Šta je novo?

XAMPP 8.2.0 - problem sa PHP verzijom

delboy

Čuven
Učlanjen(a)
03.08.2004
Poruke
1,362
Poena
535
Instalirao sam na iMacu sa High Sierrom Xampp 8.2.0, koji ima PHP 8.2.0. Kada pokrenem server, i u terminalu ukucam php -v dobijam sledeće

PHP 7.1.33 (cli) (built: Jan 18 2020 13:49:07) ( NTS )
Copyright (c) 1997-2018 The PHP Group
Zend Engine v3.1.0, Copyright (c) 1998-2018 Zend Technologies


U VS Codu ne radi PHP intelliSense, traži najmanje verziju 7.4.0. Kako da apdejtujem verziju PHP-a odnosno da li mogu da prebacim da koristi verziju koju je XAMPP instalirao ?
 
Podesiš php.validate.executablePath da ti pokazuje na PHP koji dolazi sa XAMPP-om/MAMP-om. (Klikom na 'edit in settings.json' kao na slici)
 
To sam video, ali mi nije jasno kako da zadam putanju pa nisam dirao :) A i nemam PHP folder u /usr/bin/ .
Pretpostavljam da se zadaje putanja do PHP foldera u MAMP-u, sada sam video da može.
Ovde se radi o putanji do samog PHP programa, ne foldera. Vidim da je neko već pisao o tome ovde.

Drugo moguće rešenje (koje ne bih preporučio osim ako ovo prvo ne uspe) je da se doda MAMP direktorijum (gde se nalazi php pokretljiva) u $PATH. Uputstvo ovde (samo što se doda na početak fajla, pre /usr/bin i /bin, inače će da poziva stari PHP). Ali ovo je "ako baš mora".
 
Nazad
Vrh Dno