Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Osetiće se to kod testera. Mislim da Pro možda čak čeka i 870, ko će ga znati. Tesetiranje Mi11 na 888, a ako se ne pokaže kako treba guraj 870 u Pro model.
 
Ko gleda brojke samo hoce, realan rad ne.

Tesetiranje Mi11 na 888, a ako se ne pokaže kako treba guraj 870 u Pro model.

To nije pro onda ako nije latest spec



Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I to si u pravu. Pitanje je kako će biti u igrama, ali opet će i to da se pokaže vremenom.
 
Nije pitanje jer sve igre rade perfektno i na SD 865, mogu komotno 20% da smanje clock SD 888 i nigde se nece osetiti.
 
Zar time neće da opadne i frame rate? To je po meni previše 20%. Možda i grešim, ne znam ali osetiće se na brzim prelazima u igricama.
 
Nece nista da opadne, s obzirom da SD 865 gura 144fps bez problema, gurace i SD 888 sa 20% nizim klokom.
 
Znači mogu komotno da skaliraju kako god žele. Čak i da Mi11 ima probleme sa 888, opet mislim da će sve to u Pro verziji da se reši.
 
Nece nista da opadne, s obzirom da SD 865 gura 144fps bez problema, gurace i SD 888 sa 20% nizim klokom.
Pa da ali da smanje frekvencije rada to bi bilo baš osetno na sintetičkim testovima, a to bi zajednica dočekala na nož. Naravno da to obični korisnici ne bi ni primetili, ali bi brujalo na YouTubu.
 
Ne znam gde se kotira CoD Mobile što se tiče zahtevnosti (samo njega igram), Battle Royale, i Mi10 gura sve na max (i framerate i kvalitet) bez problema i štucanja, tako da bi i debelo underclockovan 888 samleo to.

E sad, sigurno bi se odradilo na apsolutno nebitne benchmark testove, pa bi 5 dana čitali naslove o tome.
 
Steta sto se ne razmislja prakticno. SD865 vrhunski SoC, kao i sva 3 prethodnika, ali uzmimo za primer samo SD865. On je jos prosle godine spusten u nizi segment trzista. Ove godine taj SoC je u nabavci sigurno dodatno jeftiniji. Da proizvodjaci makar malo razmisljaju, mogao bi da se napravi odlican mob po vrh ceni sa tim "zastarelim" hardverom. Ne verujem da bi se iko bunio. [emoji4]
 
Steta sto se ne razmislja prakticno. SD865 vrhunski SoC, kao i sva 3 prethodnika, ali uzmimo za primer samo SD865. On je jos prosle godine spusten u nizi segment trzista. Ove godine taj SoC je u nabavci sigurno dodatno jeftiniji. Da proizvodjaci makar malo razmisljaju, mogao bi da se napravi odlican mob po vrh ceni sa tim "zastarelim" hardverom. Ne verujem da bi se iko bunio. [emoji4]
Pa bunili bi se proizvodjaci. Oni ne žele da ti prodaju jeftiniji već skuplji telefon.
 
Kako ? Razlika je samo u 1 stepenu. Svi se greju bolesno samo neki rade agresivniji throttle. S888 je za sada lošiji od s865+
 
Mi 11 za sada najgori SD888 telefon, najvise se greje i mora da throttluje...Izgleda da Xiaomi nije dobro uradio hladjenje. IQOO 7 je to ocigledno bolje odradio cim ima maksimalne performanse uz nize temperature bez throttlovanja.
 
Taj 870 bi bio zanimljiv kad bi bio na 5nm. Ovako je overvoltovani naklokovani i vec nategnuti 865+ koji se vise greje i trosi od obicnog 865.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Svakako je bolja opcija od 888. [emoji4]
Ali da, 865 je i dalje najbolja opcija kada je flagship segment u pitanju.
Malo je prenaduvana ta prica oko cipsetova. Zmajevi srednjeg segmenta stari po par godina i dan danas rade kao i prvog dana. Sta tek reci za novu 7xx seriju, "stari" 845 i 855 vrhunski cipovi i dan danas... Ne vidim potrebu forsiranja te price. Ne valja 888, nema nikakvih problema, ganjaj X drugih mobova sa kvalitetnim cipovima, sigurno neces pogresiti. [emoji4]
 
Slazem se. Generalno sam odusevljen Kirinom, apsolutno iste performanse kao SD, plus nema ni najmanjeg zagrevanja, autonomija odlicna... Neuporedivo totalno sa Exynosom. Huawei radi vrhunski posao. [emoji4]
 
Slazem se. Generalno sam odusevljen Kirinom, apsolutno iste performanse kao SD, plus nema ni najmanjeg zagrevanja, autonomija odlicna... Neuporedivo totalno sa Exynosom. Huawei radi vrhunski posao. [emoji4]

Radio.. u prošlom vremenu ahaha.. :D
Šalu na stranu, ispašće da idem od teme do teme i reklamiram Huawei, ali iskreno baš dosta očekujem od P50 serije jer ovo do sad što je izlazilo me nije oduševilo..
 
Ja ne ocekujem nista jer im je poslednji dobar telefon bio Mate 20 Pro, nakon toga samo je marketing radio svoje :)
 
Radio.. u prošlom vremenu ahaha.. :D
Šalu na stranu, ispašće da idem od teme do teme i reklamiram Huawei, ali iskreno baš dosta očekujem od P50 serije jer ovo do sad što je izlazilo me nije oduševilo..
Još ako Biden popusti mjere pa vrate Google :)

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Bukvalno bez Googla ih ne uzimati u razmatranje.
 
Pda. Imao sam i Mate 20 pro i P 30 pro, odlična oba bila. Ove kasnije nisam razmatrao :)

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Navodno 800e cena u EU za osnovni model. Ista stvar kao sa mi10.
 
Umislili da su Apple. :D Eto ih za par meseci za 470e na crno...
 
Danas prezentacija :)
Da vidimo kako će da reše problem punjača, da li će ga deliti samo uz preorder ili neće uopšte :)
 
Nazad
Vrh Dno