Šta je novo?

Wifi antena ?

Integra032

Slavan
Učlanjen(a)
27.10.2007
Poruke
650
Poena
319
Prosle godine sam kupio kucu na periferiji grada konkretno Cacka i nemam bas najbolje opcije za pristojniji internet tojest nikakve...Jedine solucije ovde su mi Mts box ali sa brzinom od 10Mbps zbog losije centrale i varijante Kucnog neta preko A1 i preko Telenora .Pokrivenost bazne stanice kako su mi navodno rekli u A1 mi omogucava da uzmem osnovni L paket sa 150Gb i brzinom do 10mbps(realna juce isprobana je od 4do7)a kod Telenora necu ni komentarisati osim da je od obecane pune brzine 4G mreze ona realno jadnih 3do 3,6mbps.E sad ono najvaznije,na nekih 1,5km od mene vazdusnom linijom moj brat od tetke ima Mts Box 4(oni imaju bolju centralu za fixnu telefoniju) i mogao bih hipoteticki da od njega koristim wifi signal ali bi mi za to trebala adekvatna wifi antena.Sta predlazete i sta bi po vama bilo najbolje resenje ?Nalazim se u ravnici nema velikih objekata koji zaklanjaju osim sto je izmedju nasa dva sela zeleznicka pruga koja je malo uzvisena u odnosu na ostatak terena. Zanima me i vase misljenje o ovoj antenihttps://www.kupujemprodajem.com/kom...ternet-antena-kasens-80dbi-top/oglas/31286358 ili nekoj drugoj koju preporucujete ,a da napomenem da bih isao i na varijantu polovne ako ih ima i da mogu da zavrse posao privremeno dok u ovaj deo ne dodje neka bolja opcija za internet od trenutnih:confused:
 
piše
Antena kad se postavi u prizemlju , svega 1m iznad zemlje i usmeri u bilo koju stranu, moze da uhvati 2 do 3 puta vise signala nego wifi kartice u lap topovima.
u prevodu, zaboravi na kilometar i po. računaj da hvata max ~100 metara (ako i toliko, što nije malo)
nisu nešto zadovoljni https://www.amazon.com/product-revi...erType=all_reviews&sortBy=recent&pageNumber=1

da biste se povezali preko WiFi na toj udaljenosti, potrebno je mnogo repetitora a za koje se mora obezbediti struja (npr. preko baterija)
 
Poslednja izmena:
piše

u prevodu, zaboravi na kilometar i po. računaj da hvata max ~100 metara (ako i toliko, što nije malo)
nisu nešto zadovoljni https://www.amazon.com/product-revi...erType=all_reviews&sortBy=recent&pageNumber=1

da biste se povezali preko WiFi na toj udaljenosti, potrebno je mnogo repetitora a za koje se mora obezbediti struja (npr. preko baterija)
Ok a reci da li si upoznat sa nekim Alfa antenama slicne konstrukcije i da li su one bolje u nekim starijim postovima na it forumima su pominjane samo ja ih kod nas nisam nalazio:unsure:
 
To nece ici, ali ako si spreman da ulozis malo vise novca moze da se uradi odlicno sa ubiquiti opremom.

2x litebeam ac(1 antena kosta oko 60e) - on stavi na njegov krov, ti na svoj ulinkujete ih i u takvom PtP modu mozes imati 200-300mbps interneta na 1.5km

Sve drugo sto bi pokusao za tu razdaljinu tesko da moze raditi bolje od tih 3-4mbps koje vec imas a i to je upitno.
Eventualno sa ubiquiti m5 opremom, moze da se nadje polovno za par hiljada dinara na oglasima, ali dosta manje brzine od AC opreme a i vec su jaaaako stare antene...
 
Poslednja izmena:
To nece ici, ali ako si spreman da ulozis malo vise novca moze da se uradi odlicno sa ubiquiti opremom.

2x litebeam ac(1 antena kosta oko 60e) - on stavi na njegov krov, ti na svoj ulinkujete ih i u takvom PtP modu mozes imati 200-300mbps interneta na 1.5km

Sve drugo sto bi pokusao za tu razdaljinu tesko da moze raditi bolje od tih 3-4mbps koje vec imas a i to je upitno.
Eventualno sa ubiquiti m5 opremom, moze da se nadje polovno za par hiljada dinara na oglasima, ali dosta manje brzine od AC opreme a i vec su jaaaako stare antene...
@op

Ovo ili batali dalje cimanje.
 
Ok hvala na odgovorima kao prelazno resenje uzeo sam preko A1 Kucni net dok se ovde gde se nalazim ne bude uradio GPON Mts-ov ili optika pa cu prebaciti iz stana u gradu net !
 
Nazad
Vrh Dno