Šta je novo?

xeon x5460 na asus p5q

23Skazi

Poštovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
12
Poena
54
poz Svima :D
hteo bih da upitam samo da li sam sve prikupio sto mi je potrebno da zbudzim ovo :d Drug mi je reko da je ovde najbolje mesto za pitati :)
ovako:
Imam plocu Asus p5q (znam da trebam da uklonim na ploci gde se stavlja procesor male nepravilnosti ili nzm kako da ih nazovem ali znate ocemu pricam) http://www.asus.com/rs/Motherboards/P5Q/
na nju bi stavio: intel xeon x5460 3.16ghz 12mb cash http://ark.intel.com/products/33087/Intel-Xeon-Processor-X5460-12M-Cache-3_16-GHz-1333-MHz-FSB
stavio bi mu hladnjak: http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/hyper-tx3/
Nabavio sam novi bios za plocu sa ove mikrokodove za xeon procesore (ako neko moze da proveri i da mi potvrdi da je to to bio bih veoma zahvalan)
http://www.mediafire.com/download/aaeckw5g1cmi0b8/p5q-asus-2209Withsocket771cpucodes.zip

jos samo nesto :D Da li je vredno truda ako vec imam:
Maticna: Asus M4A78-E
Procesor: AMD phenom 9950 BC 2.6ghz ? (box kuler)

Ako nekog interesuje zasto bi ovo sve radio? Nzm :D mislim da bi vise FPS-a izvukao u nekim igricama kao np: world of tanks (posto sa AMD-om imam 20-40 Fps-a)


Da dodam ostale delove, mozda je potrebno (ovi delovi bi ostali isti u oba slucaja):
Ram: Kingston hyperx 1066 DDR2 CL5
Graficka: Asus EAH4870 1gb DK
Napajanje: Chieftec 600w
HDD: WD blue 7200rpm 500gb i SSD od 120gb za windows i programe.


Hvala unapred.
 
Isplati se u svakom slucaju da zamenis procesor, dobio bi nesto veci minimalni fps, ali, mnogo bi vise dobio zamenom graficke karte.

Imas brzu DDR 2 memoriju, ali nisi napisao koliko je ima, sto nije nevazno, pretpostavljam bar 4 Gb.

Ne pricam o konkretno tom modelu Xeona, ako mislis da mozes to da uradis sam, "secenje ploce", modovanje BIOS-a, dobio bi brzi sistem i ako prodas tvoju plocu i procesor, svakako da bi se isplatilo.

Druga varijanta je da nadjes polovan Phenom II 955 ili 965 C3, dobio bi to isto otprilike, slican napredak, ali prednost je, sto bi samo morao da zamenis procesor, bez bravura oko instalacije Xeona.

Treca varijanta je da nadjes polovnog Thubana i sa njim ces imati najvece performanse od svega navedenog, maksimum sto tvoja ploca podrzava ( Asus M4A78-E). U toj varijanti bi prodao Asus P5Q i tog starog Phenoma.

U svakom slucaju nemoj da imas dileme da stavis i nov kuler na svaki od ovih procesora ( minimum taj TX3 EVO, ili LC-CC-120 koji je bolji, iste cene, ali proveri da li moze da stane u tvoje kuciste).

I da ne zaboravim mogucnost, jer javice se sigurno ljudi sa tim predlogom, da sve to prodas i kupis noviju platformu.

Predlog je Phenom II 955 ili 965 C3 i istovremeno zamena graficke karte, ali to zahteva i nesto vecu doplatu, zavisno od toga koliko novca zelis da potrosis.
 
Poslednja izmena:
Isplati se u svakom slucaju da zamenis procesor, dobio bi nesto veci minimalni fps, ali, mnogo bi vise dobio zamenom graficke karte.

Imas brzu DDR 2 memoriju, ali nisi napisao koliko je ima, sto nije nevazno, pretpostavljam bar 4 Gb.

Ne pricam o konkretno tom modelu Xeona, ako mislis da mozes to da uradis sam, "secenje ploce", modovanje BIOS-a, dobio bi brzi sistem i ako prodas tvoju plocu i procesor, svakako da bi se isplatilo.

Druga varijanta je da nadjes polovan Phenom II 955 ili 965 C3, dobio bi to isto otprilike, slican napredak, ali prednost je, sto bi samo morao da zamenis procesor, bez bravura oko instalacije Xeona.

Treca varijanta je da nadjes polovnog Thubana i sa njim ces imati najvece performanse od svega navedenog, maksimum sto tvoja ploca podrzava ( Asus M4A78-E). U toj varijanti bi prodao Asus P5Q i tog starog Phenoma.

U svakom slucaju nemoj da imas dileme da stavis i nov kuler na svaki od ovih procesora ( minimum taj TX3 EVO, ili LC-CC-120 koji je bolji, iste cene, ali proveri da li moze da stane u tvoje kuciste).

I da ne zaboravim mogucnost, jer javice se sigurno ljudi sa tim predlogom, da sve to prodas i kupis noviju platformu.
Hvala na odgovoru.
Problem je sto ja imam vec sve ove delove. Samo trebam da prepakujem i da prodam maticnu i amd i od tih para da doplatim i uzmem bolju graficku. A ako bi trebao da uzmem taj 955 ili 965 Morao bih odmha da kesiram a to je vec problem, ili da cekam da prodam maticnu i intel za taj procesor a i taman bi se tu negde uklopilo posto je on oko 70e-100e na KP. Tako da bi izgubio malo na budzetu za graficku.
Razmisljao sam o tome ali nekako mi je ovo jeftinije a procesor ovaj xeon sa taj 965 sam uporedjivao na : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-X5460-vs-AMD-Phenom-II-X4-965
ne vidim bas neku razliku. Msm da bi skoro bili isti kad bi ovaj intel odmha OC na 3.4ghz kao taj AMD sto radi. I da upitanju je 4gb rama
 
Poslednja izmena:
Onda je doslo do nesporazuma, napisao si da imas plocu, a da bi na nju stavio Xeon i TX3, ja sam razumeo da tek planiras, a ovde pitas, da li da nabavis doticne komponente.

Nema problema, sastavi P5Q i Xeona, probaj sa 4870 kako radi, u medjuvremenu prodaj stari Phenom i plocu, a kasnije prodaj i tu 4870 i zameni sa boljom dx11 kartom.

citat: "posto je on oko 70e-100e na KP" ?

Ovo nisam razumeo, nije valjda da toliko traze za Phenom II 965 na KP ?
 
Mali nesporazum, desava se.

Ovo nisam razumeo, nije valjda da toliko traze za Phenom II 965 na KP ?
da da, bas su na ceni, a i retko ko ih prodaje. A i cim neko stavi to se pobiju ko ce ga uzeti :D
 
Vrh Dno