Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Sve tri pomenute aplikacije mi normalno rade. Poslednji XEU weekly i root-ovan Mi 9T Pro.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Juče sam instalirao Arrows OS na Androidu 11 i uz par sitnih bagova sve radi, a baterija kida, na 50% sam sa 4 sata SoT mesovito WiFi i 4G sa dve kartice.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li je moguće da promena fingerprint animacije utiče na brzinu očitavanja tj otključavanja telefona?

Dva puta sam registrovao jedan prst ostale po jednom. Promenio animaciju na onu što je druga po redu. Nekad sam morao i 2-3 puta da zadržim prst da bih otključao tel. U nekim situacijama me to nerviralo...

Juče ušao u podešavanja i vratio na default animaciju i sad na prvu očitava i dosta brže???

Ne znam da li je placebo ali stvarno deluje da radi brže i preciznije.
 
Je l' neko do sada koristio MicroG? Ili, konkretnije, LineageOS for MicroG?
Na bilo kom telefonu.

Kakva su iskustva sa aplikacijama, pouzdanošću, bagovima...?
 
Je l' neko do sada koristio MicroG? Ili, konkretnije, LineageOS for MicroG?
Na bilo kom telefonu.

Kakva su iskustva sa aplikacijama, pouzdanošću, bagovima...?
Ako ti nesto znaci, koristim MicroG zajedno sa YT Vanced duze od godinu dana na vise romova i telefona i nikad nijedan problem.
Ne znam da li ima jos neku finkciju osim za prijavu na g servise tj logovanje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako ti nesto znaci, koristim MicroG zajedno sa YT Vanced duze od godinu dana na vise romova i telefona i nikad nijedan problem.
Ne znam da li ima jos neku finkciju osim za prijavu na g servise tj logovanje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pa upravo to me zanima, da li je sve OK, da li ima nekih bagova i sl.
Koliko i ja znam, nema drugu funkciju, osim da imitira Google Play Services paket i da tako pruži više privatnosti (GPlay Services su svakako najveći privacy problem, sa aplikacijama se još nekako može izboriti uz AdAway, AfWall+, korišenje proverenih FOSS apps i sl.).
Zato je MicroG super.

Hvala ti! :)
 

Ma izgleda da nema nikakve veze. Opet je krenuo sporije da radi. Možda na miui 12 bolje radi ali ja ga namerno držim na 11-ici.

Mislim da ću sačekati android 11 sa miui 12 verzijom. Za sada kažu da bolje drži bateriju nego 10-ka (aosp rom-ovi) tako da me to ohrabruje, plus će verovatno još malo ispolirati miui 12.
Pretpostavljam da neće još za naš uređaj...
 
Ne mogu da nađem temu za moj model, pa da probam ovde.

Imam Xiaomi Redmi 3, star je 4 godine i ne bih ga menjala. Poslednjih mesec dana mi stalno izbacuje upozorenje da mu je memorija puna, iako imam svega par app, 10ak slika u galeriji i ništa što bi ga moglo opterećivati, ali kapiram da se s godinama nagutao kojekakvih fajlova, radi sporije i treba ga očistiti.
Preko Xiaomi toola sam ga pre 2 godine rutovala, ali tom prilikom mi je instalirao svoje apps ( mail, kalendar, hangout) koje ja ne želim na tel. ali ih ne mogu izbrisati.

Htela bih da mu skroz srušim sistem i time ga očistim od junk-a i učinim ga.
Nisam sigurna šta sve treba da uradim u tom procesu, da li trebam da otključavam bootloadere, šta sa twrpom i rootom?
Izvinjavam se ako je bilo ove diskusije ali na internetu nalazim svašta i ne snalazim se
 
Ne mogu da nađem temu za moj model, pa da probam ovde.

Imam Xiaomi Redmi 3, star je 4 godine i ne bih ga menjala. Poslednjih mesec dana mi stalno izbacuje upozorenje da mu je memorija puna, iako imam svega par app, 10ak slika u galeriji i ništa što bi ga moglo opterećivati, ali kapiram da se s godinama nagutao kojekakvih fajlova, radi sporije i treba ga očistiti.
Preko Xiaomi toola sam ga pre 2 godine rutovala, ali tom prilikom mi je instalirao svoje apps ( mail, kalendar, hangout) koje ja ne želim na tel. ali ih ne mogu izbrisati.

Htela bih da mu skroz srušim sistem i time ga očistim od junk-a i učinim ga.
Nisam sigurna šta sve treba da uradim u tom procesu, da li trebam da otključavam bootloadere, šta sa twrpom i rootom?
Izvinjavam se ako je bilo ove diskusije ali na internetu nalazim svašta i ne snalazim se
Imas ovde https://forum.xda-developers.com/redmi-3 pa ako znas engleski mozes se snaci

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
Ne mogu da nađem temu za moj model, pa da probam ovde.

Imam Xiaomi Redmi 3, star je 4 godine i ne bih ga menjala. Poslednjih mesec dana mi stalno izbacuje upozorenje da mu je memorija puna, iako imam svega par app, 10ak slika u galeriji i ništa što bi ga moglo opterećivati, ali kapiram da se s godinama nagutao kojekakvih fajlova, radi sporije i treba ga očistiti.
Preko Xiaomi toola sam ga pre 2 godine rutovala, ali tom prilikom mi je instalirao svoje apps ( mail, kalendar, hangout) koje ja ne želim na tel. ali ih ne mogu izbrisati.

Htela bih da mu skroz srušim sistem i time ga očistim od junk-a i učinim ga.
Nisam sigurna šta sve treba da uradim u tom procesu, da li trebam da otključavam bootloadere, šta sa twrpom i rootom?
Izvinjavam se ako je bilo ove diskusije ali na internetu nalazim svašta i ne snalazim se

Uradi samo fabrički reset i to je to? Twrp i ostalo ti treba ako ćeš da ubacuješ neke druge softvere (rom-ove).
 
Ljudi može mala pomoć?

Danas mi je trebala jedna od starijih slika napravljena kamerom, kada sam ušao u galeriju nisam mogao da ih nađem, galerija vidi raštrkanih 30-ak slika napravljenih u poslednja 2 meseca.
Proverio sam na google photos i ne nalaze se ni tamo, kao ni na MI Cloud-u...
U galeriji mi je bilo isključeno sync automatically, dok na google back up & sync je uključeno.
Povezao sam telefon na računar i takođe ne mogu da ih nađem u DCIM.

Jednostavno su nestale...

Napominjem da ih ne sortiram po bilo kakvim arhivama ili slično; trash je takođe prazan...
 
Pa ako nisi nista brisao, onda ne bi trebalo da se izgube fotografije. Jedino ako si radio neki factory reset, ili ako si instalirao novi rom, i radio format data.
 
Јел си гледао канту у галерији?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Jesam malopre, našao je nekih 400 slika koje sam restore-ovao ali opet fale podosta.
 
Mislim da iz Google Photos-a posle 30 dana sam briše slike iz kante, nepovratno nestaju.

RN 5 Pro
 
Povratio je neke slike iz 2019. godine koje su bile na gphotos, nije do toga...
A i te slike što fale su "mlađe" od 30 dana.
 
Poslednja izmena:
Da nisi možda koristio one cleaner alate za čišćenje ram i interne memorije, pa je on možda prepoznao neke slike kao duplikate i obrisao[emoji2369]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@Francesko Pokusaj sa onim softverima, ne znam da li smem ovde da navedem imena, nemoj restartovati telefon. Meni se desavalo na AOSP rom-ovima da posle backup-a brise stare slike... Storage manager to radi sam od sebe. Taj system cleaner izbegavaj.

Savet za FP skener, tj njegove brzine ocitavanja, malo sam guglao danas:

1. Registrovati jedan otisak vise puta. Moje iskustvo najbolje 2x, preko toga cini mi se da brljavi i sporije otkljucava.
2. Pritisnuti jace ekran prstom prilikom registracije, pogotovu ako je staklo preko ekrana.
3. Registrujte kada ekran nije super cist, ja sam do sada uvek dobro ocistio pa registrovao sto ispada da je greska. Znaci "prljav/e" tel i ruke, ne sveze oprane i ekran ociscen alkolom. Najcesce ce raditi pod tim uslovima pa odatle logika.
4. Promeniti animaciju na Ritam (Rythm)

Za sada mi radi ekstra, 50% bolje nego kada sam prvi put registrovao otiske. Voleo bih da ostane ovako, videcemo.
 
Meni FP radi super, sve ispod 1s i sa 99% uspešnosti, sa staklom. I primetio sam da sa MIUI 12 malo radi bolje.
 
Meni FP radi super, sve ispod 1s i sa 99% uspešnosti, sa staklom. I primetio sam da sa MIUI 12 malo radi bolje.

To je baš dobro. Mene je zezao, tipa po 3-4 sekunde mu nekad treba, nekad se zaglupi pa skenira i duže i na kraju kaže da nije prepoznao. Od kada sam uradio ovo što sam napisao dosta je bolje...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno