Šta je novo?

Windows sve sporije ucitavanje iako je Update off

q3railer

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2004
Poruke
502
Poena
330
Pozdrav svima!
Imam Windows 10 x64 instaliran, verzija 20H2 od 20.01.2021. Od tada sam kompletno iskljucio Windows update iz registy-ja i stvarno nijednom se nije apdejtovao ili izbacio bilo kakavu notifikaciju u vezi apdejta. Medjutim, kako prodje par meseci, komp pocinje sporije da ucitava Windows, dok izbaci login skrin. Sa ovom verzijom 20H2 od januara 2021. se ucitavao bukvalno za 10-ak sekundi. Nista drugo nisam apdejtovao na racunaru (cak ni drajver za grafiku, jer noviji mi napravi problem pa mi sistem bude neupotrebljiv za posao - GPU 3D renderovanje).
Ima li neko neki predlog kako da resim to sporo ucitavanje? Da li Windows ipak skuplja neko djubre vremenom i tako usporava sistem? Znam da nista nije apdejtovano ili instalirano, ali nesto se ocigledno desava.
Jedno resenje mi je da vratim snimljen sistem upravo od 20.01.2021. jer ga imam bekapovanog sa Akronisom. Tada ce raditi dobro, ali opet ce posle par meseci da gnjavi sa Windows ucitavanjem.
Ako ima neko bilo kakav predlog, nek pise.
Hvala!
 
updateuj windows
 
Skini PrivaZer program, dzabaka je pa povremeno pusti da ti prodrlja PC i ocisti. Mozda ti ostaju i neki privremeni fajlovi kad renderujes.
 
Odradi update jbt 😶
 
Update nikako, on mi i uneredi komp svaki put. Tek onda ce se paliti par minuta. Probacu optimizaciju particija i PrivaZer recimo. Pa cu javiti sta se desava. A C particija ima slobodno 469GB od 930GB (Samsung Evo 860 od 1TB). Inace projekte fajlove za posao cim zavrsim sa projektom brisem, oni se sinhronizuju na C particiju samo dok radim na njima. Tako da je dodatno ne opterecujem, manje vise je sve isto od tog januarskog bekapa. Ako ne racunamo neko djubre koje se moze skupiti kao temp. Provericu i to. Hvala svima na savetima, pa javljam sta sam uradio.
 
Probaj prvo sa Samsung Magician's

 
Ažuriranje svakako, a ne nikako. Verzija ti starija od godinu, od tada se mnogo promenilo.

Ja sam prestao da isključujem ažuriranje kada mi se desilo nešto slično tebi, i što je najgore jedino rešenje je bilo sveža instalacija.
 
Da, ali kada sam isao na update ove trenutne verzije na noviju ranije, urnisala mi je komp. Onda se jos sporije ucitavao, softver za 3D grafiku i samo renderovanje je pravilo probleme. Tako da sam iskljucio update za stalno.
 
Da, ali kada sam isao na update ove trenutne verzije na noviju ranije, urnisala mi je komp. Onda se jos sporije ucitavao, softver za 3D grafiku i samo renderovanje je pravilo probleme. Tako da sam iskljucio update za stalno.

Update treba da se radi, ali isto tako i Backup Windows a

 
Urnisala ti je kompjuter jer si čačkao po registru, a Windows je izmenio strukturu registra ili nešto drugo, zato sam i ja morao svežu instalaciju, a verovatno ćeš morati i ti. Probaj i ovo:

Kao i ugasiti/upaliti:

Ako neko ažuriranje pravi probleme onda:
 
Poslednja izmena:
Jesam radio do neke tacke, ali kada pocne da mi ugrozava sistem, tako da ne mogu normalno da radim, bekapujem poslednju verziju Akronisom koja radi normalno i nema dalje update-a i bekapa. Vracam se na onu koja radi. Drajvere za graficku da ne pominjem. Tu mi tek haos nastane. A iskreno, na 1080Ti koristm neki stariji drajver i pazarim FH5. Naravno da prilikom paljenja dobijem poruku da treba da azuriram drajvere i da mozda bez toga nece raditi kako treba. Ignorisem, udjem u igru, sve radi perfektno. 1080p, max podesavanja. Tako da ako radi, ne pipaj. Telefon recimo azuriram redovno i polako, jedna po jedna stavka pocinje da bude problem. Trenutno recimo na Samsung Note 10 Plus su urnisali video snimanje , stabilizacije nema nigde.
Updejt sam iskljucio u servisima (services.msc), stavio na disabled. Nista dalje nisam cackao. U sustini, ne caprkam po kompu nista, kada radi za posao, takav i ostaje.
 
Šta ti se od programa pokreće na startupu?
 
Ja bih pre rekao da nedostatk updejta pravi probleme. ima dosta ispravki od početka. Ako update prođe dobro to može da uspori sistem na nekoliko minuta. pola sata-sat na HDD-u
 
Može biti, ali isto tako je vjerovatniji uzrok da mu problem prave programi koji mu se pokreću uz Windows. Moguće je čak i da se neki drajver iz nekog razloga sportije učitava.
 
Ovako na daljinu je teško išta da se zaključi. Ja bih prvo uradio nekoliko bencmark-a zbog hardvera i drajvera.
https://www.greatis.com/bootracer/ može da pokaže gde je usporenje.
 
Nazad
Vrh Dno