Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Pogledao još jedan review. Sve očekivano, kamera i baterija najveći minusi telefona. Ostalo manje više sve odlično.
Lepo su ga diferencirali u odnosu na mi11 pro :)
 
Baterija je korektna, niko objektivno gledano ne bi smeo da ima problem sa njom. Kamera takodje za ovaj cenovni rang sasvim dobra, iako je ovaj Samsungov senzor opasno izhajpovan, sto opste poznata stvar...
Evo jednog poredjenja sa (uz Galaxy Note 20 Ultra) objektivno najboljom kamerom na nekom fonu:
https://www.youtube.com/watch?v=yDohGQa8uzM

Sasvim dobro se drzi i kad se uzmu cene u obzir, odlican deal. Ipak, definitivno moraju jos da porade sa Dynamic range-om ili da potpuno batale ovaj 108mpx gimmick :) Smatram da ipak za ove pare, mora najvise da seobrati paznja na ekran koji je objektivno najvaznija stvar na fonu....Odradili su zaista neverovatan posao, fenomenalan ekran. Samo cenim da ce kod nas legalna cena biti jedno 100k kao i Mi 10, sto je meni licno nebitno, nijedan telefon ne uzimam po tom principu, ali ono....Jedno 600e na oglasima i za taj novac ce biti odlican deal. Bilo bi lepo da ovakav ili bar priblizno dobar ekran ponude na Redmi K40 telefonu, i da ga izbace kao neku global (Poco ili sta vec) varijantu.

Sa pro modelom imaju lepu priliku i da tu kameru dovedu na sam vrh i tako zaokruze pricu.

edit: I da dodam, za mene Mi 11 jedan od najlepsih fonova ikada :) Nekako mi je bio bezveze na renderima ali real life, zaista prelep....bar meni.
 
Poslednja izmena:
Kamera i ip68 jedini minus, ali verujem da ce biti ispravljeno sve na pro. A za bateriju mozda srede softverski.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Tog lika iz HK niko ozbiljan ne bi trebalo da shvati ozbiljno..

Baterija na začelju u toj klasi a kamera klasu ispod op8 pro.

https://youtu.be/TgC1eDtym6o

Ma ne nego cemo tebe da shvatimo ozbiljno. Decko radi super recenzije, cujes ono sto treba da cujes i to radi energicno i sa puno entuzijazma. Jedan od onih koji najranije dobija informacije o novostima iz Xiaomija!
 
Pratim lika iz HK, ne znam zašto bi trebalo da ga smatramo neozbiljnim. Često da nešto što kod nikog od ovih mainstrim YTubera nisam video, a i ne vidim da je naklonjen nekome, dok veći YTuberi gledaju da ne uvrede nikog pa nekad hvale stvari i više nego što u realnosti zaslužuju..
 
Resio covek da jede ono sto se ne jede i to je to....Vec nekoliko puta troluje Xiaomi teme onako ko iz topa...
Elem, ko je pratio sta ljudi pricaju, vise recenzenata svi prijavljuju 6h sot-a, ali sa svim zivim cudima ukljucenim, od servisa, preko prenosa podataka, lokacije, gps, brightness odvrnut preko 70,80%, neki su drzali i na max sto je krajnje nepotrebno na ovakvom ekranu (verovatno najbolju trenutno na bilo kom fonu). Laganih 7h+ sota za prosecnog korisnika, pa i one zahtevnije. Ovo je ocigledno bilo kada se sve moguce ukljuci, dakle kao neki stress test. Da li je baterija brutalna, nije, ali daleko od toga da je losa, posebno kada pricamo o flagovima koji redom iz godine u godinu bez obzira na proizvodjaca kaskaju u tom segmentu u odnosu na jeftinije modele, cast izuzecima kao sto je bio P30 Pro...

Sto se kamere tice, ono sto moje oci vide je kamera osetno iznad npr. Oneplus 8T (nije neki razultat), unapredjenje u odnosu na Mi 10 evidentno, kvalitet na nivou S20 linije...Osim dynamic range-a koji je je bolji nego na Mi 10 liniji, ali generalno ima jos posla tu da se radi, ali dobro nije bas ispran i nerealan prikaz kao ranije, ipak su tu napravili pomak.
Lepo je objasnio jedan lik na recenzijama ako je 8T A-, ovo je neka A klasa tipa S20, A+ su ipak IP 12 Pro Max i Galaxy Note 20 Ultra, telefoni koji su duplo i preko toga(Apple) i 70-80% skuplji (Samsung) od Mi 11. Rekao odlican rezultat kada se napravi neko poredjenje....Video je verovatno doziveo najozbiljnije poboljsanje i tu svakako telefon stoji odlicno, stabilizacija takodje. U svakom slucaju, niko, apsolutno niko ne sme da bude nezadovoljan sa ovom kamerom za cenovni rang kojoj telefon pripada ili bolje reci u kome ce biti kad stigne global varijanta. A i generalno, ovo se moze nazvati flag kamerom, nije najbolja ali to se od nje i ne ocekuje...

E sad, to sto na ovom forumu ocigledno postoji nekolicina profesionalnih fotografa, pa nisu zadovoljni, to je vec neka druga prica....Njihovo pravno, naravno, ali lupetaju gluposti (kome se svidja konstatacija, svidja mu se, objektivnosti i realnog sagledavanja stvari tu ne postoji sa njihove strane)....
 
Poslednja izmena:
Ovde ce ih izgleda jedino muciti sd888. Svi prijavljuju veliko grejanje SD-a. Videcemo za par dana kada se pojavi s21 da li je problem do soc-a ili do losije resenog hladjenja
 
Poslednja izmena:
Strašno šta radi ta bolesna nacija. Postali su im pretnja i na tehnološkom planu i odmah hoće da ih se reše. Bolesno. A kakav paradoks, stavljaju i uzimaju njihove SoC.
 
Mi 11 ima nekih problema ocigledno. Verovatno zato i kasni Pro

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja stvarno ne znam da li oni uopste probaju uredjaju pre izbacivanja u prodaju ili je samo prica daj da budemo medju prvima a posle cemo gubitke zbog lose prodaje prebaciti na proizvodjace soc-a
A i ove druge ne razumem,da izbace soc koji se ovoliko greje nije mi jasno,pa to niko kupovati nece
Bolje da se drze jednog dobrog soca i da ga samo unapredjuju malo kao sto radi nvidia sa shieldom i niko ne moze da im pridje sa media plejerima od 2015.god. Isti soc vec 5 god i niko od konkurenata ni blizu
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da je mozda nesto do baterije na xiaomiju ali evo jos na jednom aparatu isto,videcemo kako ce se ponasati na s21 ali po svemu sudeci su odradili los posao ove godine
 
Kasni pro ili ultra model zbog sd888, niko ne zna u cemu je problem, neko kaze da je zbog x1 jezgra.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Samsung proces je problem garantovano, presli su sa TSMC-a da bi ustedeli, ali zna se ko je tata u proizvodnom procesu.
 
Videcemo kad izadju u prodaju kao i s21 serija u cemu je problem. Nesto do hardvera jeste, sta videcemo uskoro. Proces je isti kao i exy 1080 i 2100, samo sto kod njih nema pregrejavanja.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ne verujem da Qualcomm nije znao za problem pre izbacivanja Mi11. Mozda se zato spominje izlazak SD870 koji ce biti blago klokovan SD865+... Pa da proizvodjacima telefona ponude malo losiju, ali hladniju varijantu SoC-a.
 
Ono što sam ja video u dosadašnjim testovima, stvarno je zabrinjavajuće. Da citiram lika koji je testirao mi11 "ovde bukvalno možeš jaja da ispržiš" dok je radio neki od sintetičkih testova. Da je dobro, nije, da li će softverski srediti, pa iskreno teško. Nešto možda, u potpunosti, da to ostane kompletan funkcionalan proizvod.. nisam baš siguran. Doslo vreme da razmišljam o Exinosi pre SD. No kao što rekoh i drugoj temi, Kirin 9000 za sad izgleda kao najbolje rešenje za ovu godinu.
 
Ono što sam ja video u dosadašnjim testovima, stvarno je zabrinjavajuće. Da citiram lika koji je testirao mi11 "ovde bukvalno možeš jaja da ispržiš" dok je radio neki od sintetičkih testova. Da je dobro, nije, da li će softverski srediti, pa iskreno teško. Nešto možda, u potpunosti, da to ostane kompletan funkcionalan proizvod.. nisam baš siguran. Doslo vreme da razmišljam o Exinosi pre SD. No kao što rekoh i drugoj temi, Kirin 9000 za sad izgleda kao najbolje rešenje za ovu godinu.
Jeste samo u kom telefonu? A sta fali 865/+ socu?ili 855? I tako realnu razliku ne mozemo videti vec 3 god osim onih koji igraju igre a mislim da ni tu izmedju 855 i 865 nema razlike.
 
Pa eno ima problem sa procesorombi na onom novom IQOO gde je sd888
 
870 rebrendiran 865+.
 
Očigledno su svesni da su zeznuli stvar, pa nude alternativu u vidu 870, nedovoljno vremena da naprave novi 888,a 870 ce biti viee nego dovoljan kao i s865
 
Ne znam da li sam ja obrisao poruku slučajno ili šta se desilo. Uglavnom Dule, 888 je testiran u mi 11 i iqoo i temperatura nije sjajna, padaju performanse, a ni autonomija nisam siguran da iz tih razloga može da bude najsjajnija. 865+ ne fali ništa, ali ono novo što implementira telefon od tehnologije, mora da bude ispraćeno i procesorskom snagom, takođe, mi plaćamo tolike pare za "novi" proizvod, a oni ce da recikliraju stare? Običnom korisniku nema razlike ni između 855 i 888, ali nije to poenta. Mnoge stvari običan korisnik ne primećuje, a baš TO nešto kompanije pokazuju kao napredak vredan našeg keša. Reklamirali procesor toliko još ga nazvali 888, preskočili generacije, i na kraju fejl. Ko bi rekao..

Inače, nisam ispratio, za koje uređaje najavljuju 870 ?
 
Spustice malo frekvenciju i voltazu preko kernela i resen problem. Verovatno cekaju da prodje hajp malo da to urade ispod radara [emoji16]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno