Šta je novo?

X-Fi MB na Realtek HDA , lepe novosti ;)

opraštaj pukovniče ! ... izgleda da sam uploadovao pogrešne drajvere .


e, dal sam pobrisao sve to kako sam pogubljen ovih dana, živo se pitam...

Da ti olaksam posao, nema modovanih drivera koji rade na 32bitnoj platformi.
 
Muzika se neupotedivo lošije čuje sa ovim, a igre ne igram... Oh well, uninstall...
 
Mozda imas isto zamucenje zvuka kao i ja. Potrebno je da udjes u audio properties i poiskljucujes srs, dolby i tamo ima jedna opcija all effects off.
Odlican je ovo drajver, i ranije sam ga koristio ali rekoh da napravim malu pauzu pa posle opet da ih instaliram da vidim da li je stvarno tolika razlika, i jeste.
 
Jel se pojavio kakav update za ovaj sjajni drajver?
 
Izvinjavam se što upadam u pola priče sa pitanjem koje nije direktno vezano za trenutnu konverzaciju.
Pročitao sam pola postova na temi i vidim da ima ljudi koji se ozbiljno razumeju. Imam titanium HD i na predlog poznanika instalirao sam foobar i neki asio drajver. Ima li to ikakvog smisla? Ima li nešto drugo što mogu da uradim da dobijem maksimum, u smislu kvaliteta zvuka, od ove kartice?
 
ako ideš preko asio drajvera, ne postoji ništa što bi popravilo kvalitet same zvučne kartice .

ono što možeš da uradiš je da malo "obojiš" zvuk - da utegneš bas , naglasiš glas (srednji deo ekvilajzera) ili visoke tonove ako ćeš da pršte činele .
zato je i ova tema postavljena . tako da nisi u of-topiku .

sve ove kerefeke (dolbi , dts, srs, thx ...) služe da ton procesiraju , da ga malo izobliče tako da ponište prirodna ograničenja realtek čipa,
i da ga učine lepšim za slušanje .

kao dodatak tu dolaze dolby, dts ili creative upmix zvuka
(pravljenje 5.1 od 2 kanalnog zvuka, što nije nemoguće, to se ionako softverski masovno radi pri BluRej ili SACD remasteringu albuma snimanih pre 50 godina)

tako da će paket koji se pominje u ovoj temi sigurno da ti obraduje ushesa .

ali,

pazi da ne ponoviš grešku ponekih i da u isto vreme popališ i creative crystalizer, i dts i dolbi i srs i sve ostalo
pa da posle kukaš na zvuk kao iz limene kante .

pronadji filter koji ti se najviše dopada , jedan od pomenutih i kreni u sitna podešavanja - bass cut-offa , stereo separacije , čistine glasa , movie/music/game moda ...
-nema pravila, nadji zvuk koji se tebi dopada.

samo što to mnoge iznervira jer je pomenuti proces malo duži, može da traje i do sat vremena (čak !) i ne završava se za 2 sekunde klik-klik-klik metodom .
 
Poslednja izmena:
Na početku, hvala na iscrpnom odgovoru.

Shvatam i ja da nije jednostavno, pogotovu što mi slušanje zavisi i od higijene i od atmosfere :) Ja sam krenuo vođen idejom da ako je moguće bez procesiranja zvuka čujem ono što su autori hteli da kažu, odnosno,da zvuk bude onakav kako su oni mislili da je ok kad su ga izmasterovali. Trudim se da ono što mi se sviđa nađem u flac-u ili wave-u, da ne bude mnogo sakato, mada ni to nije često rešenje. Namestiš sve da ti jedna stvar zvuči kako treba i kad pustiš sledeću opet si u problemu, manjem ili većem. Izgleda da stvarno treba da se tome posveti više vremena. Ovo moje, sa asio drajverima, je upravo bio pokušaj da nađem neko instant rešenje.
Pravi sam čovek svog vremena, sve hoću na brzinu i bez truda :)
 
Poslednja izmena:
ljudovi ne znam ima li kakve logike ovo instalirati na realtek alc892 7.1 zvučnoj?(win 8 x64)..inače koristim dfx audio enhancer kojim sam zadovoljan, da li ću ovime nešto bolje dobiti?(zvuk)
 
ne , nećeš . nikako ne instaliraj .

evo da moje javljanje ne bude bezveze , ajne klajne ajngecajhnet muzikališe iberašung .
[youtube]d2W8aVDxeBY[/youtube]
 
nisam se baš sprdao al sam se malko zezao.
cela tema govori o tome da vredi instalirati i zašto , ali ako te je mrzelo da čitaš ajmo ukratko.

ako koristiš dfx, ti imaš zvučno procesiranje u winampu, aimpu, media plejeru , bs plejeru i u još par podržanih .

sa ovim x-fi modom, imaš zvučno procesiranje na svim aplikacijama koje izbacuju zvuk. dakle igre , browseri, itd... itb...

ćaos !
 
meni ovo pre radilo,sada nece,kaze device not supported,a pise high def modv2 by ov2rey...

Pokusao nekoliko puta,sve uninstalirao i obrisao sweeper-om,ali nece...
 
ako je pre radilo a sad ne , onda to nema veze sa instaler paketom, nego sa tvojim operativnim sistemom .
 
ebem li ga,na kraju cu da kupim asus dx ili tako nesto
 
u medjuvremenu može da ti pomogne samo nova instalacija windowsa
 
grešiš...

ja koristim novu verziju dfx-a, i postavljen je kao difolt zvučni output, znači spekars nisu default...svi mogući programi i igre rade pod dfxom u win 8 x64 ;) ove modovane drajvere ne bih ni probavao...
 
po toj logici ne treba probati nijednu devojku koju nisi već probao . :)
 
Upadam u temu sa pitanjem: imam Acer laptop sa realtec zvučnom. Mene interesuje samo šta se dobija po pitanju slušanja muzike bez 3.1......5.1.....7.1.....526.6 kombinacija za igre i filmove. Znači, najprostije, koliko se diže kvalitet izlaza na stereo kombinaciji.
 
Pomozite ljudi ako boga znate :mad: postoji li još uvek neki ispravan link da se skinu ti drajveri poludeh tražeći više :smash:,i da jel mogu da se koriste bilo koji realtek fabrički driveri :smoke: ,uspeo sam da nadjem samo ovo http://www.mediafire.com/?a9yq3nxfv3e7f19 i instalirao sa mojim fabričkim realtek drajverima ali nemam thx pro studio a on mi je potreban,kad ga pokrenem kaže mi da nije podržan.....
 
Poslednja izmena:
hvala kokane ali ovaj drugi link je slomljen:mad:,mada imam onaj gore al opet imam samo entertainment mod na sound blast panelu,nemam thx pro studio,audio kodek mi je alc888b/alc887,kad upalim thx pise mi The current audio device is not supported by the application.Da li je onaj moj link dobar tj potpun jer na kraju pise fix,pise ovako: Creative X-FI MB 2012 Integrado Gamespirit FIX:smash:
 
Nazad
Vrh Dno