Šta je novo?

wifi internet problem

djpaan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poena
28
naime stavio sam adsl wifi ruter planet adw4401 za pristup netu i na njega kacio pc preko wifi kartice. E sad, ruter je prvo radio (imao sam pristup netu), pa nije, pa se resetovao, pa sam ponovo mogao da se konektujem na net. I onda je ruter crkao :)

Zamenim ruter, postavim sve i sada nemam net. Konekcija pc-ruter je tu, postoji i radi, ali ne mogu da se konektujem na net. Ping kaze da je protok 0%. Cista je instalacija, nema firewall, nema anti virus, xp je u pitanju.

Proverio sam wifi, radi. Kacio sam drugi komp na taj wifi ruter i imao pristup netu, znaci nije do podesavanja wifi rutera.

Proveo sam pola sata sa tehnickom podrskom euenta i oni nisu mogli da mi pomognu.

Moje pitanje: u kojim jos setovanjima da gledam da vidim sta je problem?

Poz, A

dejanr77

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.11.2008
Poena
0
Kako je podesena adresa za wireless ? Jel dobija adresu sa rutera ili si sam zadao adresu ? Da li je podesen dns server ukoliko si rucno podesavao adresu?

Ako vec mozes da se ulogujes na ruter proveri koju je adresu dobio od euneta i da li ti dobro vidi parametre za brzinu koje ocitava sa eunet-a.

Poslednje sto mozes da uradis jeste da isti taj racunara vezes preko lan porta za ruter i da onda probas da li radi.

djpaan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poena
28
adresa se dodeljuje sa rutera... dns server je podesen prema eunet uputstvu. Ruter ima sve parametre i vidljiv je sa mreze (odnosno teh. podrska je videla da je modem online).

Vezao sam racunar preko lan porta i net je proradio, sto indikuje problem mrezne kartice na pc. E sad, sve bi bilo ok, da nisam sa tom istom wifi akrticom uspeo da se povezem an komsijski wifi, znaci i ta kartica radi. Zato kazem da en znam gde vise da trazim gresku u setovanju...

dejanr77

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.11.2008
Poena
0
ako ti ip adresu dobija sa rutera trebalo bi da dobija i dns sa njega , tacnije default gateway i dns treba da budu u stvari adresa tvog rutera posto on dalje prosledjuje saobracaj kako treba.
Tehnicka podrska je mogla samo da vidi da je tvoj modem online ali ne i dali je ruter ok, mada ako si kacio preko lan porta isti racunar onda je i on ok , a ok ti je i sam racunar (mislim da nemas viruse koji ti blokiraju net).
Posto si se kacio sa tvojom wifi karticom na komsiju mozemo ikljuciti i da ti je neispravna wifi kartica.
Ono sto bih ja u svakom slucaju odradio jeste jedan reset rutera, onda podesavanje istog ali sve parametre za wifi ostavi na default-u. Ok recices da moze neko da ti krade net ali pevo probaj da li ti se taj problem javlja kada su default settings u pitanju.
Ako ti normalno radi net sa default settings rutera onda polako pocni da nazivas mrezu kako hoces i naravno stavi network key.

djpaan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poena
28
ma jedna od ideja mi je i bila da odradim cistu instalaciju win zobg eventualnih virusa...
i nije do toga.
modem je u jednom trenutku i bio na default vezi sa svim default i auto parametrima i nije radio net. ping ne probija, ali je veza aktivna. po svemu ovome bi trebalo da sve radi ali ja i dalje imam problem na relaciji pc wifi koji moze da se objasni samo nekom greskom na toj relaciji. Na kraju sam ruter povezao lan kablom i to sad radi, osim sto nemam primarnu funkciju rutera i dalje imam kablove po kuci...

dejanr77

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.11.2008
Poena
0
Cekaj , kazes da ti normalo pristupas ruteru preko wi-fi-a mozes da podesavas ruter najnormalnije ali ti ne radi net, a sa istom to karticom na komsijinu mrezu se kacis najnormalnije i preko nje ti radi internet?

Da li si probao da na ruteru podesavas razlicite opcije za wireless mode? Mislim da probas da sa auto prebacis na 54g only i na 802.11 only?
Mozda to upali?

Ako ne prodje ni to onda vidi koju adresu ti je ruter dao za lan kartu, nju iskljuci , a istu tu adresu probaj da zadas za wi-fi.

Ono sto mi jos pada na pamet proveri da nemas slucajno ukljucen neki filter ili nesto slicno sto ne dozvoljava pristup netu preko wi-fi-a, do sada nisam video da je neko ruter imao tu opciju ukljucenu po default-u ali nikad ne reci nikad.

Vrh Dno