Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Naravno. Samo se launcher razlikuje.
 
Tu si me o'ladio odgovorom. 😃 Kontao sam da je bolji i stabilniji OS na Mi klasi, ako je kao na Poco-ima ne znam sta bih rek'o.🤮
 
Ja iskreno ne znam kakav je na Poco telefonima, ali na 12x iz kutije sve radi kako treba, bez ikakvog flesovanja, verujem da na 12 jos bolje to funkcioniše.
 
Tu si me o'ladio odgovorom. 😃 Kontao sam da je bolji i stabilniji OS na Mi klasi, ako je kao na Poco-ima ne znam sta bih rek'o.🤮
Ne razumem u čemu je problem? Global rom je od MIUI 12 odlično ispeglan, bez nekih problema.
Ja koristim xiaomi.eu rom (A12, MIUI13) na Mi 10 skoro 2 god, sve radi savršeno. Nikad stabilniji i fluidniji MIUI nije bio. Uptime 700h bez ijednog laga, baga, seckanja, usporenja. Baš sam prijatno iznenađen.
Evo Redmi Note 8 Pro na poslednjem Global romu uptime preko 1200h, takođe bez nekih problema.
Kad pričam postove ljudi u Xiaomi temama zapitam se kakav ja to Xiaomi imam. Ispada da je moj softver limited edition 1/1.
 
Tu si me o'ladio odgovorom. 😃 Kontao sam da je bolji i stabilniji OS na Mi klasi, ako je kao na Poco-ima ne znam sta bih rek'o.🤮
Isti je OS u smislu funkcionalnosti, ali definitivno na Mi seriji klizi.

12x, 9T, 10T Pro, svi sa Global romom radili odlicno.
 
Ne razumem u čemu je problem? Global rom je od MIUI 12 odlično ispeglan, bez nekih problema.
Ja koristim xiaomi.eu rom (A12, MIUI13) na Mi 10 skoro 2 god, sve radi savršeno. Nikad stabilniji i fluidniji MIUI nije bio. Uptime 700h bez ijednog laga, baga, seckanja, usporenja. Baš sam prijatno iznenađen.
Evo Redmi Note 8 Pro na poslednjem Global romu uptime preko 1200h, takođe bez nekih problema.
Kad pričam postove ljudi u Xiaomi temama zapitam se kakav ja to Xiaomi imam. Ispada da je moj softver limited edition 1/1.
Probaj Evolution rom za Mi10 da vidis sta je fluidnost :)
 
Jes kako neću da isprobavam nabudžen stock rom. 😁 Bežim što dalje od toga.
 
Ja ne znam što bi čačkali na ovom telefonu bilo šta. Malecka i pouzdana munja sa odličnom kamerom i baterijom. Nadam se da neće da mi crkne narednih 5 godina jer ga dotle ne menjam.
 
Stvarno ne umem? Jes vala nikad nisam flešovao RR, CM i ostale romove na Redmi Note 3 Pro. 😂
Otvorio bi mi oči koliko je budžen klot Android smešan i sirotinjski odrađen. A košta me ponovnog instaliranja i podešavanja telefona i gubljenja celog dana na gluposti kao što je kuvani klot rom.
Nema potrebe diskutovati dalje, ne bih ga flešovao nikad u životu ni da je najbolji na svetu.
 
Dovoljno sto imas osakacenu kameru sa AOSP-om u odnosu na Stock MIUI pa sve ostalo i da je savrseno nije dovoljno.

Jedna od stvari sto vecina ljudi najvise voli na telefonu je kamera.
 
Evo update, upravo stigao, čemu flesovanje😉😉😉
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-08-26-12-50-54-149_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-08-26-12-50-54-149_com.android.updater.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 117
Na prvi pogled osim što je zakrpa od avgusta, promenjen je i status bar, sad je novi 😄😄😄
 
Je l ima neka gcam za 12x koja dobro radi za slikanje na glavnoj kameri i selfi kameri? Npr generički BSG bez podešavanja je l radi bez crash-ovanja?
 
Dovoljno sto imas osakacenu kameru sa AOSP-om u odnosu na Stock MIUI pa sve ostalo i da je savrseno nije dovoljno.

Jedna od stvari sto vecina ljudi najvise voli na telefonu je kamera.
Mnogo bolji Gcam + neogranicen storage u hi rez
 
Merkam 12x da uzmem na KP. Nema sanse da se nadje plava boja. Ako se nesto pojavi to bude siva/crna.
Jel neko video kako izgleda plavi uzivo?
 
Ima plavi moja koleginica, cudna neka boja (kao da ih ima vise, u zavisnosti iz kog ugla gledas), pre bih nosio crni, ali o ukusima se ne raspravlja.
 
Pozdrav svima!
Log time no see... trebalo mi je neko vreme da pročitam sve postove u zadnjih dva meseca i mogu odmah reći da se u potpunosti slažem sa @ProMaster
Posle više od 4 meseca korišćenja 12pro, kad se sve sabere i oduzme, shvatam da sam trebao uzeti 22ultru, ali sad (kako kaže stara narodna) posle opštenja nema kajanja.
Svaki put kada uzmem stari Mate20pro, kojem je pukao ekran i služi mi za puštanje muzike na BT zvučnik, skenjam se koliko Huawei (ne znam kako da se izrazim) ima lepši, bolji, ugodniji krajnji osećaj korišćenja, što mi na Xiaomiu jako smeta. 12Pro je "zver" od telefona ali sve je nekako kao na silu i kao da nešto uvek malo fali da bi osećaj bio potpun kakav treba da ostavlja premijum uređaj ove cenovne klase.
Razmišljam se da ga prodam i kad izađe mate50pro da dodam koliko treba... ali finasije mi ne idu u prilog, jer 12pro-u je za 4 meseca drastično pala cena u odnosu na njegove vršnjake drugih proizvođača. I to dosta govori o samom uređaju.

elem,
pored svega gore navedenog sinoć sam po drugi put u zadnjih mesec dana imao ni malo prijatan problem sa telefonom.
Kao što rekoh, več dva puta mi se desilo, da "touch" otkaže i da ne reaguje na dodir. Ni Ni...
Hardverski tasteri reaguju i otključava se na prepoznavanje lica ali na dodire ekran ne reaguje, kako ceo ekran tako i ni sezor otiska prsta.
Držeći 20ak sec. tastere za gašenje i za utišavanje telefon se skroz ugasio (jer na klasičan način nisma mogao da tipkam ekran za gašenje), da bi se po ponovnom uključivanju na ekranu ispisalo narandžastim slovima "FASTBOOT" i tako ostalo jedno 10min kada sam morao ponovo ponoviti postpak gašenja sa hardverskim tasterima. Ovaj put se telefon upalio normalno i evo sad normalno radi. Telefon niti mi je ispadao, niti sam ga preopterećivao nekim procesima, niti je bio pregrejan, jednostavo sam ga koristio kao što ga i inače koristim i ostavio na sto, a kada sam ga ponovo uzeo posle 10 - 20 min touch nije reagovao.

Da li je ovo naznaka da će uskoro touch da crkne skroz ili je neki softverski bug? Imate li iskustva s ovim problemom? Šta da radim, da ga šaljem na servis ili da čekam da me i dalje zeza...
 
Poslednja izmena:
Do softvera je. Nije hardverski problem jer se i meni dešavalo da se zaglupi ekran (mada reaguje ali sam pritiska šta stigne) ali kad zaključam ekran i otključam sve bude normalno. Dešavalo se na starijim beta verzijama prošle godine na Mi 10.
Inače trebaš volume up i power da držiš, ovo drugo je za fastboot i flešovanje.
Nisam imao dodira sa Mi 12 Pro niti želim da imam sa telefonom sa onakvom autonomijom i kamerama. 😁
 
Da li je ovo naznaka da će uskoro touch da crkne skroz ili je neki softverski bug? Imate li iskustva s ovim problemom? Šta da radim, da ga šaljem na servis ili da čekam da me i dalje zeza...

Nije, bar se nadam, jer se meni to desilo 2-3 puta, nisam gasio telefon, već sam ga ostavio 10-15 min na stolu.

Ja definitivno menjam telefon, odustajem od ovoga, jer ne vidim budućnost sa ovakvim proximity senzorom. Često imam potrebu da razgovaram "na rame", to ovde nije izvodljivo, a pritom nisam klempav. Odmah aktiviram mute i kreće cirkus.
Danas je poludeo i u sred razgovora sa serviserom za veš mašinu, kad sam prijavljivao kvar, imao sam drugi poziv od mog klijenta , da bi on sam prebacio na klijenta, gde sam ja nastavio da kenjam o problemima sa mašinom, da bi me čovek pitao da li znam s kim razgovaram. Šta da kažem, žao mi, to je moj Zaomi....
 
Nije, bar se nadam, jer se meni to desilo 2-3 puta, nisam gasio telefon, već sam ga ostavio 10-15 min na stolu.
Pa to je onda fabrički problem sa uređajem koji je neprihvatljiv.
Zamisli siuaciju u kojoj život visi o koncu, a ti moraš 10 - 15 min da sačekaš da ti proradi touch pa da možeš da pozoveš pomoć.

Nisam imao dodira sa Mi 12 Pro niti želim da imam sa telefonom sa onakvom autonomijom i kamerama. 😁
Vidiš, baš autonomija i kamera su dve stvari koje mi se sviđaju kod ovog telefona.
Supruga ima 22ultru i upoređivali smo fotografije na 4K monitoru i veruj da 12pro pravi bolje fotke.
A potrebu za dopunu baterije u ova 4 meseca sam imao možda dva ili tri puta, uglavnom ostavljam tel noću sa 15 - 20%, retko kad manje.
 
Nisam imao dodira sa Mi 12 Pro niti želim da imam sa telefonom sa onakvom autonomijom i kamerama. 😁
Kenjas sad. Drug ima 12 pro i ne moze da se poredi kamera sa mojim Mi 10.
Sto se tice baterije, tu su negde ali ipak kod mene Mi 10 evo skoro tri godine i baterija je znatno degradirala.
 
Kamere su odlične, bar za moje potrebe su pravi korak napred nakon Mate20pro i Note10+.
Evo primera iz potpunog mraka, svetla ima samo iza od spoljne rasvete, ali konkretno ja i motori smo u mrklom mraku.

Medjutim, sve one sitne stvari što su me kod Samsunga, Huawei i iPhona nervirale, postoje naravno i ovde, samo su ovde ti, nazovimo ih sitnim i retkim problemima takvi da zahtevaju da palis/gasis uredjaj ili da ispi*diš kao ja i ostaviš pa šta bude.. Mate20 Pro nisam ugasio ili resetovao čini mi se godinu dana.

Juče vidim ugasio se, 16h, ja na poslu, upalim ga, 7% baterija, hmm.. Samo što sam ga upalio, kad je krenuo da ulazi, izlazi u dialer, poruke, kameru... I bam, ugasi se, prazna baterija.. 😂

Teška priča!
 

Prilozi

  • IMG_20220831_230258.jpg
    IMG_20220831_230258.jpg
    517 KB · Pregleda: 87
Kenjas sad. Drug ima 12 pro i ne moze da se poredi kamera sa mojim Mi 10.
Sto se tice baterije, tu su negde ali ipak kod mene Mi 10 evo skoro tri godine i baterija je znatno degradirala.
A jesteeee onolike pare da daš za nedovoljno konkurente kamere.
Nema šta taj telefon da traži pored S22 Ultra. Loša autonomija, pregrevanje, samo 2x telefoto.
Mi 10 ima đubre kamere, ne pamtim da me je neki telefon više razočarao po tom pitanju. Sve ostalo mi je top. Mada baterija na A12 mi nije kao na A11 ali mi mrsko da se vraćam na stariji rom.
Čekam Mi 13 pa ću videti da li da ga menjam. 😁
 
Zbrzali ga izgleda. Biće bomba naredni model u segmentu, ali šteta je učinjena.

Deluje da im je fokus na segmentima ispod, tu se odlično snalaze.
 
Zbrzan može da bude telefon koji donese nešto apsolutno novo na tržištu, pa to "nešto" nije dovoljno testirano, a nijedan od telefona u prošle 2,3 godine nije doneo ništa takvo. Tako da je ovde reč samo o upotrebi loših komponenti ili o nedovoljnom testiranju .
 
Bas tako. Manje vise telefoni svi imaju neku sitnicu koju neko registruje i smeta mu a drugi ne vide to i ako je prisutno i kod njih. Kompaktniji i napakovaniji nisam imao telefon od mojeg 12x 256gb. Drugar ima s22u i ne bi se menjao sa njim uz doplate nema sanse. Meni ovaj sve zavrsava
 
Nazad
Vrh Dno