Šta je novo?

Xbox 360 Wireless Gaming Receiver problem?

Raider

Čuven
Učlanjen(a)
16.06.2003
Poruke
1,065
Poena
675
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-13900K & Silverstone VIDA 240 Slim AIO
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z690 HERO
RAM
Kingston Fury 64GB Beast DDR5 5600MHz CL40 KIT (2x32GB)
GPU
Gigabyte GeForce RTX™ 4090 GAMING OC 24G
Storage
Samsung SSD 980 PRO 2TB, WD SSD BLACK SN850X 4TB, Samsung SSD 860 EVO 1TB, Samsung SSD 870 EVO 1TB, Seagate SSHD 4TB, Toshiba HDD 3TB
Zvuk
Microlab 5.1
PSU
Seasonic Focus GX-1000
Kućište
Fractal Design Define R4
Monitor
Samsung Odyssey OLED G8 34" + LG OLED C2 48"
Miš & tastatura
Logitech G502 Proteus Spectrum + Redragon Kala
Ostale periferije
5 VR headsets+PS5
Laptop
Dell Latitude 5430
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 10 Lite 5G
Pametni uređaji
AMAZFIT BIP U Pro
Steam
https://steamcommunity.com/id/jcdraider/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. ADSL
Ne znam gde tacno da postavim ovaj thread, pa rekoh ovde.

Ovaj XBOX 360 kontroler sam bio kupio

http://www.limundo.com/kupovina/Tehn...NUDA-/10294677

A wireless receiver sam narucio i dosao mi je iz Kine posle 20 dana cekanja. O ovom se radi

http://www.aliexpress.com/snapshot/221842908.html

Drajveri koji su dosli uz njega nisu odgovarali za Windows 7 64bit pa sam nasao i skinuo odgovarajuce i uz jedno upuststvo ih uspesno instalirao i Windows je prepoznao receiver.No kad sam pokusao da sync-ujem kontroler i receiver, on se poveze na kratko pa se diskonektuje,pa tako ponovo unedogled.Stalno se konektuje i diskonektuje.Probao sam druge baterije za joypad,probao sam da deinstaliram drajvere i instaliram jedne druge(takodje uspesno) i opet se isto desava. Ne znam da li sam kontroler (koji je valjda original,ima Microsoft hologram) zeza,da li mi sve baterije zezaju ili je najverovatnije ovaj kineski wireless receiver koji nije original jelte.Mada ima neki XBHD hologram pozadi na njemu.

Da li je neko imao slicnih problema i da li mi moze pomoci?
 
rešenje glasi - "trebao si da kupiš microsoft original wireless xbox360 reciever , neznatno je skuplji , i sa njim nema problema ".
 
Lepi kokan ti je precizno odgovorio, a i ja na pm gde si me pitao.....to je kineski receiver....trebao si microsoftov kupiti posebno ako vec nisi kupio varijantu gde se dobija u kutiji jedan wifi kontroler i jedan receiver original microsoft..
 
Jos samo da sam mogao negde da nadjem da kupim Microsoft original receiver...
 
pitaj mister seizmosa (koga ovom prilikom pozdravljam i želim mu srećan rodjendan , srbsku i kinesku novu godinu )
on je kupio veeooooma povoljno originalni risiver i kontroler , što je trenutno daleko najbolji pad na tržištu.
 
pitaj mister seizmosa (koga ovom prilikom pozdravljam i želim mu srećan rodjendan , srbsku i kinesku novu godinu )
on je kupio veeooooma povoljno originalni risiver i kontroler , što je trenutno daleko najbolji pad na tržištu.

Vec mi je ranije napisao :) Nije bas toliko povoljno,ali jeste povoljnije. Znam da je to najbolji joypad trenutno.
 
Pa i ja sam mu poslao broj čoveka koji se bavi samo tim. Kad sam pre 2-3 god. sebi kupovao risiver bio je 15e, posle jedno vreme 10, a sad opet 15, pa nisu to neke pare i jeftinije je nego dva (kineski ako ne radi, pa onda MS). A gamepad-ovi bežični su mu bili 35e novi. Jedno vreme sam imao 4, ali sam prodao box sa 2 pada i kinektom i 100 igara, dojadilo klincima, a mene to ne interesuje, igraju non stop neki užasni minecraft, kad to vidim odmah se setim ZX Spectruma i Commodore-a. Ostavio sam sebi 2 pada za igre tipa Darksiders, TR, vožnje, tenis na 2 pl. i sl. Nikad bolje gamepadove nisam imao a imao sam i Saiteka-lep izgled, užas kvalitet, Logitech-a sijaset.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja sam mu poslao broj čoveka koji se bavi samo tim. Kad sam pre 2-3 god. sebi kupovao risiver bio je 15e, posle jedno vreme 10, a sad opet 15, pa nisu to neke pare i jeftinije je nego dva (kineski ako ne radi, pa onda MS). A gamepad-ovi bežični su mu bili 35e novi. Jedno vreme sam imao 4, ali sam prodao box sa 2 pada i kinektom i 100 igara, dojadilo klincima, a mene to ne interesuje, igraju non stop neki užasni minecraft, kad to vidim odmah se setim ZX Spectruma i Commodore-a. Ostavio sam sebi 2 pada za igre tipa Darksiders, TR, vožnje, tenis na 2 pl. i sl. Nikad bolje gamepadove nisam imao a imao sam i Saiteka-lep izgled, užas kvalitet, Logitech-a sijaset.

Jesi poslao, o istom coveku se i radi. Opet nisam imao pojm ada je original receiver u pitanju, a covek mi kad sam ga zvao nije uopste ulio poverenje u njega :)
 
e krastavac, nisam ni znao da postoje kopije risivera. u svakom slucaju, vidis da ti je vise ljudi poslalo broj istog coveka, nisi imao razloga da budes sumnjicav:)
 
Kako možeš na par reči preko telefona da oceniš jel uliva ili ne uliva poverenje. On samo prodaje originalne stvari, mađarski mu je maternji jezik, ali solidno priča srpski, možda si zbog toga stekao takav utisak. Pošalje ti robu, pogledaš, platiš, tačka. Ja kad god sam kupovao nešto (ispostava brzom poštom) uvek napravim dogovor, da otvorim paket pa onda platim, da ne kupim "ciglu" i uvek je sve bilo ok...
 
Kako možeš na par reči preko telefona da oceniš jel uliva ili ne uliva poverenje. On samo prodaje originalne stvari, mađarski mu je maternji jezik, ali solidno priča srpski, možda si zbog toga stekao takav utisak. Pošalje ti robu, pogledaš, platiš, tačka. Ja kad god sam kupovao nešto (ispostava brzom poštom) uvek napravim dogovor, da otvorim paket pa onda platim, da ne kupim "ciglu" i uvek je sve bilo ok...

Covek mi je delovao cudno najblaze receno,a nije ni cuo za ovaj forum,jer sam pokusao da mu objasnim odakle mi njegov telefon.Zeznuo sam se u proceni,al sta da se radi.A to za otvaranje paketa, to je ok,ali ja ne mogu unapred da znam da li ce nesto da radi ili nece,jelte.

Videcu da jednom drugu koji ima XBOX 360 konzolu dam joypad i receiver da ih isproba kod sebe,a i sa njegovim joypadom,pa cu videti gde je problem.Iskreno se nadam da je problem receiver, a ne sam kontroler.
 
Covek mi je delovao cudno najblaze receno,a nije ni cuo za ovaj forum,jer sam pokusao da mu objasnim odakle mi njegov telefon.Zeznuo sam se u proceni,al sta da se radi.
Vidi ja sam s tim čovekom lično poslovao kad sam nešto kupovao i ne bih ga preporučio da ga ne poznam (ne kao prijatelja nego kao ok prodavca). Osim što ima sve za box, radi i sve ostalo vezano za box, razume se u to šta radi. Da li je on na ovom ili nekom dugom forumu, pojma nemam, ne verujem ni da ikakve oglase stavlja ovde, ja sam nekim članovima sa foruma dao njegov broj kad su me pitali gde sam ja nabavljao box stvarčice. Mislim da je i baltam0s dobio broj od mene i da je trgovao s njim... tako da ubuduće bez brige...
A ovo tvoje što si trgovao, kao što sam ti rekao, nosi kod nekog ko ima box i pc, isprobavajte dok sistemom eliminacije ne ustanovite gde je problem...
 
Poslednja izmena:
Da, dam konacno epilog mog problema.Kontroler sam isprobao kod druga koji ima XBOX 360 konzolu i potpuno je ispravan i radi sa konzolom normalno.A ovj kineski neoriginal receiver ne radi ni kod njega ni sa njegovim kontrolerom.

Ovog proverenog coveka koga smo svi pominjali sam bio zvao, pa mu je bilo nestalo tih receivera, pa sam ga poslednjih par nedelja zvao dosta puta, trebalo je da ih naruci i dobije.Konacno je bio dobio,poslao mi juce, danas sam dobio_Ovoga puta se vidi da je original receiver u pitanju. Povezao sam i gle cuda, sada sve normalno radi, a domet je toliki da i iz drugih soba po kuci mogu da koristim kontroler. Eto.

Za ovaj neispravni pokusavam da izvucem pare nazad, otvorio sam dispute na Aliexpress.com, to traje i videcu sta ce biti s tim. Ali se nesto ne nadam da cu dobiti full refund.
 
Ako bi neko mogao da mi posalje PM za tog coveka koji prodaje original risivere :)
 
Da ne otvaram novu temu.Posle nekih mesec i po dana koriscenja prestao je da mi radi RT iliti right trigger na Xbox 360 kontroleru.Hteo sam da ga otvorim da vidim sta je, ali sam onda video da nemam odgovarajuci srafciger(Torx T8).Porucio sam srafciger preko eBay-a,ali ce trebati vremena dok stigne.Kod nas verovatno moze da se nadje negde,ali samo u nekom setu i to dosta skuplje.

Da li je jos nekome otkazao RT i da li ima tu pomoci? Meni ne deluje polomljeno,daje otpor,mislim radi kao i LT kad se stiska,ali jednostavno ne funkcionise vise.Kad ga otvorim, mozda vidim sta je,ali mozda nista ne budem mogao da uradim.Ne mogu da verujem da za tako kratko vreme na navodno kvalitetno izradjenom kontroleru moze da otkaze nesto.Mislim jesam ga dosta koristio,ali na "normalan" nacin jelte.
 
Kad nabavim odgovarajuci srafciger da otvorim kontroler, naravno da cu da probam.Inace je u medjuvremenu samo od sebe RT pocelo da radi.I dalje po raw data u kalibraciji vidim da ne radi kako treba, ali barem radi.Valjda ce da izdrzi dok mi ne stigen srafciger.
 
pozdrav svima,moze li na PM telefon toga coveka sto prodaje originalne Wireless Gaming Receiver?unapred hvala:)
 
Čisto jedna preporuka pošto vidim da je priča o gamepadovima,kupio sam pre mesec dana Afterglow gamepad za Xbox 360 sa namerom da ga koristim na PC-ju.
Gamepad je savršen ima vibraciju i foru da svetli kad se samo pali ista zanimiljivo izgleda,i veliki je gamepad npr. poredim ga sa Chillsreamom od Logitecha na kome me bole ruke kad igam duže, topla preporuka, u U.K. ovaj gamepad košta 15funti za te pare nemože ništa normalno kod nas da se kupi gamepad je isto dostupan na ebayu pa izvolite.
Evo i jedne slike
en-INTL_L_Xbox360_Afterglow_Controller_Green_FLF-00033_mnco.jpg
 
Molim vas kontakt coveka koji prodaje original Wireless Receiver za xbox. Hvala puno.
 
Da ne otvaram posebnu temu. Brat kupio Thrustmaster F430 scuderia wireless gamepad pre mesec dana, dao oko 4000 din. za njega, bilo mu puno da plati još 1500 din. za Logitech f510. Zadnjih par dana ima problem sa dugmićima koji se pritiskaju sami od sebe. Nije često ali jednom u dva-tri minuta se neko dugme samo aktivira na delić sekunde. Malo je iritantno. Obično to bude neko od D - pada, O ili L2.

Da ga reklamira (ima dve godine garancije) ne verujem da će postići nešto jer će ga tamo probati na dva minuta ofrlje kao i u svakom servisu i vratiti kao ispravan.

Probao da menja baterije, usb,.. Isto sve.

Jel imao neko sličan problem?

Inače, Windows 8.1 x64
 
Poslednja izmena:
Ako vec nece da ga nosi na reklamaciju, neka ga otvori i ocisti. Mozda pomoogne. Meni je RT prestao da zeza kad sam ocistio moj Xbox 360 wireless kontroler.
 
Nazad
Vrh Dno