Šta je novo?

Xiaomi G10 štapni usisivač

WellnessTrener

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2017
Poruke
68
Poena
60
Ovom temom želim da podelim sa svima svoje iskustvo sa usisivačem iz naslova. Naravno ako neko želi svoje iskustvo da podeli sa drugima, dobrodošlo je.
Pre nekoliko dana sam kupio G10 i mogu vam reći da sam prezadovoljan🤩. Pre ovoga sam koristio običan usisivač na kabl, i uvek mi je išlo na živce kada usisavam da prebacujem kabl iz utičnice u utičnicu, a usisavanje je trajalo duže nego kompletno sređivanje stana. Da ne zvučim kao teta sa TV prodaje, al sa G10 sam usisao ceo stan od oko 50m^2 za nekih 15ak minuta. Elem, pored brzine oduševio sam se koliko je ova spravica izvukla ko zna čega iz naizgled čistog troseda, koji je pre usisavan sa onim običnim usisivačem. Slika koju sam postavio je upravo dokaz šta je iz troseda izvučeno, napominjem, iz naizgled čistog troseda 🙈
Do sada sam isprobao rotirajuću četku, četku za nameštaj isto rotirajuća i onaj nastavak 2 u 1. Sa tim 2 u 1 sam usisavao prašinu sa polica i laptopa i mogu vam reći da ako nemate neke fleke ne morate više da brišete prašinu, bukvalno je sve usisano sa tim.
Tako da, odličan za pod (da napomenem nemam tepihe), odličan za nameštaj i još briše tj.usisava prašinu, što se mene tiče, ispunio je sva očekivanja! Nisam još uvek isprobao onaj nastavak za brisanje poda al i to će doći na red. Jedina mana, ako se može tako reći, je što se puni nekoliko sati. Al eto ja sam uspeo sa jednim punjenjem ceo stan da usisam i trosed i ostalo je još oko 1/3 baterije. A da, rotirajuća četka ima zupce koji otklanjaju dlake sa same četke pa ne morate ručno da otklanjate namotane dlake, što je po meni odvratno 😅. To je isto jedan od razloga zašto sam se odlučio za ovaj model.
S obzirom da sam našao slabo informacija na temu baš ovog modela, bar na našim sajtovima, nadam se da će moje iskustvo nekome pomoći u odluci pri kupovini 🤗.
Ako neko ima neka pitanja slobodno pitajte 🙂
 

Prilozi

  • IMG_20220609_234155.jpg
    IMG_20220609_234155.jpg
    89.8 KB · Pregleda: 154
Veoma sam zainteresovan za ovaj usisivač, nažalost cena (34.990) me trenutno odvraća.
U svakom slučaju u narednom periodu planiram da vrebam neku lepu šansu kada bude nešto povoljnija.

U svakom slučaju hvala pokretaču teme 👍
 
Veoma sam zainteresovan za ovaj usisivač, nažalost cena (34.990) me trenutno odvraća.
U svakom slučaju u narednom periodu planiram da vrebam neku lepu šansu kada bude nešto povoljnija.

U svakom slučaju hvala pokretaču teme 👍
Pratite akcije, bilo je u jednom trenutku na shoppsteru za 24999
Mi srbija/computerland daju na akciji za 27999
 
Isprobao sam sve funkcije usisivača.
Što se tiče mopiranja , to je ok za neko svakodnevno brisanje, mop se lepo kvasi, taj magnet to odlično radi, jedino je bezveze što posle brisanja celog stana, u poslednjoj prostoriji počne da ostavlja froncle pa kada ih usisa onda se zbog vlage sva prljavština lepi za ciklonski filter usisivača. Čak i ako sam 2 dana ranije ceo stan usisao i obrisao džogerom i rastvorom domestosa opet je imalo šta da se obriše i krpica je bila potpuno prljava. Mana je što u sam rezerviar za vodu ne sme da se stavlja nikakvo dezinfekciono sredstvo ili tečnost za pranje podova nego može samo čista voda. Što se krpice tiče može da se poruči vrlo povoljno sa alija pa kada se zaprlja da se zameni da ne bi ostavljalo froncle.
Što se tiče onog dodatka za ćoškove, kod mene se nije nešto pokazao, mnogo bolje usisava bez njega sama cev nego sa njim. Konkretno sam usisavao paučinu po zidovima, možda je ok za nameštaj da se uvuče u uglove al to kod mene nema potrebe, sve odradi ona rotirajuća četka za nameštaj.
Eto, mislim da bi to bilo to što se tiče funkcija. 🙂
Sve u svemu, ja sam prezadovoljan, za sve što je meni potrebno odradi odlično 😊☑️
 
Razmatram ovaj model, ali sam na par mesta procitao da se zale na trajanje baterije nakon nekoliko meseci, navodno nisu ugradili kontroler koji ce da gasi punjenje nakon potpuno pune baterije. Inace cena nove baterije je pola cene usisivaca... Ne znam koliko je sve to tacno, i da li neko zna nesto vise o tome?
 
Ja ga imam skoro 8 mjeseci, nisam primijetio da je opala baterija ni 10% u odnosu na prvo usisavanje. Meni stoji u bazu ušarafljenu u zid gdje se ujedno i puni kad god se ne koristi, i kad napuni do kraja, punjenje se isključi. (to znam jer jednostavno uređaj bude hladan)

Čuo sam da se žale na bateriju u smislu da kad dođe u zadnju četvrtinu kruga, tj. na 25% baterija, da se veoma brzo onda isprazni ali to još uvjek nisam testirao iz razloga što mi za kompletan stan pola baterije završava posao, još uvjek nisam uspio potrošiti više. :)

Fantastičan uređaj, najbolje potrošene pare u prethodnoj godini :) Sad imate i G11 model koji je nešto jači i ima unapređeniju četku kao ali i pofino skuplji tako da mislim da ne vrijedi doplate, vjerovatno će G10 sada biti na sniženjima pa topla preporuka da njega ganjate.
 
Ja ga imam skoro 8 mjeseci, nisam primijetio da je opala baterija ni 10% u odnosu na prvo usisavanje. Meni stoji u bazu ušarafljenu u zid gdje se ujedno i puni kad god se ne koristi, i kad napuni do kraja, punjenje se isključi. (to znam jer jednostavno uređaj bude hladan)

Čuo sam da se žale na bateriju u smislu da kad dođe u zadnju četvrtinu kruga, tj. na 25% baterija, da se veoma brzo onda isprazni ali to još uvjek nisam testirao iz razloga što mi za kompletan stan pola baterije završava posao, još uvjek nisam uspio potrošiti više. :)

Fantastičan uređaj, najbolje potrošene pare u prethodnoj godini :) Sad imate i G11 model koji je nešto jači i ima unapređeniju četku kao ali i pofino skuplji tako da mislim da ne vrijedi doplate, vjerovatno će G10 sada biti na sniženjima pa topla preporuka da njega ganjate.
Pozdrav. Da li te baterija jos uvek dobro sluzi?
Razmisljam se da uzmem ovaj model ali sam procitao slicne price kao rema gore.
Hvala unapred!
 
Još uvjek služi kako treba, nisam primijetio da je oslabila. Kao i kod svake baterije ne treba dozvoljavati da se isprazni do kraja, tako se ista degradira.
 
G10 je sada na snizenju u gigatornu 27 990, model BHR4307GL.

U Mi Srbija se prodaje model MJSCXCQPT po ceni od 34 990. Isto je G10 oznaka.

Da li postoji neka veca razlika…. Nisam uspeo da nadjem.
 
Ja bih pazario jeftiniji. :D

Šta ce ti veća razlika od 7k din.
 
Koliko sam skontao, razlika je sto je ovaj jedan eu model. Sve ostalo je zapravo isto.
 
Neko sa iskustvom za Mi Stapni Usisivac Light?
 
G10 je sada na snizenju u gigatornu 27 990, model BHR4307GL.

U Mi Srbija se prodaje model MJSCXCQPT po ceni od 34 990. Isto je G10 oznaka.

Da li postoji neka veca razlika…. Nisam uspeo da nadjem.

Ja sam kupio MJSCXCQPT za 28000 online na vikend akciji.

Na deklaraciji mog modela piše “Model: MJSCXCQPT
...
Manufactured by Dreame (Tianjin) Information Technology Co. Ltd. (a Mi ecosystem company)"

Na manjoj nalepnici pored serijskog broja piše "SKU: BHR4307GL"

Da li ste sigurni da su različiti modeli u pitanju, ili samo različiti trgovci koriste različit identifikator na sajtu?
 
Ja sam kupio MJSCXCQPT za 28000 online na vikend akciji.

Na deklaraciji mog modela piše “Model: MJSCXCQPT
...
Manufactured by Dreame (Tianjin) Information Technology Co. Ltd. (a Mi ecosystem company)"

Na manjoj nalepnici pored serijskog broja piše "SKU: BHR4307GL"

Da li ste sigurni da su različiti modeli u pitanju, ili samo različiti trgovci koriste različit identifikator na sajtu?
Nisam siguran, zato i pitam da li ima razlike i koja je ako je ima.
Ti si mi sada razresio dilemu.
Na Gigatron sajtu usisivac nosi oznaku BHR…
Ja sam kontaktirao Mi Srbija i oni su mi dali ovaj drugi broj modela MJS…
 
Jedan je valjda Global, jedan EU.
BHR... je navodno EU, bar tako je neko napisao na temi o stapnim usisivacima. Kupio sam ga iako je bio skuplji od MJSC... inace, odlicna kupovina.
Nemojte me drzati za rec za ovo sa modelima. Sad pogledah kutiju ponovo. Imaju dve nalepnice, genericka za model i manja sa serijskim brojem. Na jednoj pise MJSC... na drugoj BHR... :LOL:
 
Poslednja izmena:
Mi koristimo g10 već godinu. Odlična kupovina. Dovoljno jak, praktičan, manja četka odlična za garnituru. Brzo se usisa. Jedino mi fali snaga kad se makne četka za uglove...
 
Mi koristimo g10 već godinu. Odlična kupovina. Dovoljno jak, praktičan, manja četka odlična za garnituru. Brzo se usisa. Jedino mi fali snaga kad se makne četka za uglove...

Kako se pokazala baterija?

Vidim da je dosta ljudi prijavilo da posle godinu dana baterija bude zrela za zamenu.

Takođe vidim da u uputstvu pominju da usisivač ne treba stavljati na punjenje dok se baterija ne ohladi. Verovatno često naglo pražnjenje (i grejanje) baterije utiče i na radni vek.
 
Nemam ideju, čim usisamo vratimo ga na punjač. I dalje može sedam osam minuta na najjače. Nijesmo osujetili nekakav drastičan pad
 
Bas ima puno komentara koji prijavljuju problem sa baterijom.
Mislim, jasno da je svaka baterija potrosna, ali neki kazu da im je vec posle 7-8 meseci izbacivao neki error. Neko je valjda ustanovio da nisu sve celije izbalansirane kako treba. E sad, da l' je Xiaomi to resio nekim novijim serijama ili ne, ne znam.
 
Pa i sama baterija kosta skoro kao Mi Light sto je previse.
A za kosu, sitne mrvice i prasinu, verujem da i Light radi posao za trecinu novca. I baterija ce isto da traje.

Samo me cudi da nema niko da kaze svoja iskustva sa Light modelom.
 
Imate valjda prava na reklamaciju ako baterija izbacuje grešku posle nekoliko meseci? Nema veze što košta kao Light posle n godina kad crkne, i dalje će biti korisniji i jači uređaj. U odnosu na konkurenciju je jeftin, ne znam da li ste imali neki drugi štapni usisivač, ali bolje radi od dosta skupljeg Bosch Athlet koji imamo već 5 godina.
 
Da li ta baterija za Xiaomi usisivače može da se prepakuje u DYI varijanti?

Sledeći štapno akumulatorski usisivač koji kupim će morati da ima ili izmenjivu bateriju, ili neku laku za prepakivanje.
 
Narucio G10. :D
 
Ja nemam nikakvih problema sa baterijom, usisavam svaki 2.-3.dan ceo stan od oko 50m², imam ga nešto više od 5 meseci. A da, s tim da krevet usisavam skoro svaki dan sa onom rotirajućom četkom za nameštaj jer imam mačku. Mada ga ja punim tek kada se skoro skroz isprazni, nije mi stalno na punjaču.
 
Da li ta baterija za Xiaomi usisivače može da se prepakuje u DYI varijanti?

Sledeći štapno akumulatorski usisivač koji kupim će morati da ima ili izmenjivu bateriju, ili neku laku za prepakivanje.
Ima eksternu bateriju kao bušilica.
 
OK, onda bi trebalo lako da se prepakuje.
 
Pozdrav svima. Vidim na raznim forumima da su ljudi zadovoljni sa G10. Ja se dvoumim između G10 i G11. Trenutno G11 može da se nađe na akciji po ceni u rangu G10. G11 mi je zanimljiv s obzirom da je jači, što bi mi značilo s obzirom da imam kućne ljubimce. S druge strane nema opciju ribanja... Zanima me vaše iskustvo, koliko je ova opcija korisna? Da li stvarno oriba ili samo zamulja prljavštinu? Takođe, koliko bi puta morala da se menja (ili dosipa) voda za čišćenje stana od 80m?
 
Pozdrav svima. Vidim na raznim forumima da su ljudi zadovoljni sa G10. Ja se dvoumim između G10 i G11. Trenutno G11 može da se nađe na akciji po ceni u rangu G10. G11 mi je zanimljiv s obzirom da je jači, što bi mi značilo s obzirom da imam kućne ljubimce. S druge strane nema opciju ribanja... Zanima me vaše iskustvo, koliko je ova opcija korisna? Da li stvarno oriba ili samo zamulja prljavštinu? Takođe, koliko bi puta morala da se menja (ili dosipa) voda za čišćenje stana od 80m?

G11 jeste jači, ali na račun veličine posude za prašinu (pola manja kod G11)

Ako je cena približna, verovatno je G11 u maloj prednosti, jer je noviji model.

Što se tiče dodatka za brisanje podova, mislim da je upotrebljivost vrlo individualna, zavisno od vrste podnih površina. Ko muči muku sa musavim pločicama, verovatno je plus.

Ja sam pre dva meseca kupio G10 na akciji, i dodatak za brisanje još nismo ni raspakovali...
 
Da, da... oba imaju određene prednosti, ali i mane. G11 jeste jači, ali ima manju posudu, kao i manje vreme trajanja bateriije.
Takođe, dosta je lakši, što olakšava usisavanje stepenica, pogotovo što su kod nas obložene itisonom.
S druge strane nema opciju ribanja...
Ostaje mi još malo da razmislim, mada manju prednost za sada ima G11.
Hvala na odgovoru. :)
 
Nazad
Vrh Dno