Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Onaj scanner za QR preinstalirani, njihov, mislim da mi je on par puta okinuo reklame. Takodje i ona Security app, ali to svakako ne koristim.
 
Koji QR skener? Ja to nemam, aplikacija kamere čita QR kodove na MIUI. Biće da si ti to sam dodao?
 
Pa ne znam zašto misliš da su EMUI ili OneUI lošiji, tvrdim ti da na telefonima ovog cenovnog ranga ( ne pričam o Huawei,Honor ili Sam uredjajima od 300,400e) sve radi bolje, lakše i po meni lepše.

Evo npr. Još jedna glupost..

Sa SIM slota 1 ne mogu da šaljem sms, dok sa slota 2 mogu. Slotu 1 nije moguće dodeliti sms centar, tražio rešenje na netu, na kraju digao ruke. Jedno od rešenja je da je sve proradilo nakon par meseci samo od sebe.. 😂

Čekam...
da ti nije bio ukljucen chat features u sms aplikaciji?
 
Ova, i prilično je Xiaomi app..

@ivanbass1 - Jel možeš da mi samo objasnis šta je smešno, pošto imam utisak da mi se smeješ u fazonu kao da sam neko ko ne zna da upali telefon, pa sad iznosi neke nebuloze.

Idemo još jedna glupost, pričam za Ivanom, razgovor u toku, Nindža me zove i sat (S1) mi pokazuje dolazni poziv od Nidze, slušalica zelena i crvena, stiskam crvenu, jer hoću da nastavim razgovor sa Ivanom, bez da mi drugi dolazni poziv smeta, u tom trenutku, prekidan Ivanu poziv, a Nidza nastavlja da mi zvoni.. yeaaa, baš to sam hteo..
 

Prilozi

  • IMG_20220731_105926.jpg
    IMG_20220731_105926.jpg
    93 KB · Pregleda: 84
mislim da ti nije od scannera mozda je od neke app sto si skinuo sa playstore
i ja sam jednom imao taj problem sa pop up reklamama doduse pre 3-4 godine zbog neke igrice sto sam skinuo
jesi li podesio dns za adblock, preoveri app koji si instalirao i vidi mozda je neka od njih koja baca reklame
drug na iphone 13 zali mi se juce da mu je telefon poslao 500 sms poruka na neki broj u inostranstvu u roku od 2minuta i da mu je dosao racun za naplatu prema tome
zalio se mts-u ali je na kraju izboksao da plati pola racuna, kaze on pitam ja operatera da li je fizicki moguce da posaljem toliko poruka za 2min
i njemu sam skrenuo paznju da mu neka app koristi sms usluge i salje ko zna sta ko zna kome... na kraju samo nas huawei spijunira zar ne ?! :)
 
Sto se tice reklama, DA...Xiaomi ima reklame. Na pocetku podesavanja telefona vas pita da li zelite reklame i ko to ostavi ukljuceno, kasnije kroz par sistemskih aplikacija mu se pojavljuju reklame. Reklame se javljaju u file manager-u, Download app, , Security, itd. Iste se mogu ugasiti u podesavanjima za te app, opcija disable Recommendations. (Na sprskom- primaj preporuke).

Meni nije jasno kada se ljudi cude i tvrde da Xiaomi nema reklame. Ima ih, samo je pitanje podesavanja.
Postoji i nacin preko adb-a da se obrise MSA i jos par nekih sistemskih(spijunskih) app i onda nema ni reklama, ni povratnih informacija koje Xiaomi skuplja o korisnicima, ali to je vec neka druga tema.
 
double the text, double the info... :) svi imaju reklame ali ja trenutno nemam nikakvu niti sam neku primetio, mozda je kod mene neki poseban primerak LOL
salim se ! naravno da jeste. u pravu si ^ za podesavanja. to je basic da se odradi kako treba i posle si miran|
mene ako nervira uredjaj bilo koje vrste i brenda da je on odmah ide na dobos. kupujem ono sto mi posle izgleda kao sledeci best buy i nakon toga kada se razocaram posle mi bude zao sto sam samo vrsio neku bez veze gimnastiku jer na kraju dana svi telefoni zavrsavaju osnovno sto im se trazi, pozvi, sms, vesti, mail, tak tuk i neka fotka i video zapis , alarm , charging...
 
Sto se tice reklama, DA...Xiaomi ima reklame. Na pocetku podesavanja telefona vas pita da li zelite reklame i ko to ostavi ukljuceno, kasnije kroz par sistemskih aplikacija mu se pojavljuju reklame. Reklame se javljaju u file manager-u, Download app, , Security, itd. Iste se mogu ugasiti u podesavanjima za te app, opcija disable Recommendations. (Na sprskom- primaj preporuke).

Meni nije jasno kada se ljudi cude i tvrde da Xiaomi nema reklame. Ima ih, samo je pitanje podesavanja.
Postoji i nacin preko adb-a da se obrise MSA i jos par nekih sistemskih(spijunskih) app i onda nema ni reklama, ni povratnih informacija koje Xiaomi skuplja o korisnicima, ali to je vec neka druga tema.
Ovo je verovatno to, samo kod brendova kao što su Huawei, Samsung, nekada HTC, to primanje preporuka je značilo da on vidi na osnovu mojih navika i kretanja, koju app da mi preporuci kroz onaj njihov Hub ili neko mesto, a ne da mi iskoči reklama i onemogući mi sve na par sekundi, kao što sam već rekao, rešava se to i nije smak sveta, samo mi je još jedan minus kod "za i protiv" ovog telefona.
 
Ja koristim adguard sve vreme, nisam imao vecih problema. Desi se, jako retko, da prestane sa radom na kratko.
 
Ja koriatim ADGuard aplikaciju koja je jos bolja od "dns.adguard.com"..U njoj mozes birati DNS servere.Odlicno radi posao,cak mozes iskljucivati filterisanje odredjenih aplikacija u telefonu jer je agresivna jako..
 
Ovo šljaka dosta dobro, adguard profil sam stavio i na Apple uređaje. Jedino YouTube ima reklame.
 
naručio 12x sa 256GB memorije za 530e
nakon par dana korištenja, mogu reći da sam blago razočaran. dolazim sa mi 9t pro i mogu reći da iz nekog mog ugla, 12X nije nikakav poseban upgrade, pogotovo ne za 530e.
ono što je super je ekran,ali samo performanse.ravan ekran na 9t pro otkida u odnosu na ovaj zakrivljeni.meni je ovo prvi zakrivljeni i ne znam u čemu je uopšte fora. druga stvar, glat ravan ekran bez notcha i dalje superiornija opcija, makar za mene. ono što me jako nervira na 12X je totalno nejasan auto brightness. ne znam kako, ali bukvalno nikada ne miruje. šta mi se još desilo, kada sam smanjio animation scale na .5, auto brightness poblesavio, počeo da flashuje beskonačno i to sam probao u više navrata.
jačina zvuka lošija nego na 9t pro za nekih 20-30% (malo bolja jasnoća naravno).
imam problem i sa refresh rate-om.kada je podešen na 120hz,skrolanje je gore nego na 60hz.nekako zapinje prije nego stane.probao u više aplikacija,ista stvar se dešava.ne znam u čemu je problem.
baterija drži isto kao i na 9t pro kojem će tri godine uskoro. hajde brže puni, to je neki plus.
na mi 9t pro i dalje imam opciju da koristim novu sa gestama, što je takođe, za mene, dosta bitna prevaga.
sve u svemu,šaomi kao šaomi.12X dosta solidan uređaj,ali sigurno ne značajno bolji od 9t pro koji je star tri godine i sigurno nije telefon za preko 500e (po mom mišljenju).
čak šta više,kontam da ga prodam,da se vratim na 9t pro i uplatim dodatni prostor na google-u s obzirom da me ovih 128GB baš stiska.
p.s. sa proximity senzorom nisam imao nikakvih problema.
 
Odavno su svi telefoni manje više odlični, ali nisu svi iz gornjeg segmenta ovako mali. Kapiram da ko je zadovoljan sa veličinom 9T i 10T, nema neke potrebe za zamenom, iako 12X jeste u svemu ipak bolji, makar minimalno. Kamera je, recimo, značajno bolja.
 
ja sam stvarno prezadovoljan za 12x, nekako mi je legao nakon dosta trampi i izmena jer covek shvati da su stvarno nijanse u pitanju
imao sam s21u sa tim zoomom od 100x kao koji je neupotrebljiv. video zapis ne mozes da napravis sa 100x ali zato mozes da slikas 100x i da pravis screen record da bi zabelezio video zapis sa zoomom i na kraju shvatis da bla bla bla. ko trazi dlaku u jajetu naci ce je u svakom telefonu bez brige. za sada zadrzavam malisu kao kralja mojih potreba mada sam mi ide oko na asus zenfone 9
 
Uzeo sam Xiaomi 12x pre nekih 15 dana preko KP oglasa upakovan u fabričko pakovanje,što znači da sam ga prvi otvorio.Prebacio kartice iz Xiaomi Mi max 2 koji sam 4,5 godine koristio,polako krenuo da ga podešavam.Par sati nakon podešavanja imam šta i da vidim.Ekran izgreban više nego Mi max 2 koji sam toliko dugo koristio.To mi je bilo šokantno jer je telefon bio u mojoj ruci samo par sati.Narednih dana baterija se praznila nenormalno pa sam ga punio dva puta dnevno.Sada je nešto malo bolja situacija ali i dalje baterija je jako loša.Ono što sam odmah primetio da mi poruke na Viberu kasne i po dva dana,kako prijem tako i slanje poruka.Takođe imam problem sa prijemom sms izveštaja iz banke.Nekada dobijem duple poruke za odliv a juče prvi put nisam dobio sms obaveštenje da mi je legla plata.Wifi mreža jednostavno nekada ne radi,stoji ikonica da sam konektovan ali sam offline.Najviše viber koristim zbog posla i ispostavi se da mi je bekoristan a telefon nije ni malo jeftin.Da li se vama dešavaju ovakve stvari i da li postoji mogućnost da se nekako reši problem sa viberom jer mi posao prilično zavisi od toga?Ako je bitno ,koristim A1 mrežu na obe kartice i imam pun signal u gradu gde god da se nalazim.
 
1. Telefon ima fabricku foliju, verovatno si to izgrebao, ne staklo.
2. Baterija se brze prazni kada se puni fabrickim punjacem jer se brzo puni. Ja punim preko noci sporin punjacem i uvece budem na 20-40% zavisi od koriscenja.
3. Viber zakljucaj u memoriji u recent apps, ukljuci mu autostart i podesi Battery Saver na "No restrictions". Generalno Viber je djubre i ne treba da se koristi, ali podesi ovako, trebalo bi da radi.
4. Koji ruter koristis? Ja do sada nisam imao takvih problema.
5. Ne znam kako SMS moze biti do telefona, SMS zavisi od posiljaoca.
 
Probaj da punis preko noci 5w punjacem pa javi :)

Sa svakim telefonom mi je isto, ako punim sporim punjacem duze drzi bateriju.
 
1. Telefon ima fabricku foliju, verovatno si to izgrebao, ne staklo.
2. Baterija se brze prazni kada se puni fabrickim punjacem jer se brzo puni. Ja punim preko noci sporin punjacem i uvece budem na 20-40% zavisi od koriscenja.
3. Viber zakljucaj u memoriji u recent apps, ukljuci mu autostart i podesi Battery Saver na "No restrictions". Generalno Viber je djubre i ne treba da se koristi, ali podesi ovako, trebalo bi da radi.
4. Koji ruter koristis? Ja do sada nisam imao takvih problema.
5. Ne znam kako SMS moze biti do telefona, SMS zavisi od posiljaoca.

1. Telefon ima fabricku foliju, verovatno si to izgrebao, ne staklo.
2. Baterija se brze prazni kada se puni fabrickim punjacem jer se brzo puni. Ja punim preko noci sporin punjacem i uvece budem na 20-40% zavisi od koriscenja.
3. Viber zakljucaj u memoriji u recent apps, ukljuci mu autostart i podesi Battery Saver na "No restrictions". Generalno Viber je djubre i ne treba da se koristi, ali podesi ovako, trebalo bi da radi.
4. Koji ruter koristis? Ja do sada nisam imao takvih problema.
5. Ne znam kako SMS moze biti do telefona, SMS zavisi od posiljaoca.
Nadam se da ima fabričku foliju.Ruter je od Supernove neki Technicolor.Uradio sam ovo sa viberom što si napisao jedino ne znam kako da ga zaključam u memoriji tj. recent apps jer pojma nemam šta je to.Sa starim telefonom i bankom do sada nije bilo problema.Bio sam juče u banci i zamolio ih da mi resetuju broj pa ću videti ubuduće.
 
Ja nemam tih problema, sve mi radi kako treba viber, banking... auto brightness sve ok
 
Probaj da punis preko noci 5w punjacem pa javi :)

Sa svakim telefonom mi je isto, ako punim sporim punjacem duze drzi bateriju.
Probao više puta, sa više telefona. Isto.
Jedino sam primetio da ako duže telefon ostane na punjaču kada je na 100%, to 100% duže traje, ali ne praktikuje da ga tako punim.
 
Poslednja izmena:
Devojka bi da menja telefon, koristi trenutno samsung a52s, ali joj je veliki, ne moze da ga koristi jednom rukom, gledamo sad neki manji, kompaktniji telefon, u obzir dolaxi 12x ili samsung s21 fe. Ja vise naginjem xaomiju, sta vi mislite koji je bolji od ova dva?
 
Punim kako mu zapadne, kod kuće najčešće fabrički, imam u kolima PD/QC4, a na poslu od Poco F1 fabrički. Nikakvu razliku ne primećujem. Izbegavam preko noći da punim, jer to jedino stvarno škodi.
 
Znaci da bi xiaomi završio posao, meni se iskreno vise svidja xiaomi ali ona je kao navikla na samsung pa ne zna da li ce joj odgovarati miui.
 
Devojka bi da menja telefon, koristi trenutno samsung a52s, ali joj je veliki, ne moze da ga koristi jednom rukom, gledamo sad neki manji, kompaktniji telefon, u obzir dolaxi 12x ili samsung s21 fe. Ja vise naginjem xaomiju, sta vi mislite koji je bolji od ova dva?
Evo pa vidi razliku izmedju trenutnog i ta dva sto gledas.

Screenshot (3).png
 
Ja sam sa Samsunga prešao na MIUI i ne bih se vratio nazad nikad čim sam provalio gestove i sklonio dugmiće sa ekrana. Žena moja ima S21, ja ne znam da li sam pristrasan, ali 12X je bolji bukvalno u svemu, u većini stvari poprilično.
 
Znaci da bi xiaomi završio posao, meni se iskreno vise svidja xiaomi ali ona je kao navikla na samsung pa ne zna da li ce joj odgovarati miui.
Sto joj guras Xiaomi, ako voli Samsung?

Zene ne znaju za odnos cene kvalitet i da budze i gase preko ADB. One hoce sigurnost, zato se i odlucuju za Samsung ili iPhone. Ja sam shvatio na tezi nacin.
 
Nazad
Vrh Dno