Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

bbK1ng

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.09.2002
Poena
48
Morao bih da probam da ga ostavim van baze da vidim kako će se ponašati sledeći dan.

Pretpostavljam da nije opcija da baza stoji van spavaće sobe?

CarnX

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poena
48
Morao bih da probam da ga ostavim van baze da vidim kako će se ponašati sledeći dan.

Pretpostavljam da nije opcija da baza stoji van spavaće sobe?
Nije... bio je u dnevnoj ali ga se mala plasila (imala godinu dana kad krenuo nesto da prica i od tad se plasi rokija (roborock) pa sam morao da ga sklonim van vidokruga - spavaca ispod kreveta)
Aj ako mozes, probaj molim te...

@CarnX

Jel si probao da duze drzis dugme za paljenje?
Hmmm... Mislim da nisam... Aj bas cu da probam sutra, posto sam ga opet poslao da prenoci van baze :)

bbK1ng

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.09.2002
Poena
48
Nije... bio je u dnevnoj ali ga se mala plasila (imala godinu dana kad krenuo nesto da prica i od tad se plasi rokija (roborock) pa sam morao da ga sklonim van vidokruga - spavaca ispod kreveta)
Aj ako mozes, probaj molim te...

Sinoć sam je (naša je Fifi ;) poslao van baze i sad sam je normalno (iz App) vratio na dock.
Baterija je bila na 92%.

Imam i ja jedno pitanje.

Menjali smo deo nameštaja u dnevnoj.
Da li možemo nekako da reskeniramo samo dnevnu sobu ili mora ceo stan ponovo?

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
83
Sad gledam, barske stolice koje uglavnom podignem na ostrvo dok usisavam, imaju po 6 stopa, umesto 4, predpostavljam da ih je vremenom ucrtao. A kada dignem stolice, uredno usisava tu zonu, bez obzira što su na mapi ucrtane stolice.

bbK1ng

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.09.2002
Poena
48
Snađe se i kod mene. Ovo više mene nervira što snimljeni plan stana više ne odgovara stvarnom stanju.

• Like
Reagovanja: PJ

CarnX

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poena
48
Pa kad pustis ponovo da usisa sobu, mislim da je reskenira i to ostane na mapi... Inace evo i moj je i dalje dostupan, ostavicu ga jos da bleji u drugoj sobi, da vidim koliko ce mu trebati da se ugasi

CarnX

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poena
48
Evo, posle skoro dan (nekih 20 sati) se ugasio... I da, upalio sma ga drzeci power button... Znaci sam se ugasi iz nekog razloga posle nekog vremena...

MarVit

Flash Drive
Učlanjen(a)
30.07.2021
Poena
1
Zdravo svima. Postao sam vlasnik jednog Miška (mi pro modela) i trenutno se igram sa mapiranjem i editovanjem prostorija. Da li neko zna kako da postavim No Mop zonu, npr blizu tepiha? Imam opciju restricted area i virtal wall, e sad ja bih da ga u okviru jedne prostorije ograničim da preskoči brisanje/mopovanje prostora oko tepiha, ukoliko je to uopste i moguce. Hvala unapred.

nuk

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
03.02.2013
Poena
48
Postaviš virtuelne zidove oko tepiha, ne vidim drugi način.
Inače, moj mopuje i tepihe, mala je to količina vode da bi škodilo.
Moj prvi mi mop je umro nakon dva meseca, nisam ni znao da može da se ugasi dužim pritiskom na dugme i kao ajde da ga ugasim dok ga čistim, očistim i nakon paljenja pojavi se internal error na bilo koju komandu i ništa dalje. Uzet kod mađara, vraćen na reklamaciju, dobio novi nakon tri nedelje.

eX1T

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.06.2021
Poena
3
Supruga i ja razmišljamo o kupovini robota za nekih 50ak kvadrata stana usisavanja/mopovanja par puta nedjeljno. Za oko 160 eura u BiH na ponudi je Essential dok je Mop Pro oko 320 eura...

Mene zanima ima li ko ovaj Essential tj. je li se isplati duplo više novca dati na Mop Pro ili bi za naše potrebe bio dovoljan i ovaj Essential s obzirom da se radi o stanu 69m2...

U suštini sem boljeg mapiranja u čemu je glavna razlika?

Vrh Dno