Šta je novo?

WIN xp ne može da se poveže na zaštićenu wireless mrežu

Blatex

Cenjen
Učlanjen(a)
26.05.2009
Poruke
121
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
Nabavio sam ruter, na koji sam povezao adsl modem. Na tom računaru imam win7.
Na drugi desktop računar sam stavio wireless karticu, koja uspeva da uhvati signal. Na njemu je xp.
Problem je što xp računar ne može da se konektuje ako stavim wpe ili wpa šifru na ruter, ili je problem Acquiring network address ili ako to prođe - limited or no connectivity.
Čim skinem šifru, problema nema, računar se konektuje...
Bilo koje rešenje sa neta nije prolazilo. Mogu da ostavim otvorenu mrežu ali opet je bzv, može da se nakači bilo ko...
 
prvo sto mi pada na pamet je da je kartica podesena za drugu vrstu enkripcije. pogledaj da li mozes da biras i wpa-psk i druge. dakle, uskladi ruter i karticu.

Ako bas nista ne uspes, uvek je tu filtriranje po mac adresama. mnogo bolje od sifre. dozvoli samo svojim racunarima da pristupe ruteru i kraj price. to ces uraditi tako sto ces u cmd na svakom kompu ukucati "ipconfig /all" i naci mac adresu i onda je prekucati u dhcp listu uz enable opciju. Zapravo verovatno i ne moras da prekucavas. samo otkljucaj mrezu i povezi sve uredjaje i trebalo bi da se sami pojave u dhcp listi sa opcijom za filtriranje.
 
kad stavljas sifru na ruteru, uzmi prvo wpa probas sa tkip pa onda sa aes, ili probaj wep sa hex sifrom pa sa Ascii meni se desavalo da telefon nece da se konektuje na ruter kad je wpa-aes a radi ako je wpa-tkip, mozda i ta tvoja kartica podrzava samo jedan tip enkripcije, ako nista filtriraj macove kao sto je subtractor rekao i zavrsena prica
 
Problem je bio sa klijentskom aplikacijom na xp mašini, stvar je bila u sinhronizaciji...
Instalirao drugu aplikaciju, problem rešen.
Hvala na odgovorima!
 
Nazad
Vrh Dno