Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Ako je neko kupio MI8 u maloprodaji kod zvanicnih uvoznika moze da zameni bateriju za 3700rsd u https://mesc.rs/
Ja sam pre dva dana ostavio svog pulena tamo i zamolio ih da mi produvaju i mrezicu slusalice :) Javljam utiske sa novom baterijom.
P.S. koriste originalne baterije.
 
Hvala na informaciji. Cena za zamenu baterije je pristojna. I mene zeza malo slušalica (slabije se čuje sagovornik), a baterija može da izdrži koji mesec.
 
Hvala na informaciji. Cena za zamenu baterije je pristojna. I mene zeza malo slušalica (slabije se čuje sagovornik), a baterija može da izdrži koji mesec.
Evo savet kako da ocistis slusalicu, meni su malo ocistili na servisu ali nije bilo dovoljno :) Nakon dodatne intervencije slusalica je barem duplo glasnija.
Uzmes staru cetkicu za zube, sto gusca to bolja, naspricaj alkohol na nju i pod uglom od 45 stepeni cetkaj zvucnik u sva 4 pravca :) Videces kad je dosta jer ce izgledati kao nov :)
 
Ok, nakon par dana sam ustanovio da nova baterija ima brze punjenje ako to ima smisla, i malo bolje drzi. Stara je bila na nekih 79% zdravlja, tako da je ocekivano da nemam ogromnu razliku u drzanju punjenja.
Sinoc sam flesovao novi PixelExperience 11 i odlican je. Sve za sada radi, ostalo je da proverim bluetooth i NFC koji inace ne koristim, mada tvrde da radi placanje NFCom.
 
Gorth, hvala na korisnom savetu 👍Očetkao sam zvučnik kao što si preporučio i razlika je drastična. Ne moram da idem kod otorinolaringologa 😉
 
Izašao MIUI 12.5 kineski rom, možemo da očekujemo uskoro i xeu.
 
Da li je neko menjao bateriju? Planiram da uzmem Teracell sa KP nego se plašim da ne bude gora nego ova moja originalna oslabljena...
 
Stara poslovica: "Ko pita ne skita" u eri foruma se menja u "Ko pročita bar 3-4 posta pre svog, ne skita. ".
 
Čovek je zamenio bateriju kod uvoznika i dobio je original bateriju, ja sam pitao za bateriju sa KP od 1600 dinara. Stara poslovica: "Ispeci pa reci"...

Stavio sam danas bateriju sa KP, ako nekog interesuje kakva je nek piše u pm pa odgovaram za par dana kad je istestiram.
 
Najbolje je da napises utiske ovde za par dana jer ima dosta nas koji smo kupili mob preko KP :) .
 
Baterija sa KP od 1600 din se jako brzo prazni( kada se telefon ne koristi ), što nije bio slučaj sa originalnom baterijom i sporije se puni. Vratiću ipak originalnu u telefon, a ako neko zna kako nabaviti originalnu bez telefona kupljenog kod zvanicnog uvoznika neka se javi :)
 
Imas onu temu ovde na bencu za Xiaomi baterije, porucivali su sa Aliexpressa i zadovoljni su.
 
Pozdrav, koristim Pixel experience od kad je oslabila baterija. Sada, kada sam zamenio bateriju, vratio bih se na MIUI. Da li neko ko idalje koristi ovaj telefon može da mi preporuči verziju xiaomi.eu roma? Prvenstveno bih prešao zbog automatskog snimanja poziva koje mi jako nedostaje na pixel experience, a i da malo ubijem monotoniju.
Inače, nikada dugo se nijedan telefon nije zadržao kod mene kao Mi 8, telefon je zverka!
 
Pozdrav, koristim Pixel experience od kad je oslabila baterija. Sada, kada sam zamenio bateriju, vratio bih se na MIUI. Da li neko ko idalje koristi ovaj telefon može da mi preporuči verziju xiaomi.eu roma? Prvenstveno bih prešao zbog automatskog snimanja poziva koje mi jako nedostaje na pixel experience, a i da malo ubijem monotoniju.
Inače, nikada dugo se nijedan telefon nije zadržao kod mene kao Mi 8, telefon je zverka!
Ja koristim ovo odavno cini mi se bolje od xiaomi.eu

 
Jel ova baterija može još ili je za zamenu?
 

Prilozi

  • IMG_20211216_004932.jpg
    IMG_20211216_004932.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 81
Juče mi je ispao telefon i razlila se ljubičasta boja, pola ekrana ne vidim. Jel menjao neko ekran sam?
 
Pre neki dan sam dobio ažuriranje posle duuugo vremena, baš sam se iznenadio.
 

Prilozi

  • IMG_20220111_182923.jpg
    IMG_20220111_182923.jpg
    74.1 KB · Pregleda: 38
Pre neki dan sam dobio ažuriranje posle duuugo vremena, baš sam se iznenadio.
I ima li razlike? Ja i dalje na PE11 plus, čekam da stigne Pixel 5a, pa se razmišljam da li da stavljam pe12 ili nazad miui pre prosleđivanja telefona burazeru.
 
Nisam primetio neku razliku možda baterija traje malo duže.
 
Ispao mi je telefon i pukao ekran, displej crn, daje svetlo samo u gornjoj polovni, trepti crno belo. Bio na dijagnostici ustanovljen kvar tac skrina i maticne ploce. Cena popravke nenormalna. Ima li neko ideju kako izvuci podatke,slike, snimljene fajlove itd. Cloud i google su odradili svoje, sta sam tu imao imam i sada ali me zanima bas ono sto je bilo na telefonu. Ili ukoliko imate preporuku za neki servis gde bih jeftinije prošao, makar i sa kineskim zamenskim delovima. U ovlašćenom traze 250+ $ 🙄
 
Ispao mi je telefon i pukao ekran, displej crn, daje svetlo samo u gornjoj polovni, trepti crno belo. Bio na dijagnostici ustanovljen kvar tac skrina i maticne ploce. Cena popravke nenormalna. Ima li neko ideju kako izvuci podatke,slike, snimljene fajlove itd. Cloud i google su odradili svoje, sta sam tu imao imam i sada ali me zanima bas ono sto je bilo na telefonu. Ili ukoliko imate preporuku za neki servis gde bih jeftinije prošao, makar i sa kineskim zamenskim delovima. U ovlašćenom traze 250+ $ 🙄
Ako možeš napamet da butuješ telefon u fastboot režim, možda možeš uz pomoć ADB da mountuješ internal storage i pristupiš mu sa kompa ili kopiraš sve negde. Ako to ne radi onda ništa. Jer ako menjaš ploču menjaš i internu memoriju jer je sve zalemljeno na ploču, pa tehnički dobiješ nov telefon.
 
Pitacu prijatelja za pomoc, hvala na odgovoru.
 
Ako možeš napamet da butuješ telefon u fastboot režim, možda možeš uz pomoć ADB da mountuješ internal storage i pristupiš mu sa kompa ili kopiraš sve negde. Ako to ne radi onda ništa. Jer ako menjaš ploču menjaš i internu memoriju jer je sve zalemljeno na ploču, pa tehnički dobiješ nov telefon.
To bi trebalo da je kriptovano sve zbog sifre, tako da sumnjam da moze iz fastboot-a.
 
Nazad
Vrh Dno