Šta je novo?

Xbox One account na Xbox 360 konzoli

Srky

Čuven
Učlanjen(a)
30.11.2003
Poruke
1,208
Poena
650
Pozdrav svima, i sretna nova godina..

Elem imam regionalni problem kad se ulogujem preko svog Xbox One accounta na Xbox 360 konzoli.
To jest, kad se ulogujem i kad probam da kupim ili da downloadujem vec kupljenu igru (koja je za X360) sa Xbox Live servisa, on me izbaci na pocetne ekrane i imam veliki ispis da nisam u pravom regionu za skidanje sadrzaja sa Xbox Live-a. Onda moram opet da se konektujem na net, pa sve ispocetka i tako u beskraj.

Pitanje: Ako vec imam account na britanskom Xbox store-u zasto ne mogu nista da kupim sa njega na Xbox 360 konzoli?!? Znam da su igre uglavnom zakljucane, ali ja sam vec kupovao naslove prosle generacije na Xbox-u One-u, a sa ovom konzolom hocu da kupim neke naslove koje ne mogu da kupim na Xbox store-u (tipa Daytona USA) jer nemam tu opciju vec me salje da kupujem sa Xbox 360 konzole?
 
Poslednja izmena:
Pa jel zna neko?
 
Može jedino preko vpn
Xbox 360 su podeljene po regionima
Xbox one nije

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Probao sam neke VPN-ove na Xbox One i nisu radili. Da li ce na 360 da rade?
Da uzmem recimo Express VPN?
 
Probaj preko kompa tu bar imas besplatnih ekstenzija za browser-e.
Mene te igre iskreno nikada nisu zanimale, ali se kum stalno patio sa tim jer voli da ima sve kolekcije.
Samo tako je uspevalo nikako drugačije.


Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Pozdrav, imao sam slican problem i naisao sam na ovaj post dok sam trazio kako da ga resim, pa sada se vracam ovde da podelim resenje kako neko ne bi razbijao glavu oko problema kao sto sam ja. Nije potreban nikakav VPN ili nista slicno, stvar se resava u 3-4 klika.

Na dosta mesta sam trazio, ali nigde nisam nasao pravo uputstvo kako da promenim regiju Xbox naloga. Ono sto sam nalazio je pokazivalo kako da se promene neke druge regije(tipa shipping adresu, ili regiju celog M$ naloga) ili jezicke preference, ali nigde nije pisalo konkretno za Xbox nalog. Sve sto treba da uradite jeste da se na racunaru ulogujete na svoj Xbox nalog(tipa na https://account.xbox.com), onda kliknete na svoju sliku, zatim na 3 tacke sa donje desne strane novog pop-upa za vise opcija, odaberete Xbox settings opciju i onda u novom prozoru odaberete change 360 account region. Takodje vrlo je vazno napomenuti da se ova promena moze raditi samo jednom u 3 meseca.

Evo slike kako to izgleda.

xboxregionchange6ljzt.png
 
Pozdrav, imao sam slican problem i naisao sam na ovaj post dok sam trazio kako da ga resim, pa sada se vracam ovde da podelim resenje kako neko ne bi razbijao glavu oko problema kao sto sam ja. Nije potreban nikakav VPN ili nista slicno, stvar se resava u 3-4 klika.

Na dosta mesta sam trazio, ali nigde nisam nasao pravo uputstvo kako da promenim regiju Xbox naloga. Ono sto sam nalazio je pokazivalo kako da se promene neke druge regije(tipa shipping adresu, ili regiju celog M$ naloga) ili jezicke preference, ali nigde nije pisalo konkretno za Xbox nalog. Sve sto treba da uradite jeste da se na racunaru ulogujete na svoj Xbox nalog(tipa na https://account.xbox.com), onda kliknete na svoju sliku, zatim na 3 tacke sa donje desne strane novog pop-upa za vise opcija, odaberete Xbox settings opciju i onda u novom prozoru odaberete change 360 account region. Takodje vrlo je vazno napomenuti da se ova promena moze raditi samo jednom u 3 meseca.

Evo slike kako to izgleda.

xboxregionchange6ljzt.png
Da, probao, ne mozes da kupis 360 igre
 
Nazad
Vrh Dno