Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Jesu isti senzori kamere na obicnom i pro modelu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Primarni senzor na pro je Sony imx586 dok je na običnom imx582 , razlika 4k 60fps.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Sto se slikanja tiče nećeš imati nikakve razlike.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sto se tice fp mora da je problem u sistemu. Telefon ume da zabaguje kada treba da se odkljuca, ali zato aplikacije koje sam zaključao na fp insta se odkljucaju, kako god stavio prst uvek iz prve prepozna otisak.
(Stock rom miui global 10.3.11)
 
"They're holding it wrong"

My kingdom for a donkey...
I nije bas.

Za Apple je slucaj bio ocajno dizajniran telefon, ovde je jednostavno tehnologija takva, opticki skener koji ne moze biti ni priblizno brz/kvalitetan kao klasican FP skener pozadi, zahteva drugaciji nacin koriscenja od klasicnog, mora da se zalepi prst na ekran i zadrzi,
 
Da potvrdim i ja da je poslenja beta XEU ROM-a odlična! Par aplikacija koje nisu radile u prthodnoj beti sad rade. Tu mislim na aplikaciju za plaćanje telefonom banke Inteza pre svega. Primetio sam da na Androidu 11 ne postoje opcije za GPS. Mislim za određivanje nivoa tačnosti pri korićenju lokacije (Izuzetna tačnost, Režim uštede energije (samo WiFi) i Samo GPS). Je l pronašao neko te opcije?

Edit: našao sam šta mi treba

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li je neko instalirao na najnovijoj verziju dev XEU miui 11 GCam? ja sam probao dve, instalacija prodje ok, dam sve one dozvole za lokaciju, memoriju, zvuk,... i kad sve to prodje FC
 
I nije bas.

Za Apple je slucaj bio ocajno dizajniran telefon, ovde je jednostavno tehnologija takva, opticki skener koji ne moze biti ni priblizno brz/kvalitetan kao klasican FP skener pozadi, zahteva drugaciji nacin koriscenja od klasicnog, mora da se zalepi prst na ekran i zadrzi,
Izgleda da je lakse pricati da baguje,ne radi,ne valja,cekati neki novi update i sl nego ga pravilno koristiti .
 
Ja sam na 9.10.17 i radi mi ona parrot verzija. A i ova iz prvog posta...

My kingdom for a donkey...
 
Da li je neko instalirao na najnovijoj verziju dev XEU miui 11 GCam? ja sam probao dve, instalacija prodje ok, dam sve one dozvole za lokaciju, memoriju, zvuk,... i kad sve to prodje FC
https://t.me/s/googlecamera_mod

Sa ovog linka rade manje-više sve. Ja koristim poslednju sa linka
7.0.009.259843690 V3



Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Hvala svima, ni jedna nije htela da radi. Sad sam na Evolution x romu, ima gcam 7 integrisan, tako da radi astrofotografija
 
Pošto nisam upućen možeš li da mi ibjasniš kako se prave te fotografije? Je l to neki poseban mod, opcija...?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Probao sam nekoliko ovih AOSP romova za mi9t pro, i ovaj mi je za sada najbolji. Mislim na evolution x. slican je kao pixel experience, plus neka podesavanja.
AOD i FP ne koristim, ni na miui, tako da to ne mogu komentarisat. Sve ostalo mi je ok. brz, fluidan. baterija jos ne znam, posto nije bila puna kad sam instalirao, a nisam dopunio. ovako za par sati mi se jako svidja rom
 
Izgleda da je lakse pricati da baguje,ne radi,ne valja,cekati neki novi update i sl nego ga pravilno koristiti .
Otkrij nam tu tajnu prepametni covece kako se to pravilno stavlja prst na fingerprint.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Drži se malo duže prst i otključa se. 100/100 puta uspešno.
 
Drži se malo duže prst i otključa se. 100/100 puta uspešno.
Ja nisam ni rekao da nece da se otkljuca uopste, nego da animacija fingerprinta minimum dva puta trepne pre nego se otkljuca. Pre ovog telefona sam ima RN5 koji se otkljucavao u delicu sekunde, pa mi je ovo sad malo neobicno... Al siguran sam da to mogu softverski da srede...

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Fp na mi9t/pro ce uvek biti sporiji i nesto manje precizan nego klasicni fp na drugim modelima, kao npr taj koji si ti koristio pre, i nece to softver srediti da bude drugacije, jednostavno drugi je tip fp senzora i to je to, ne znam kakva cuda ti ocekujes..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Meni nije toliko spor, mada ja ne koristim zaštitno staklo niti folije. Zavisi možda i do samog otiska, lepša polovina ne može da otključa iPad dok je meni to uvek uspevalo iz prvog pokušaja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Fp na mi9t/pro ce uvek biti sporiji i nesto manje precizan nego klasicni fp na drugim modelima, kao npr taj koji si ti koristio pre, i nece to softver srediti da bude drugacije, jednostavno drugi je tip fp senzora i to je to, ne znam kakva cuda ti ocekujes..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Sve proglase kao manu,da ne pozelis da kupis ovaj model kad vidis sta sve pisu.
 
Niti sam rekao da mi to toliko smeta, niti ocekujem cuda?! Samo sam pitao da li moze da se sredi. A sto se telefona tice to mi je bukvalno jedina stvar koja mi je zapala za oko, ostalo sve radi savrseno.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Mene samo cudi da tako mnogi kupe neki tel, a da se nisu ni malo informisali oko njega i onoga sta on nudi ili kakav je, i onda kad se desi da nesto nije po njihovoj volji imaju tako razne neke konstatacije.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ako dođu ovde da se informišu, pobeći će glavom bez obzira, kome treba telefon sa gomilom problema i ko da čeka novi update pa da može normalno da koristi telefon [emoji12]

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
Prosto je čudno da, ako se napise nesto da je kao mana, pojedini osude i generalizuju tu manu. I ako neko od nas kaže da im nije u najboljoj funkciji fp, tu su neki da nas razuvere kako ne znamo da ga koristimo :)

Lično sam probao na drugom mi 9t ali sa eea romom i brze/preciznije radi. Najveći problem, kao što je neko napisao, nastaje od pocket moda ili kada se izvadi iz džepa. Tad nekad uopšte neće da reaguje.

Ne znam dal sam video komentar da je neko ocenio telefon kao loš samo zbog fingerprinta.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno