Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Ja na svom primerku primecujem blagi burn in, u području navigacijski u tastera. Nije mi jasno kako je uspelo da se pojavi za godinu dana. :) Da se razumemo, ne vidi se, ali kopka saznanje da je tu. 😄
Moze to i mnogo ranije da se pojavi, zavisi od osvetljenja koje koristis. Dosta korisnika voli da sljasti non stop pa drzi na 100% osvetljenje i u kuci a to (am)oled ekrani ne vole najvise. Ako imas racun i srpsku garanciju, idi u ovlasceni servis da ti zamene. Ja sam na svakom samsungu i na huaweiu zamenio ekran u garanciji, dobije se i baterija i ekran.
 
Probaj da ga zakacis na punjac na trenutak. Tako je nesto slicno meni bilo na Redmiju pa se upalio ekran.
 
Uspeo da ga upalim. Više puta sam restartovao, sa punjačem i bez, par puta ušao u safe mode bez ikakvog uspeha, pa je odjednom uspelo. Videću da li će opet da se pojavi.
Što se tiče burn in-a, kupio sam ga polovnog, ne znam da li ima garanciju još uvek. :)
 
Mi11nema nikakvu razliku skoro kad se stavi na 2k, baterija drzi isto kao na FHD. Ali zato ne pomaze ni adaptivnih 120hz jer trosi dosta vise nego 60.
 
Meni se čini da baterija traje kraće na 2k. :) A nikako ne mogu da se spustim na 60hz, čak mi i mi 10 sa 90hz ne deluje tako glatko kao 120. 😄
 
Deluje da se baterija stabilizovala malo nakon hard reseta., ali sam koristio FHD i 60 hz. Bio bi red da izbsce vise fix za ovaj MIUI 13.
 
Deluje da mi je upalilo ovo, pa moze da posluzi kao Tip iako nije nista posebno ni novo, stabilizovala mi se baterija prilicno na 60hz i 2k rezoluciji, a jedino sto sam uradio je da sam ga ispraznio skoro do kraja dok se nije ugasio i posle punio do 100%.
Mozda nekom zatreba, meni doduse kao sekundardni ovog puta izdrzao preko 51h bzadnje punjenje. Koristicu ga sad kao pirmarni pa cu javiti.
 
To si uradio rekalibraciju merača baterije. :) Preporuka je da se radi na par meseci, bar ono što sam čitao po forumima. Meni se dešavalo da nakon nekog vremena, baterija se ugasi kao na 0%. Nakon restarta, pokaže 15ak%. Onda se isprazni dok ne može da se upali, pa se napuni do 100. Telefon tada ponovo "nauči" koliko je zapravo puna, i pokazuje bolje. :)
I meni se baterija unormalila, drži malo slabije od mi 10, ali je sad podnošljivo. :)
 
Evo jednog close up sa Mi11
 

Prilozi

  • IMG_20220409_142955.jpg
    IMG_20220409_142955.jpg
    363.5 KB · Pregleda: 140
Na AOD-u se uopste ne prikazuju uredno sva obavstenja, pogotovo na Miui 13.
Kakva si vasa iskustva?
Cesto mi za viber stigne poruka i nista ne pokaze.
 
Sto bi reko chicha Radashin baterija od 4600 mAh na Mi11 stras Bozha 11h uptime i eto je na 20 % 👌 😂
 
Jel stiglo nekom ažuriranje MIU 13 za Mi 11i?
Vidim da je stigao na Poco F3
 
Kod mene se opet javlja neki bug. Donji zvučnik posle nekog vremena prestane da radi. Onda se zvuk čuje samo preko gornjeg, nakon čega i on prestane da radi. Nakon restarta, sve bude ok, na neko vreme. Kupio sam novi zvučnik, i pokušao da zamenim (otvorio sam bukvalno 50ak telefona) i nema šanse da skinem zadnje staklo sa telefona. Nikako da napravim dovoljan razmak da ubacim nešto između. Što je čudno, pošto ifixit kaže da se relativno lako skida.
 
Kalibrisao sam bateriju sa nekim programom sto je ocenjen 4,8 ns prodavnici i sad mi sd konacno cini da je baterija bolja, evo posle 8h i nesto mi je na 75% na 2k rezoluciji.
 
Mnogo vuce AOD bateriju kad se stavi da je ukljucen stalno, recimo od ujutru do uvece.Ona fora je dosta bolja po bateriju(Tap to show 10sec)
Ali AOD generalno vuce vise nego na Huaweiju i Samsungu po mom iskustvu.
 
Ovoliko mi nije drzala duze od 2 meseca,obicno bude po 15/16 h do 20%
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-04-28-15-04-01-301_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-04-28-15-04-01-301_com.miui.securitycenter.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 80
120 Hz ?
Stvarno top telefon ali baterija ocaj. Zato sam svoj i prodao.
 
Ma gde, nema sanse ovoliko na 120 hz pogotovo na Miui 13, pre je baterija bila malo bolja, ali na Miui 13 primetno slabijam
 
Steta za ove Super Wallpapere, mnogo dobra stvar, ali iscedi bateriju za cas u kombinaciji sa stalno aktivnim AOD-om.
To me nervira kod Shaomija, ima puno dobrih stvari, ali ako hoces sve da koristis moras da prihvatis da ti baterija ode za 10h 😖
 
Sad sam napunio bateriju i bas cu da vidim kolko moze da drzi sa AOD stalno aktivnim od 07 do 23h,ali nemam cemu da se nadam jer svlaci ko ludo procente.
 
Evo ga rezultat
Ovoliki Sot nisam imao do sad na Miui 13, a AOD bio stalno aktivan preko dana juce do 22h
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-03-07-03-19-710_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-05-03-07-03-19-710_com.miui.securitycenter.jpg
    56 KB · Pregleda: 59
Jos jedan od retkih slucajeva da mi je izdrzao ovoliko
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-06-12-25-16-721_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-05-06-12-25-16-721_com.miui.securitycenter.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 38
Nazad
Vrh Dno