Šta je novo?

WIFI SSID konfiguracija

Corovic

Poštovan
Učlanjen(a)
03.12.2015
Poruke
17
Poena
54
Pozdrav,
firma kojoj radim wifi ima 3 wifi rutera. Sva 3 imaju razlicit SSID. FIRMA1 FIRMA2 i FIRMA3
oni hoce da se sva 3 zovu samo FIRMA

DHCP im je sa linux masine tako da su sva 3 rutera u stvari samo AP koji salju WIFI.

E sad, nisam 100% siguran u ovo:

Ako promenim SSID na sva 3 uredjaja da salju ISTO ime ali na razlicitim kanalima (npr 1+6+11) - to bi trebalo da bude u redu? Ista lozinka za WIFI na svim uredjajima i to je to?
Ili tu mora drugacije resenje?
 
Ukratko da, može tako da radi.

Meni je slična konfiguracija za guest mrežu, jedan ruter (računar sa pfsense) na kome je DNS, DHCP i ostalo, jedan switch i 3 AP-a (ustvari, WiFi TP Link 1043ND rutera kojima je sve ugašeno sem wifi-a i koji su na switch povezani preko jednog od LAN portova) koji su postavljenji u prostoru tako da pokrivaju skoro celu firmu.

Na svim AP-ovima je identična konfiguracija (isti SSID, pass ...) jedino se (logično) razlikuju IP adrese AP-ova.

Sve radi bez problema već duže vreme (par godina), kad se šetaš po firmi, čim uređaj izgubi konekciju sa jednog AP-a samo se prebaci na drugi.
 
Ovde me plasila MAC adresa AP-a, da kad korisnik predje sa jednog uredjaja na drugi - morace opet lozinka da se kuca (kao sad) a to mi ne radi posao.
Mislio sam da ce laptop da vidi da mu je druga MAC adresa na AP i da ce traziti lozinku opet.
Hvala puno, probacu ovih dana kad oni budu imali vreme da me puste :) pa javljam kako je proslo.
 
Ovo radi bez problema.
Isti SSD na 3 uredjaja. 2 Cisco i jedan TPLink. Razliciti kanali i nema problema.
 
Jeste da je proslo vise od mesec dana, ali nije lose da se baci napomena, da se ne bi desavalo da se uredjaji raskacinju sa jednog pa prelaze na drugi, ili u slucaju da nije mreza na autoconnect na uredjaju - ostace bez mreze, ili traziti opet da unese pass ako nije zapamcena mreza... Cesto noviji routeri/ap-ovi imaju opciju fast roaming, takodje moze slicno da se izvede i sa WDS-om pa se ovi problemi prevazilaze.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno