Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Ne mogu baš tako brzo da saseku, Win10 ne radi još ni na x86 kako treba, znaju i oni to dobro. ( : Kontam da će da se srede za godinu, dve taman dok i hardver postane u svim kategorijama dovoljan. Trenutno je standard 2GB-a u srednjem segmentu, biće za godinu, dve 3-4.
 
Tom vašom logikom (tržišni udeo kao jedino merilo) možemo zaključiti da je OS glupih telefona bolji od iOS-a, pošto ih se godišnje više proda nego jabučara :d

Secam se MPX 200 i 220 , obozavao sam te telefone eeee , tada si imao symbian i win mobile i gotovo nista vise... :wave: u smart klasi.

Oduvek je MS imao specifican sistem za telefone, ali od kada je pusten WP kao da su u toj tranziciji izgubili ritam ... u doba kada je symbian bio najjaci , win mobile je bio na 42% sto se tice US ;)

A onda ... usledio pad... pojavila se Jabuka (Good copy, Bad copy) :whip:

2008 11% a davne 2004 wm je bio na preko 20% ehhhh. Moze MS svasta kada su pravi ljudi na mestu ... ima jos uvek tamo nekih ljudi koji proklinju ove druge zbog nekih "odluka"
 

Prilozi

  • smartphone-os-market-share-us-march-09.jpg
    smartphone-os-market-share-us-march-09.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Iskulirajte temu, zaboravite je, kao što je M$ iskulirao Win i korisnike.
 
Upravo je glavni razlog smrti WP platforme to što je MS radio na portovanju Windowsa na ARM, jer su skapirali da im je svjetlija budućnost u handheld segmentu, hibridima i tabletima, kao dodatku tradicionalnog PC tržišta, nego u telefonima. Imam Surface Pro 2 i čak i poslije 4 godine i sa 4GB rama to je sasvim dobar i moćan Win10 PC. ARM platforma otvara ogroman prostor za full Windows na laganim prenosivim uređajima najrazličitijih kombinacija i cijena, i mene to iskreno zanima neuporedivo više nego što me ikad intrigirao mobilni Windows.

Ja u suštini i dalje želim nešto poput legendarnog Courier koncepta, a sad su se konačno ispunili hardverski parametri da taj dizajn zaživi kao proizvod.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Say no more.. Naravno da vam je WP ispunjavao sve uslove kad ste jos u ljubavi prema fizickim tastaturama. I Tapatalk vam ne treba, mislim da mi je koriscenje foruma jedno 70% u korist TT-a naspram desktop verzije.. Ali bio sam i ja u tom 'modu', branjenje svega sto nemam, ma ne treba mi TT, ma ne treba mi ovo, ne treba mi da se brze ucitavaju aplikacije (gde zuris), ne treba mi alarm (kupicu onaj analogni alarm)..
Ja nikada necu zaboraviti kada sam pre jedno 6 godina napisao da mi je lakse koristiti forum preko ttalka nego desktopa javio se razbojnick (ne znam da li vise posecuje forum) i smejao se. A danas verujem da je vecina napisanih postova preko ttalka i mobilnih uredjaja.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Kakve sad veze ima tapatalk sa bilo cim?

Postoji veoma funkcionalni mTalk, ako je tema bila da ne postoji na W10m...

Previse Lozenja od strane mrzitelja svega i svacega na ovom forumu...
 
Kakve sad veze ima tapatalk sa bilo cim?

Postoji veoma funkcionalni mTalk, ako je tema bila da ne postoji na W10m...

Previse Lozenja od strane mrzitelja svega i svacega na ovom forumu...



Jos kada bi znali da Tapatalk za WP radi i dalje zivi bi se pojeli, pozz za hejtere .

2177403efee1567a74327546bc96dbba.png
 
Poslednja izmena:
Ja se sve nadam da ti nisi ozbiljan i da teraš sprdnju sa rahmetli WM, ali izgleda da sam pogrešio [emoji23]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja se sve nadam da ti nisi ozbiljan i da teraš sprdnju sa rahmetli WM, ali izgleda da sam pogrešio [emoji23]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


Pa ocigledno se neki sprdaju sa ovoom temom. Valjda iz dosade, ne znam.
Korisnici ovog sistema i dalje postoje, ja cak vidjam ljude u prevozu koriste WP, nije to nikakav complex nize vrednosti koristiti manje popularne stvari...
Sta da se radi, ja sednem u mazdu rx8 meni ona ko nekome audi TT rs ;)
 
Ja nikada necu zaboraviti kada sam pre jedno 6 godina napisao da mi je lakse koristiti forum preko ttalka nego desktopa javio se razbojnick (ne znam da li vise posecuje forum) i smejao se. A danas verujem da je vecina napisanih postova preko ttalka i mobilnih uredjaja.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Meni je sve lakše preko desktop-a. I surf, i forumi i IM itd. Zapravo, i na Windows telefonu i sada na Androidu forume gledam iz mobilnog browsera i ne koristim tapatalk i slične apliakcije. Jer za razliku od tapatalk-a, browser radi na svim forumima koje gledam :d

Sent from my PC with AMD A6-5400K, 2x2 GB DDR3, old HDD and 15 y/o Chieftec case using Opera 50 on Xubuntu Linux
 
Meni su previše i ovi forumi koji rade na Tapatalku.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Brate, na šta ovo liči? Užas. Pa tu jedva stane poruka sa 3-4 rečenice.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Bitno je da radi swipe levo - desno to vise nema na novijim verzijama TT za droid :d

Inace app nosi status "classic" pa ono imaj razumevanja.
 
Ima zato što niko ne zna šta MS planira za mobilen uređaje. Jasno je da je nekada osnovna funkcija (telefoniranje i SMS) sada sporedna i da ćemo uskoro imati mobilen uređaje koji i nemaju te mogućnosti :) Pa nas interesuje šta će MS uraditi po tom pitanju

Mnogi npr. pljuju Edge jer je address bar na dnu a ne na vrhu. Ali meni je to skroz logično na telefonima, posebno kod većih, jer telefon držiš na donjem delu i prsti su ti su. Sad se patim sa Operom i Lightning browserom kad nešto čitam i hoću na address bar. I naravno, Edge za Droid ima address bar na vrgu. Koji će mi onda đavo.

Nekad mi se čini da ljudi pljuju MS rešenja čak i kada su dobra, samo zato što se nekako stvorila slika da je MS zla korporacija, a da su Apple i Google sveci. Jeste MS radio svašta ranije, ali ovo što su stvorili Apple, Amazon, Facebook i naravno Google je sitnica za ona podmićivanja kojima se M$ bavi(o)
 
Poslednja izmena:
Mnogi npr. pljuju Edge jer je address bar na dnu a ne na vrhu. Ali meni je to skroz logično na telefonima, posebno kod većih, jer telefon držiš na donjem delu i prsti su ti su. Sad se patim sa Operom i Lightning browserom kad nešto čitam i hoću na address bar. I naravno, Edge za Droid ima address bar na vrgu. Koji će mi onda đavo.


Instaliraj google chrome :D

b8c560566d4bb8bc8343e05d20abbfa4.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nedovoljan razlog :D



Ne razumem poentu? Mislim an ovu kameru, a što se uređaja tiče, ne liči na nešto zanimljivo

Meni je sve to jasno, a dok ne vidimo produkt ovo ce nam i dalje biti ne zanimljivo...

Uglavnom nosicemo to neko cudo koje je po velicini negde izmedju telefona i netbooka a mocno je poprilicno i moze da se kaci na sve zivo ...
 
S razlogom se smejao.

Shvatam ja da ima onih kojima su mobilni i dalje iskljucivo telefoni, kojima su instagram, snapchat, whats app, viber nepoznati. Ali telefoni se i ne prave za vas, za takve hardkor gikove su linuks i pregledanje foruma iz terminala (jer sve drugo je mejnstrim), normalni ljudi koriste stvari koje cine nesto jednostavnijim i preglednijim, a tapatalk je daleko pregledniji za forume, jer su mnoge opcije dostupnije
 
Poslednja izmena:
Dobar je TT za takve potrebe (kada se nadje verzija koja sto manje baguje) ali realno, meni je desktop i dalje ''zakon'' za mnogo toga, pre svega zbog misa, tastature i 24'' ekrana, jednostavno sam navikao na takav komfor mada je cinjenica da su smartfoni/aplikacije bolje instant resenje za koriscenje svega i svacega ''u pokretu'', svakako je lakse nositi i koristiti smartfon nego tablet, notebook ili laptop (os je nebitan).
 
Mislim ja licno ne koristim ni desktop, ni laptop ni tablet ni telefon za forume, jer sam sve prestao da posecujem. ovde sam dva puta mesecno (mozda), meni kada uzmem ttalk odma mi upali teme koje sam komentarisao, na drugi svajp su mi omiljene teme. odgovorim u sekundi, sta znam meni je to jednostavnije, dok se ulogujem preko kroma, na tabletu sam vec pogledao sta me zanima i odgovorio
 
Ima zato što niko ne zna šta MS planira za mobilen uređaje. Jasno je da je nekada osnovna funkcija (telefoniranje i SMS) sada sporedna i da ćemo uskoro imati mobilen uređaje koji i nemaju te mogućnosti :) Pa nas interesuje šta će MS uraditi po tom pitanju

Pa da cekamo njihov comeback od nule, Take 8.

movie-reel.jpg
 
Nazad
Vrh Dno