Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

ZikaBg

Flash Drive
Učlanjen(a)
27.10.2003
Poena
18
Drustvo jedno noob pitanje, ima li neko od vas mi 10 dual sim? Koliko vidim jedino rutovanjem i zamenom sim uloska dobija se dual sim?

Učlanjen(a)
17.05.2014
Poena
38
Upravo tako.
Mi10 standardno se isporučuje kao single SIM, ali ima hardver za dve kartice.
Nije potrebno rutovati, dovoljno je otključati BL, flešovati TWRP i kroz njega kineski ili XEU ROM.
Naravno, treba ti i uložak za dve kartice....

ZikaBg

Flash Drive
Učlanjen(a)
27.10.2003
Poena
18
Upravo tako.
Mi10 standardno se isporučuje kao single SIM, ali ima hardver za dve kartice.
Nije potrebno rutovati, dovoljno je otključati BL, flešovati TWRP i kroz njega kineski ili XEU ROM.
Naravno, treba ti i uložak za dve kartice....
Ali onda ostajem bez azuriranja i bez aplikacija jer ne rade kada je telefon otkljucan ili rutovan? Jel neko uspeo da pokrene bankovne aplikacije sa rutom? Moze i pp za savet, uzeo bih ovaj telefon ali samo kao dual sim.

Učlanjen(a)
17.05.2014
Poena
38
Naprotiv, imaš redovna ažuriranja XEU ROM-a čak i češće nego Global. Raiffeisen aplikacije meni rade.
Nikad nisam imao potrebe da rutujem teledon jer je zmaj i out of the box.

Pavell

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.05.2017
Poena
63
RaiPay ne radi kao bezkontaktno placanje putem telefona (NFC)..Ta aplikacija ima neki algoritam koji prepoznaje da je telefon flesovan,nije fabricki i ne radi..To je bilo objasnjenje bankinih tehnicara koji su zaduzeni za te aplikacije.Dok na primer "Moja Banka" aplikacija preko koje pratis stanje racuna,vrsis transakcije,itd,radi normalno...
Isprobao sam sa Magiskom i da sakrijem root za Raipay,i bez Magiska u telefonu,ali isto bude,ne radi..

zbunjujem_masu

Flash Drive
Učlanjen(a)
08.02.2021
Poena
63
Flešovao 22.6.15 pre par dana. Baterija osetno bolja, skoro kao na MIUI12.5 A11. Oko 5h SOT na 4g za 16h rada.
Radi nešto fluidnije nego 22.2.23, ispravljeno je par bagova. Sem što su upropastili savršeno funkcionalan control centar ništa novo nisam primetio.

Kesa

Flash Drive
Učlanjen(a)
16.02.2021
Poena
63
22.6.22 donosi konacno i TWRP koji radi, odlican update.

Vrh Dno