Šta je novo?

X-Fi MB na Realtek HDA , lepe novosti ;)

Sto je dzabe i bogu je drago :d (osta 50 evrica u dzepu za izlet cheers) Verujem da je bolji na xonaru al bolji je i sa drajverima Srecna nova sve najbolje !!!!
 
namestio,i mnogo bolje zvuci,moram priznati...

hvala kokane...
 
Poslednja izmena:
Odlican je ovaj 2.67. Ne mora ona komplikovana procedura vec install drajvera / restart / install xi-fi / aktivacija / restart i to je to.

Inace u control panelu zvucne stavite na all effects off, po meni je tako najbolji zvuk bez muljanja. Crystalizer sam ostavio da radi kao i 3d.
 
ne mogu ovi driveri napraviti čudo, integrisana ostaje integrisana i ne može se porediti sa boljim audio kartama ali definitivno daju mnogo bolji zvuk, ja sam prodao moju xfi xtreme music, delom što mi ovi driveri extra odrađuju posao pogotovo u filmovima, delom što uskoro prelazim na reciever + radeon audio :)
 
radeon audio je realtek HDA . tako da samo sa boljih drajvera prelaziš na gore /osakaćene/ .
 
znam, možda budem koristio i obe integrisane, a možda ovi driveri rade i sa radeon/realtek muzičkom, mada ne verujem da ima neke razlike kad isteraš digitalni zvuk na reciever...
 
Steta, kod mene nece da radi kako treba :(, zvuk je kao da sam pod vodom, sve sam probao i stelovao ali dobar zvuk nikako da sikoci iz slusalica i zvucnika...
 
isključi sve efekte , i ostavi samo crystalizer .

da... nisam mogo da odolim
[youtube]DkvYVr8jeF0[/youtube]
 
Niko mi nije odgovorio zashto mi ne radi creative control center, zvuchna je alc892 a mod je v2 R2.67 Beta 4 da ne treba neka druga verzija moda za alc892?
 
Da li je neko primetio pad frame rate-a u nekim igrama nakon instalacije modovanog drivera. Konkretno golim okom je ocigledno u NBA 2k12 i NFS Run i Hot Persuit 2, rekao bih i u Crysis2 ali ne mogu da garantujem. Zvuk jeste lepsi i bolji ali mi je FPS drazi..
 
Da li je neko primetio pad frame rate-a u nekim igrama nakon instalacije modovanog drivera. Konkretno golim okom je ocigledno u NBA 2k12 i NFS Run i Hot Persuit 2, rekao bih i u Crysis2 ali ne mogu da garantujem. Zvuk jeste lepsi i bolji ali mi je FPS drazi..

svakako ces imati vece zauzece procesora sa ovim driverima jer ce realtek sve ove nove opcije (kao i stare hehe) da offloaduje na cpu, neki kazu da danasnji procesori to ne osete drugi opet tvrde da osete ali cinjenica je da ces sa ovim driverima i sa enablovanim dodatnim opcijama opteretiti procesor vise.

koliko vise, kako ce se to odraziti kod tebe i u tvojim igrama... to probas pa vidis. niko ti preciznije nista nemoze reci od ovoga.
 
nego,meni posle ove prelepe instalaije,zvuk nesto zeza...

naime,kada pustim film na 2cd-a,dijalog je nenormalno smanjen,i nista ne cujem...Sve ostalo radi perfektno,svi filmovi iz jednog dela bez problema...

Ima li jos neko ovaj problem,ili pak zna resenje???
 
pre će biti da se drug koji ti je narezao taj dupli disk, grubo našalio s tobom . ;)
 
skinuti filmovi sa net-a...

kada sam opisao problem,posle nekih 2 sata samo je pocelo normalno da radi,i od tada nemam problema...
 
eto. rešeno.

to je bio stari audiofilski problem sa usviravanjem drajvera.

ono na šta treba paziti je da se skine najnovija verzija drajvera (ima je na ovoj temi ali ne na prvoj strani, nego par strana iza ove, mrzi me sad da tražim kucam s mobilnog)
jer kod nje ne postoji memory leak.

ostalo je u ličnim afinitetima i podešavanju dsp-a.
 
Imam problem sa ovim drajverima na mom Realteku i Win 7, kako promenim output (2.1, 5.1 ili headphones) u Creative app, tako mi se to podesavanje promeni i u Sound control panelu, sto ne zelim. Hocu da u Win stoji 5.1 (zbog igara koje u zavisnosti od toga aktiviraju surround ili ne), a u Creative da mi stoji headphones sa CMSS3D. Moze li ovo nekako da se iskombinuje?
 
imaš zvuk u rangu x-fi xtremeaudio kartice . za nula dinara dobitak-iha haj .

Bratac, sačulatac.
Če gi ovi mod radi kod mene ?

Inace svaka cast za post.
+2

Imam instalirane poslednje drivere sa Giga site-a od 17.02.2012 ver. 6.0.1.6554

Kojim redom ide instalacija, jer neki linkovi koje si dao ne delaju.

Pretpostavljam deinstalacija ovih, pa restart.
Instalacija modovanih,
restart
instalacija x-fi ?
 
Poslednja izmena:
Sto je dzabe i bogu je drago :d (osta 50 evrica u dzepu za izlet cheers) Verujem da je bolji na xonaru al bolji je i sa drajverima Srecna nova sve najbolje !!!!

Nije bolji na Xonaru DG, veruj mi.
Zato sam je i dao u oglas.
Naravno ne ovde.
 
bolji je borabe , prilično od realtek HDA, pitanje je na čemu si slušao .

inače skinuli su linak zbog kopirajt zezalica , jer su dolbi labs i dts prilično surovi kad neko pomene da ih je moguće softverski omogućiti
na non-certified dsp-ima .

ajde kad dodjem kući /sad sam kod druga postavljamo neki laminat / aploudujem onu poslednju dobru verziju koja nema memory leak.
a na opštu radost i veselje .
 
Na X-210

I uputstvo za uporabo, ako moze.
 
http://jumbofiles.com/jixu2w2d7az7

Evo ! Konačno . Lozinka za .rar arhivu je ime kompanije koja nam je podarila izvanredan čip pod imenom alc888 .
a uputstvo je unutra . pod ključem i šifrom , za svaki slučaj .
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Da li ova gimnastika radi na 32-bitnim Windwsima ?
 
http://jumbofiles.com/jixu2w2d7az7

Evo ! Konačno . Lozinka za .rar arhivu je ime kompanije koja nam je podarila izvanredan čip pod imenom alc888 .
a uputstvo je unutra . pod ključem i šifrom , za svaki slučaj .
El moraju da se instaliraju one creative dzidzabidze da bi ugodjaj bio potpun ili je svejedno, jerbo ih poiskljucujem svakako (mutan mi zvuk sa njima, alc662 krdza)
 
ne mora . ali može i godi ... kao hitovi massimo savicha :)

što se tiče 32bitne vindoze, naravno da može. a može i na 64bit takodje .
 
znam da nije u redu što se nastavljam sam na sebe . to nije urbano a svakako ni kul.

ali mi je dužnost i da vas snabdem sa odgovarajućim materijalom za testiranje ovog vrhunskog audio softvera
moderatori bi mogli da eventualno objedine ova moja poslednja dva posta
kako ne bi izgubio ovo malo ugleda koje mi je preostalo .

endžoj

... i da .... hvala čiča borabu na sugestiji za ovu , nadam se, buduću himnu srbije
[youtube]HVD47SGijl4[/youtube]
 
Poslednja izmena:
U onom infou pise 64bit only , tako da sam u startu odustao od probe.
 
Mod Driver Release Date: 17 December 2011
Audio Driver Release date: 16 December 2011 [6.0.1.6526] R2.67
Driver: only support Windows Vista/7 64bits Only

Notice 1: disable anti-virus

Notice 2: Only support 64 bits

Created: ov2rey

Ipak ne radi instalacija na 32bitnim windowsima ?
 
opraštaj pukovniče ! ... izgleda da sam uploadovao pogrešne drajvere .


e, dal sam pobrisao sve to kako sam pogubljen ovih dana, živo se pitam...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno