoji16] tako da nemoj uzimati 64gb verziju, biće ok neko vreme, i onda kad krene da se puni kreće glavobolja. Super je telefon, ali evo već skupljam pare za mi10t 128gb [emoji4]

Edit:

Evo kolege me demantuju, ali i dalje tvrdim da je malo 64 gb. [emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po meni je 64 definitivno malo..naravno sve zavisi od korisnika...slike, 4k video, još ako hoćeš neku muziku koje nema na streaming servisima...128 je po meni minimalno. Ja momentalno na 100GB...pola od toga Video file_ovi [emoji848]



P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno