Šta je novo?

Windows 8.1 64 problem kad se vraca iz sleep moda

lemik

Cenjen
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruke
570
Poena
169
Primetio sam da Win 8.1 kada ode u sleep i kad pritisme power dugme na laptopu sija lampica, ali ekran se ne ukljucuje...
Imate li neku ideju sta da probam kako da utvrdim o cemu je rec?

Instalirani su driveri za grafiku zadnji sa sajta intela...

U pitanju je Dell latitude 5420

P.S. sad se setih u toku rada iz cista mira zabode i jedino resenje je da se ugasi na dugme i ponovo ukljuci (naravno nasilono)
 
Pa pročešljaj system prvo sa sfc /scannow i dism online i AV + Mbam. HDD Sentinel i tako to.
 
На лаптопу који сам скоро добио се дешава нешто слично, при укључивању се не покрене сваки пут. Лек је једно до два гашања и укључивања. Некада се често дешава, некада не, избегавам да пребацујем у sleep јер после губим шта је било а велика је шанса да ће у сваком случају да се укључи од почетка.

У питању је стари HP Probook 4710s а према блинкању на caps lock кажу да је проблем са графичком. Ипак, добро је што блинка 4х па је графичка, кажу да када блинка 5х нема лека, то показује да је плоча испустила бели дим.
 
Jeste grafička. Ne bi' da te obeshrabrujem, ali mu dajem do 6 meseci života. Posle rerna, preduvavanje ili prekuglavanje, pa šta bude.
 
Како буде, ја сам га и добио пошто другар није био сигуран колико ће да траје па ми је рекао ... користи док може, после га ти баци у контејнер. ;) Видећу да ли ћу после да га оправљам и колико ће неко да ми наплати и гарантује поправку.
 
Ovde je grafika integrisana, ovo se nije desavalo na Win 7
 
Imao sam jednom slucaj da laptop nece da da sliku kad ga vratis iz sleep-a i to pod win 7. Resilo ga je prosto flesovanje biosa. A sad ako i zabada, onda moze biti svasta. Posto je Intel grafika, ja bas nebi odma tipovao na chipset, proveri hard, memoriju, probaj da radis bez baterije, vidi ima li noviji update za bios...
 
E sad da li je ista situacija ali što da ne spomenem možda nekome pomogne,imao sam sličan problem na laptopu hp g62 da kada se pali ništa se ne dešava i mora da se restartuje ,ponekad i dva puta da bi uopšte počeo da radi... u pitanju je win 8.1 a problem sam rešio tako što sam isključio opciju fast boot iz power option podešavanja... od tada sve regularno funkcioniše,a čak nisam ni primetio da se nešto sporije diže win :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno