Šta je novo?

Xbox Series X / S

Ima li ko problema oko prikaza igara na PC-u?
Ultimate nalog na Argentinu, kupljeno oko 100 igara preko konzole, na PC-u se vidi njih 13.

Otkrio tako što mi je Diablo 3 na konzolu stigao na španskom i nema mogućnost promene jezika. Hteo da vidim kakva je situacija na PC-u kad ono problem...
Čak ga ni u prodavnici preko kompa ne pronalazim.
Menjao region, ponovo instalirao xbox aplikaciju ali i dalje samo 13 igara u vlasništvu.
Gledaj, neće se sve igre videti na PC-u, samo one koje si kupio i crossbuy su. Kod ultimate pretplate treba da se vide sve igre koje su u paketu. Tako je kod svih.
U vezi Diablo 3 rešenje je da deinstaliraš igru, prebaciš na US i odatle instaliraš. Treba da bude na engleskom.

Kada uđem u profil na PC-u ima ih u progresu ali ne i u biblioteci.

Eh, pa nije Diablo dostupan i na PCu ako je kupljen na konzoli. Bice, ako ga Boze zdravlje dodaju na game pass, ali nije ako si kupio preko konzole. Onda je dostupan samo na konzoli.

vecina igara nije crossover i imaces ih samo na konzoli . Kad kupujes na drugoj stranici pise gde radi igra uglavnom Xbox one i xbox series S i X . A tek poneka ima i PC

Prilozi

• IMG_20231123_162521.jpg
    IMG_20231123_162521.jpg
    356.3 KB · Pregleda: 28
Mislim da to nece da pogodi nas (nadam se da ne gresim), tj nije ni dosad kako sam video, jer nismo ni dosad placali nikakav porez na transakcije a bio je 45% na transakcije van Argentine. Mi nismo Argentinci, nemamo kartice izdate u ARG... Opet kazem, nadam se da sam u pravu. Bas sinoc izvrsio poslednju kupovinu preko ARG i nikakav porez nije uracunat, kao ni na predjasnje kupovine. Kako kaze u tekstu gore (prevedenom): "The receipt of the income tax will increase from 45% to 100%, so in addition to the receipt of personal goods (25%) and the Country Tax (30%), the tax burden on the dollar amounts to 155%." Dakle bio je 45% sad ce da bude 155%, a mi nismo ni tih 45% placali...

Da li je neko pokusavao da doda nasu karticu ili paypal nalog s nasom karticom na US region? Meni sa Visa Internet karticom banke Inteze ne prolazi izbacuje mi poruku
The region in which your payment option was issued and your Store region need to match.

Da li je neko pokusavao da doda nasu karticu ili paypal nalog s nasom karticom na US region? Meni sa Visa Internet karticom banke Inteze ne prolazi izbacuje mi poruku
Da odgovorim sebi mozda drugome novom pomgne, posto sam iz teme prvo paljenje i podesavanje preskocio pasus s ovom info
BITNO: Kupovina igara radi ISKLJUČIVO preko konzole. Igre nije moguće kupiti preko Microsoft Store-a na PC-u, ili preko web verzije Microsoft Store-a.
Uradio sve isto preko konzole i proslo iz prve , dzaba gubio vreme preko web verzije MS Stora

Da odgovorim sebi mozda drugome novom pomgne, posto sam iz teme prvo paljenje i podesavanje preskocio pasus s ovom info

Uradio sve isto preko konzole i proslo iz prve , dzaba gubio vreme preko web verzije MS Stora
A što US, ako smem da pitam :)
Preko konzole prolazi maltene svaki region, hoce po nekad da zeza, ali u većini slučajeva radi.

A što US, ako smem da pitam :)
Preko konzole prolazi maltene svaki region, hoce po nekad da zeza, ali u većini slučajeva radi.
Naravno, sve sto imam mi je na US Alasku ili sl tako zbog lakse evidencije, klincu kupio XBox i nije da sad ce tu stalno da se nesto pazari, a koliko vidim varijanta s ARG je trenutno turbulentna :D tako da se na navikavam na konja ako ce da spadne na magarca :D

Novi srecni vlasnik series s ovde :) kako je mala ova spravica i lagana. Imam kod kuce ps3 i x360 ali su te masine kao tegovi... Za par dana stizem kuci i jedva cekam da probam naše kartice -ovde nemam tv trenutno :(

Imam pitanje oko pass-a, posto sam uz kupovinu dobio kao 3meseca gratis (kupio u Nemačkoj), da li to moze da se iskoristi uz turski store kada budem sve stelovao i povezivao ili ne. Hvala unapred na odgovoru :)

@Compadre91 Prebaci konzolu na Nemački region, redeemuj kod i posle si miran.
Možeš i da redeemujes preko browsera, trebaće ti VPN ako ideš preko browsera (komp, mob, sve jedno).

Naravno, sve sto imam mi je na US Alasku ili sl tako zbog lakse evidencije, klincu kupio XBox i nije da sad ce tu stalno da se nesto pazari, a koliko vidim varijanta s ARG je trenutno turbulentna :D tako da se na navikavam na konja ako ce da spadne na magarca :D
Sa konzole je najprostija kupovina a generalno moze i sa PC-a ali moras da ubacis kredit (kupis na nekom drugom sajtu) i iscimas chat podrsku da kupe za tebe. Generalno jeste cimanje ali ko nema konzolu to je jedno od resenja.

Inace, sto se tice kupovine sa konzole mozes lagano da prebacujes na druge regione u podesavanjima, kupis i posle se vratis na svoj US region, za sada nema problema sa tim i izuzetno je prosto.

Sa konzole je najprostija kupovina a generalno moze i sa PC-a ali moras da ubacis kredit (kupis na nekom drugom sajtu) i iscimas chat podrsku da kupe za tebe. Generalno jeste cimanje ali ko nema konzolu to je jedno od resenja.

Inace, sto se tice kupovine sa konzole mozes lagano da prebacujes na druge regione u podesavanjima, kupis i posle se vratis na svoj US region, za sada nema problema sa tim i izuzetno je prosto.
Da citam sad malo vise o tome, krastavac na PSu je sve drugacije , Nintentdu isto, a klinac zapeo da odmah igra nesto sto zeli frka trka pa nisam stigao da se pripremim . Pa sam gledao sto brze da mu napravim i uzmem. NIsam hteo da se cimam sa CDKeys ni G2A kao da probam direkt. Ispade od sve 3 konzole samo Nintendo moze bez cimanja prebacivanja naloga i svega direktno da primi nasu karticu, Xbox uz promene regiona a PS samo preko 3rd party sajtova.

Imam pitanje oko pass-a, posto sam uz kupovinu dobio kao 3meseca gratis (kupio u Nemačkoj), da li to moze da se iskoristi uz turski store kada budem sve stelovao i povezivao ili ne. Hvala unapred na odgovoru :)
Ja sam "klincu" uzeo XboX sa Forzom set, iako mi rekose u prodavnici da mora EU region profil da bi aktivirao igru i instalirao, nije tako bilo po navici sam napravio US profil i samo je rekao da imam uz konzolu igru da instaliram sto sam potvrdio i igra se normalno instalirala i radi. Mozda je za Game PAss drugacije ipak sam nov kao i ti u ovome.

Ja sam drugaru preko web-a reedemovao kod koji je dobio uz konzolu za GPU, morao sam da palim VPN. U svakom slučaju ako zaškripi lako ćemo rešiti.

Opet panika oko kupovine, te porezi, te prestaje da radi, haos ludilo itd..
Ljudi samo lagano, bez panike i nastavite sa kupovinama, sada najvise svrbe pare kada su ovako lepe cene 😉

@Johnny_z11 znači misliš da se kod nas neće nešto bitno promeniti što se kupovine preko Argentine tiče u cenovnom smislu?
Moj zakljucak je da nece, jer smo i dosad placali cene bez poreza. Na sajtovima sam video da stoji obavestenje da se za ARG store igre placa porez od 100% ali mi nismo placali taj porez, tako da mislim da nece sad da menjaju nesto. Opet kazem, nadam se da ne gresim. A sto kaze Marko, lagano. Kupujemo dok moze, imamo ARG i TUR pa dokle doguramo.

EDIT: Vise me brine sto buduci preCednik ARG planira da uvede dolar, tj za zameni pezose dolarima. E to tek ne znam sta bi napravilo sa cenama...

Poslednja izmena:
Evo ja kupio sinoc Tiny Tina Wonderlands onu najjacu ediciju za 694din, tako da poreza nema, sve je isto, kurs 1din=3 pezosa i to je to..

A sto se tice ovog oko dolara to verujem da ce sprovesti, ali pitanje je koliko brzo jer tek tako da izbace pezose i ubace dolare, a pritom je pitanje da li imaju velike devizne rezerve koje bi pustili u opticaj itd itd, to nije tema za nas, nama je najbitnije da imamo nacin da jeftino kupujemo bez smetnji.

Ako uvedu USD i samo kopiraju cene sa US, idemo na Tursku, Kolumbiju, Chile ili vec neku drzavu gde vidimo ok cene, a u naj najgorem slucaju vratimo se na US i kupovacemo za 10, 15usd igru koju bi platili fazon 5usd na Arg ili TR, u sustini dok god MS prihvata nase kartice, mi smo mirni, nema smaranja sa gift karticama, dopunama, pa dal je dobar region tog gifta, pa ovo pa ono, kako god okrenes imamo jeftin gaming i taman su uslovi onako Srpski 😁

Uveli su nedavno neku sigurnosnu meru gde morate sačekati 72 sata nakon pravljenja naloga, u tom periodu ne prolaze nikakve transakcije bez obzira na to čija je kartica. Za AR konkretno pričam.
Juče testirano ovo, nalog kreiran oko 19h uveče preko web-a, automatski izabrana Srbija, nešto posle 22h uspešno obavljena kupovina na ARG store-u preko konzole.

Juče testirano ovo, nalog kreiran oko 19h uveče preko web-a, automatski izabrana Srbija, nešto posle 22h uspešno obavljena kupovina na ARG store-u preko konzole.
Svašta, moguće da je onda za zemlje koje su u EU? Znam jer je drugar, Grk, isto pokušao i pisalo mu je (na konzoli) da mora da sačeka 72 sata. Nakon toga je mogao sve regularno, na Argentinskom store-u.

Pa verovatno, ali da imaju i Srbi svoj da li bi ga kostili? 😂

Ali napravio je novi nalog od nule svakako.
Ja koliko znam, u regionima u kojima MS ima Xbox store, ne prolazi kupovina na drugim regionima, zato mi i možemo da šaramo TR, ARG itd :)
No ako mu prolazi kupovina na ARG iz GR, odlično 😁

Nazad
Vrh Dno