Šta je novo?

WiFi network quality problem

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,511
Poena
445
Imam problem sa WiFi internetom u selu. U kući imam mts adsl i njegov WiFi, na koji je mrežnim kablom u udaljenoj sobi nakacen tp link ruter, tako da imam 2 WiFi mreže u kući.

Problem je što često ostanem bez interneta na telefonu, sa porukom 'Ready to connect when network quality improves'. Ne znam u čemu je problem, jedino ako je signal slab kad izadjem iz sobe? Isto mi se dešavalo i sa WiFi repeaterom u dvorištu. Da li je nešto do podešavanja, ili je prosto slab signal? Mada nikad nije ispod 2-3 crtice na telefonu, ako to nešto znači... Čisto mi treba neki hint gde da tražim problem. Mislim da je WiFi na 2.4ghz, nema 5ghz ni jedan od rutera.

Edit: sedim na 2m od ruter opet se desilo. Signal je pun 🤔
 
Poslednja izmena:
Prvo proveri da li je konekcija na samom ADSL modemu stabilna tako što ćeš kablom direktno nakačiti laptop ili desktop računar ili proveri ADSL statistuku u samom ADSL modemu. Ako ustanoviš da je sa ADSL modemom sve ok, onda na TP-Linku probaj da pomeniš kanal na kojem je WiFi. Gledaj da se razlikuje od onog koji je setovan na ADSL modemu. Ako ni to ne pomogne, ostaje ti samo kupovina novog WiFi access point-a ili routera. Na primer, ovako nešto se kod nas može naći za 8500 din.
 
Na oba ruter (adsl i tplink) se javlja isti problem. Ako konekcija na ads modem nine stabilna, da li bi bilo problema sa stb-ovima? Tv radi bez problema.

Probaću da promenim kanal, moguće da su isti
 
Na oba ruter (adsl i tplink) se javlja isti problem. Ako konekcija na ads modem nine stabilna, da li bi bilo problema sa stb-ovima? Tv radi bez problema.
Zavisi koliko STB-ova imaš i koliko ti je ostalo ukupnog protoka. STB saobraćaj na Layer 2 ima veći prioritet od PPPoE konekcije koja se interno koristi u ADSL modemu za internet. Ako sav protok vuku STB uređaji, PPPoE konekcija može da pukne.

Probaj da ih raskačiš pa vidi kako se ponaša net. Logovanjem u telekom uređaj možeš da vidiš da li puca ADSL ili PPPoE konekcija.
Probaću da promenim kanal, moguće da su isti
Ako to ne pomogne, probaj ovo od gore.
 
2 stb-a. Pogledacu šta kaže mts modem. Skinuo sam neki WiFi analyzer, tplink je na kanalu 3, mts na 11. Aplikacija preporučuje kanale od 5 do 11, mada nema mnogo mreža okolo (samo 2)
 
2 stb-a. Pogledacu šta kaže mts modem.
Moraš da proveriš u modemu kojom se brzinom kačiš i koliko je "prostora" ostalo za internet konekciju. Naravno, oba STB-a moraju biti aktivna tokom provere.
Skinuo sam neki WiFi analyzer, tplink je na kanalu 3, mts na 11. Aplikacija preporučuje kanale od 5 do 11, mada nema mnogo mreža okolo (samo 2)
Kanali su ok. Ovaj problem najverovatnije nema nikakve veze sa WiFi-em. Uloguj se u modem i okači screenshotove statusa ADSL-a i PPPoE konekcije.
 
Pogledacu kasnije kad dodjem kuci. Desktop je nakacen na tp link preko lana, nisam primetio da ostaje bez neta. Takodje drugi desktop je na mts modem u preko lana, isto radi ok. Uglavnom se ne koriste u isto vreme
 
Onda je vreme za nabavku novog uređaja. Koja je brzina ADSL paketa ?
 
20mb/s i ne moze se ovde u selu dobiti brze od toga. Kuci sam dobio 400mb/s, al ovde optika nije ni u planu.

LM, ne mogu da se ulogujem ni sa jednom poznatom sifrom za mts, znas li mozda koja je za ZXHN H168N V3.1. ?
 
Nazad
Vrh Dno